Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. wicemistrzami regionu

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. wicemistrzami regionu Drukuj
Wpisał: Katarzyna Grabowska   
10.06.2014
small.jpgReprezentanci klas młodszych Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. w dniach 4 i 5 czerwca 2014r. wzięli udział w XVMiędzyszkolnym Konkursie  „Najlepszy Ortografik"i „Najlepszy Matematyk"o Puchar Przechodni w Zespole Szkół nr 8 w Toruniu.
Nasi uczniowie zmierzyli się z najlepszymi ortografikami i matematykami z regionu już po raz jedenasty.

W tym roku do konkursu przystąpiły 23 szkoły z Torunia, Małej Nieszawki, Gronowa, Łysomic oraz Kowalewa Pomorskiego. 

Zgodnie z regulaminem konkursu naszą szkołę reprezentowało troje najlepszych ortografików i troje najlepszych matematyków  z klasy I, II i III wyłonionych w drodze eliminacji.

Pierwszego dnia do zmagań konkursowych przystąpili ortograficy. Dzieci pisały dyktanda, rozwiązywały zagadki, rebusy, wyjaśniały zasady pisowni. Pierwszoklasistka Natalia Czynszak zajęła bardzo dobre VII miejsce i straciła tylko sześć punktów do zwycięzcy. Natomiast uczeń klasy drugiej Michał Gruszecki  sięgnął już po raz drugi po najwyższe trofeum, zajął I miejsce, został najlepszym ortografikiem wśród drugoklasistów i otrzymał złoty medal. Aleksander Barański, uczeń klasy III uplasował się na VIII miejscu.

Konkurencja była bardzo duża, a różnice punktowe niewielkie. Nasi ortograficy spisali się rewelacyjnie. Wywalczyli dla szkoły drugie miejsce w konkursie ortograficznym.

Następnego dnia zmierzyli się ze sobą najlepsi matematycy. Zestawy konkursowe zawierały trudne zadania z treścią, obliczenia rachunkowe i podchwytliwe zagadki logiczne.

Reprezentatem pierwszoklasistów  naszej szkoły był Tomasz Szyszko, który uplasował się bardzo wysoko, zajął   VI   miejsce. Uczeń klasy drugiej Wojciech Walenda zajął również zaszczytne VI miejsce, a trzecioklasista Mikołaj Ciecierski, piąte.

Najmłodsi matematycy naszej szkoły sprawili, że nasza szkoła znalazła się na V miejscu w tej kategorii.

Dnia 6 czerwca 2014r. nastąpiło podsumowanie dwóch dni konkursowych. Wtedy okazało się, że za sprawą naszych reprezentantów Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pom. uplasowała się na medalowym drugim miejscu i była o krok od zdobycia pucharu. Pokonaliśmy wiele bardzo dobrych szkół, a wyprzedziła nas tylko Szkoła Podstawowa nr 5 z Torunia. Nasi uczniowie natomiast zostali wicemistrzami wśród najlepszych ortografików i matematyków w regionie. Można śmiało zaznaczyć, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa, a o puchar powalczymy za rok.

Gratuluję  wszystkim startującym w konkursie uczniom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę.  Gratuluję również rodzicom. Uczniów do konkursu przygotowywały: K. Łobodzińska, M. Siergiej,  A. Kubicka, K. Grabowska.

Szczegółowe informacje o wynikach można uzyskać na stronie internetowej Zespołu Szkół nr 8 w Toruniu.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!