Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Czasu dużo, ale i pracy ogrom

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Czasu dużo, ale i pracy ogrom Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.06.2014
small.jpgW lipcu 2016r. Polska będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży. Spodziewamy się, że w ciągu 12 dni zawitać może do nas ponad 2mln. ludzi spoza granic kraju. Pierwsze 5 dni to spotkania w poszczególnych diecezjach, zaś późniejsze 7 dni to uroczystości odbywające się jedynie na w diecezji krakowskiej.

W dniu 4 czerwca br. w toruńskiej kurii diecezjalnej na zaproszenie ks. biskupa Wojciecha Suskiego i ks. prałata Daniela Adamowicza (Koordynator ŚDM w diecezji) odbyło się spotkanie Honorowego Komitetu ŚDM, który tworzą m.in.  samorządowcy szczebla gminnego i powiatowego. Na osobiste zaproszenie ks. biskupa chęć udziału w komitecie wyraził również Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Na spotkaniu młodzież przedstawiła historie i idee ŚDM, a księżą założenia organizacyjne na terenie diecezji toruńskiej.

W małej diecezji toruńskiej (550tys. mieszkańców) spodziewać się możemy nawet 10tys. gości. Przyjadą autokarami, samolotami, a nawet pieszo. Będziemy musieli wykazać się sercem i gościnnością godną rodaków św. Jana Pawła II  - inicjatora ŚDM.

W Kowalewie Pomorskim prawdopodobnie gościć będziemy w granicach 500 osób. Liczę tu na otwarte serca mieszkańców w przyjmowaniu pielgrzymów. Już wielokrotnie przyjmowali nie tylko pielgrzymów, ale i szachistów i byli oni zachwyceni naszą gościnnością. Wiemy, że spodziewać się ich możemy w dniach od 21 - 25 lipca 2016r, gdzie w dniu 24 lipca będzie „dniem rodziny" w gminie Kowalewo Pomorskie. W roku 2016 utworzymy specjalną infolinię do zgłaszania miejsc noclegowych- informuje po spotkaniu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!