Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Sukcesy matematyczne uczniów

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Sukcesy matematyczne uczniów Drukuj
Wpisał: Małgorzata Kłos   
11.06.2014
small.jpegSukcesy matematyczne uczniów klas IV - VI
Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim
w roku szkolnym 2013-2014
W lutym 2014 roku odbył się ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki, który jest organizowany przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Tegorocznym finalistą tego konkursu został Damian Wardziński - uczeń klasy V c. Następnym konkursem jest ,,Liga Zadaniowa". Odbywa się on na prawach konkursu przedmiotowego. Konkurs składa się z pięciu etapów: pierwszy, zwany inauguracyjnym odbywa się na terenie szkoły i wyłania uczestników do następnych etapów. Następne cztery  są spotkaniami na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK - uczniowie rozwiązują tam za każdym razem 6 zadań. Ostatni etap wyłaniający laureatów uprawnia ich do zwolnienia ze sprawdzianu kompetencji klas szóstych.   W tym roku trzecie miejsce w tym konkursie zdobyli Natalia Oleś - uczennica klasy VI b i Damian Wardziński - uczeń klasy V c, a wyróżnienie Agata Kwiatkowska - uczennica klasy VI a.W marcu 2014r.odbył  się Międzynarodowy  Konkurs  ,, Kangur  Matematyczny",  który  na  terenie  Polski   organizowany  jest  przez  Wydział  Matematyki  i  Informatyki  UMK  w  Toruniu, Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych oraz  Association  Kangourou  sans Frontieres. Formą tego konkursu jest jednorazowy test.

Nagrody I-go stopnia w poszczególnych kategoriach otrzymali:

Kategoria ,,Maluch" - Mikołaj Ciecierski III a

Kategoria ,,Beniamin" - Damian Wardziński klasa V c,

Nagrody II-go stopnia w poszczególnych kategoriach otrzymali:

Kategoria ,,Żaczek" - Michał  Gruszecki klasa II a

- Szymon Górny klasa II a

- Kacper Skorasiński klasa II c

Kategoria ,,Maluch" - Aleksander Barański klasa III a

- Martyna Boniecka klasa III b

- Wiktor Górny klasa IV b c,

Kategoria ,,Beniamin" - Agata Kwiatkowska klasa VI a.

Konkursem przeprowadzanym na terenie naszej gminy jest Gminny Konkurs Matematyczny.
W tym roku była to już ósma edycja. Co roku ten konkurs odbywa się w innej szkole naszej gminy. Tegoroczny odbył się w Wielkiej Łące. Uczniowie naszej szkoły uplasowali się na następujących miejscach:

Klasa IV: -

II miejsce - Krzysztof Szyczewski klasa IV c

III miejsce - Stanisław Grzegórski klasa IV b

Klasa V:

I miejsce - Damian Wardziński klasa V c

III miejsce - Bartosz Małkiewicz klasa V a,

Klasa VI:

III miejsce - Agata Kwiatkowska klasa VIa,

Wszystkim  nagrodzonym  gratulujemy  i  życzymy  sukcesów  w  następnym  roku.

 1.jpeg
 2.jpeg
 3.jpeg
 4.jpeg
 5.jpeg
 6.jpeg
 7.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!