Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow INFORMACJA DOT. PRZEPROWADZONYCH BADAŃ SŁUCHU

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

INFORMACJA DOT. PRZEPROWADZONYCH BADAŃ SŁUCHU Drukuj
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
09.06.2014
badanie_sluchu_000_09_06_14.jpgW dniu 5 czerwca br. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury im. Wł. S. Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbyły się badania słuchu, które przeprowadziła Firma AUDIOFON Aparaty Słuchowe z siedzibą we Wrocławiu, Oddział w Golubiu - Dobrzyniu.

Badaniami zostali objęci mieszkańcy gminy Kowalewo Pomorskie powyżej 6 - go roku życia.

Badanie słuchu ma na celu wykrycie ewentualnego ubytku słuchu pacjenta oraz przywrócenie komfortu życia ludziom z takim ubytkiem. Niedosłuch, który zaczyna się od wysokich częstotliwości jest bardzo podstępny, gdyż nie wpływa on na rozumienie mowy. Młody człowiek pytany, czy słyszy dobrze powie, że tak i to prawda, ale w pasmach wysokich częstotliwości słuch się pogarsza bardziej niż wynikałoby to z wieku. Realnym zagrożeniem jest, że osoba taka w wieku trzydziestu kilku lat może mieć słuch siedemdziesięciolatka. Odpowiednio prowadzona profilaktyka pozwala na wczesne wykrycie wady słuchu i wdrożenie odpowiedniego leczenia, dlatego tak ważne jest systematyczne przeprowadzanie badań profilaktycznych.

badanie_sluchu_001_09_06_14.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!