Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. wicemistrzami regionu

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. wicemistrzami regionu Drukuj
Wpisał: Katarzyna Grabowska   
10.06.2014
small.jpgReprezentanci klas młodszych Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. w dniach 4 i 5 czerwca 2014r. wzięli udział w XVMiędzyszkolnym Konkursie  „Najlepszy Ortografik"i „Najlepszy Matematyk"o Puchar Przechodni w Zespole Szkół nr 8 w Toruniu.
Nasi uczniowie zmierzyli się z najlepszymi ortografikami i matematykami z regionu już po raz jedenasty.

W tym roku do konkursu przystąpiły 23 szkoły z Torunia, Małej Nieszawki, Gronowa, Łysomic oraz Kowalewa Pomorskiego. 

Zgodnie z regulaminem konkursu naszą szkołę reprezentowało troje najlepszych ortografików i troje najlepszych matematyków  z klasy I, II i III wyłonionych w drodze eliminacji.

Pierwszego dnia do zmagań konkursowych przystąpili ortograficy. Dzieci pisały dyktanda, rozwiązywały zagadki, rebusy, wyjaśniały zasady pisowni. Pierwszoklasistka Natalia Czynszak zajęła bardzo dobre VII miejsce i straciła tylko sześć punktów do zwycięzcy. Natomiast uczeń klasy drugiej Michał Gruszecki  sięgnął już po raz drugi po najwyższe trofeum, zajął I miejsce, został najlepszym ortografikiem wśród drugoklasistów i otrzymał złoty medal. Aleksander Barański, uczeń klasy III uplasował się na VIII miejscu.

Konkurencja była bardzo duża, a różnice punktowe niewielkie. Nasi ortograficy spisali się rewelacyjnie. Wywalczyli dla szkoły drugie miejsce w konkursie ortograficznym.

Następnego dnia zmierzyli się ze sobą najlepsi matematycy. Zestawy konkursowe zawierały trudne zadania z treścią, obliczenia rachunkowe i podchwytliwe zagadki logiczne.

Reprezentatem pierwszoklasistów  naszej szkoły był Tomasz Szyszko, który uplasował się bardzo wysoko, zajął   VI   miejsce. Uczeń klasy drugiej Wojciech Walenda zajął również zaszczytne VI miejsce, a trzecioklasista Mikołaj Ciecierski, piąte.

Najmłodsi matematycy naszej szkoły sprawili, że nasza szkoła znalazła się na V miejscu w tej kategorii.

Dnia 6 czerwca 2014r. nastąpiło podsumowanie dwóch dni konkursowych. Wtedy okazało się, że za sprawą naszych reprezentantów Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pom. uplasowała się na medalowym drugim miejscu i była o krok od zdobycia pucharu. Pokonaliśmy wiele bardzo dobrych szkół, a wyprzedziła nas tylko Szkoła Podstawowa nr 5 z Torunia. Nasi uczniowie natomiast zostali wicemistrzami wśród najlepszych ortografików i matematyków w regionie. Można śmiało zaznaczyć, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa, a o puchar powalczymy za rok.

Gratuluję  wszystkim startującym w konkursie uczniom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę.  Gratuluję również rodzicom. Uczniów do konkursu przygotowywały: K. Łobodzińska, M. Siergiej,  A. Kubicka, K. Grabowska.

Szczegółowe informacje o wynikach można uzyskać na stronie internetowej Zespołu Szkół nr 8 w Toruniu.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!