Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow GOŚCINNE SIERAKOWO

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

GOŚCINNE SIERAKOWO Drukuj
Wpisał: Przewodniczące KGW Sierakowo Marta Pawlik-Śliwa   
12.06.2014

small.jpgW dniu 5 czerwca  br. do Sierakowa przybyli szczególni goście-uczniowie jednej z klas dla Dzieci i Młodzieży Słabo Słyszącej i Niedosłyszącej w Bydgoszczy, której uczniem jest jeden z mieszkańców Sierakowa Wojtek Karaś.

Wojtek wraz z kolegami pod opieką serdecznych i wyrozumiałych Pań opiekunek-wychowawczyń ( Marii Falewicz, Agnieszki Litz oraz Bożeny Nowak-Sieradzan)  cały dzień spędzili w naszym powiecie. Byli na zamku w Golubiu-Dobrzyniu i stadninie koni.  Następnie przybyli do Sierakowa do gospodarstwa mamy Wojtka, aby poznać jak wygląda „wieś z bliska". Wojtek dusza towarzystwa i lubiany przez wszystkich, oprowadzał po gospodarstwie pokazując zwierzęta i sprzęt rolniczy, a mama ugościła pysznym obiadem.

Następnym etapem wycieczki było przybycie do Świetlicy w Sierakowie, gdzie Panie z KGW oraz  Strażacy przywitali gości. Dzieci rozegrały mecz piłki  nożnej z rówieśnikami z  Sierakowa - miejscowymi entuzjastami gry w piłkę.

Panie z KGW (Małgorzata Lenczewska, Zofia Klugowska, Anna Marcinkowska, Danuta Tyrała, Marta Pawlik-Śliwa oraz Anna Skorasińska) przygotowały poczęstunek na świeżym powietrzu było swojskie ciasto, napoje i lody.

Jednak największą  atrakcją było ognisko i wóz strażacki , który Naczelni Straży Michał Bąk oraz druhowie Maciej Bąk i Mirosław Nicpoń, specjalni przygotowali i zaprezentowali gościom. Wóz strażacki bił rekordy popularności a strażacy mieli pełne ręce pracy przy ognisku  i pokazywaniu tajników auta.

Na koniec  wizyty Naczelnik Straży Michał Bąk  zaskoczył gości miłym podarunkiem, na pamiątkę wizyty w Sierakowie otrzymali  hełm strażacki. Panie wychowawczynie zaskoczone gościnnością  Sierakowian zaprosiły do  rewizyty w  Ośrodku w Bydgoszczy. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i po serdecznym pożegnaniu  nadszedł  czas powrotu.....

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!