Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Samorząd przyjazny szkole

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Samorząd przyjazny szkole Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.06.2014

small.jpgSamorząd gminy Kowalewo Pomorskie otrzymał tytuł „Samorząd Przyjazny Szkole Rozwijającej Uczenie Się Uczniów". Przyznało to wyróżnienie nam Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko- Amerykańska Fundacja Wolności za realizację programu Szkoła Ucząca Się (SUS).

Uroczyste wręczenie tytułu miało miejsce 6 czerwca br. na Zamku Królewskim w Warszawie. Uroczystość i cały program swoim patronatem objęła pierwsza dama Anna Komorowska. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski odbierając wyróżnienie podkreślał konieczność ścisłej współpracy z dyrektorem szkoły, bo bez tego nie jest możliwa żadna pozytywna zmiana w szkole. To nie tylko zapewnienie warunków organizacyjnych do rozwoju oświaty, ale także na realizację nowych koncepcji kształcenia.

Program Szkoła Ucząca Się realizowany jest przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim. Wdrażany jest od czterech lat w jednej z klas (obecnie IVA). Szczegóły na stronie http://sp.kowalewopomorskie.pl/ocenianie/ocenianie.pdf

Szkoła Ucząca Się (SUS) to program realizowany od 2000r. dla dyrektorów i nauczycieli wszystkich typów i poziomów szkół, wspierające zmiany podnoszące efektywność nauczania i uczenia się. Wprowadzają ocenianie kształtujące do pracy szkoły i wspierają współpracę nauczycieli w zespołach. Dążą do poprawy jakości polskich szkół, efektywnego pomagania uczniom w zdobywaniu wiedzy poprzez szkolenia, warsztaty dla rad pedagogicznych, konferencje dla dyrektorów i nauczycieli, kursy internetowe i studia podyplomowe.

Do tej pory w programach SUS i SUS-OK  uczestniczyło 715 szkół i prawie 18 tysięcy nauczycieli. 

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg

 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!