Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow INFORMACJA DOT. PRZEPROWADZONYCH BADAŃ SŁUCHU

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

INFORMACJA DOT. PRZEPROWADZONYCH BADAŃ SŁUCHU Drukuj
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
09.06.2014
badanie_sluchu_000_09_06_14.jpgW dniu 5 czerwca br. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury im. Wł. S. Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbyły się badania słuchu, które przeprowadziła Firma AUDIOFON Aparaty Słuchowe z siedzibą we Wrocławiu, Oddział w Golubiu - Dobrzyniu.

Badaniami zostali objęci mieszkańcy gminy Kowalewo Pomorskie powyżej 6 - go roku życia.

Badanie słuchu ma na celu wykrycie ewentualnego ubytku słuchu pacjenta oraz przywrócenie komfortu życia ludziom z takim ubytkiem. Niedosłuch, który zaczyna się od wysokich częstotliwości jest bardzo podstępny, gdyż nie wpływa on na rozumienie mowy. Młody człowiek pytany, czy słyszy dobrze powie, że tak i to prawda, ale w pasmach wysokich częstotliwości słuch się pogarsza bardziej niż wynikałoby to z wieku. Realnym zagrożeniem jest, że osoba taka w wieku trzydziestu kilku lat może mieć słuch siedemdziesięciolatka. Odpowiednio prowadzona profilaktyka pozwala na wczesne wykrycie wady słuchu i wdrożenie odpowiedniego leczenia, dlatego tak ważne jest systematyczne przeprowadzanie badań profilaktycznych.

badanie_sluchu_001_09_06_14.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!