Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dzień Dziecka w Chełmoniu, Chełmońcu i w Napolu

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dzień Dziecka w Chełmoniu, Chełmońcu i w Napolu Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.06.2014

small.jpgW dniach 6 i 7 czerwca w gminie Kowalewo Pomorskie świętowali najmłodsi. W Chełmoniu sołtys Piotr Bender oraz rada sołecka na pięknie przygotowanym placu za świetlicą wiejską gościli nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Przybyło wielu seniorów z tej wsi, aby kibicować dzieciom w zabawie. Mieszkanki przygotowały i serwowały lody, grochówę oraz kiełbaski z grilla.  O zabawy zadbały animatorki kultury z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury. Były również zjeżdżalnie i trampoliny. Słodycze w imieniu samorządu dzieciom przekazała Pełnomocnik Burmistrza Ilona Rybicka, a życzenia radny Michał Klafczyński. (fotorelacja już wkrótce).

W Chełmońcu sołtys Małgorzata  Eliasz i dorośli zastawiły dla dzieci stoły ciastem. Było również wspólne pieczenie kiełbasek. Mieszkanki zorganizowały zabawy i konkurencje, aby każdy mógł wygrać nagrodę.  Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski przekazał słodycze oraz podziwiał uporządkowany teren wokół świetlicy wiejskiej.

W Napolu tradycyjnie sołtys Jerzy Łukiewski udostępnił swoje podwórko oraz budynek gospodarczy, aby pomieścić wszystkie spragnione zabawy dzieci. Nie był pozostawiony w tym wyzwaniu sam. Wsparła go małżonka Teresa, która częstowała lodami i ciastem oraz mieszkanki Napola. Za część rozrywkową odpowiedzialne były Napolanki: Joanna Piasecka i Iwona Zegarska, które na co dzień pracują w Przedszkolu Publicznym. Do pomocy zaangażowały jeszcze dwie koleżanki: Aleksandrę Nikiel i Grażynę Kuradczyk Pięta.  Panie sprawnie potrafiły poskromić rozbrykane towarzystwo. Nikt się nie nudził, były zawody sportowe, plastyczne i muzyczne. Wszystko zakończone nagrodami. Szybką regenerację sił zapewniły słodkości ufundowane przez Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, lody oraz grillowane kiełbaski przygotowane przez radnego Wiesława Kraśniewskiego. Był również kucyk oraz zaprzyjaźnieni policjanci, którzy pokazali dzieciom wnętrze radiowozu. Osobiście prezentacji dokonywał komendant Piotr Pipczyński.

Kiedy dzieci zmęczone rozeszły się do domów na spotkania integracyjne przyszli dorośli.

Gratuluję organizatorom profesjonalnie przygotowanych festynów. Cieszę się, że najmłodsi mieszkańcy mają swoje święto i czują się ważni. Jest co raz więcej imprez dla dzieci: Dzień Dziecka, Gwiazdka, powitanie lub pożegnanie wakacji. Mamy co raz piękniejsze obiekty, które muszą tętnić życiem, bo przecież powstają dla lokalnych społeczności. Życzę wszystkim dzieciom samych piątek na świadectwach i wspaniałych, bezpiecznych wakacji- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski

A już niedługo swoje świętowanie będą miały również dzieci w  Kiełpinach. Oczywiście fotorelacja z festynu zostanie zamieszona na naszej stronie.

dzien_dziecka_09_06_2014.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!