Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow GOŚCINNE SIERAKOWO

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

GOŚCINNE SIERAKOWO Drukuj
Wpisał: Przewodniczące KGW Sierakowo Marta Pawlik-Śliwa   
12.06.2014

small.jpgW dniu 5 czerwca  br. do Sierakowa przybyli szczególni goście-uczniowie jednej z klas dla Dzieci i Młodzieży Słabo Słyszącej i Niedosłyszącej w Bydgoszczy, której uczniem jest jeden z mieszkańców Sierakowa Wojtek Karaś.

Wojtek wraz z kolegami pod opieką serdecznych i wyrozumiałych Pań opiekunek-wychowawczyń ( Marii Falewicz, Agnieszki Litz oraz Bożeny Nowak-Sieradzan)  cały dzień spędzili w naszym powiecie. Byli na zamku w Golubiu-Dobrzyniu i stadninie koni.  Następnie przybyli do Sierakowa do gospodarstwa mamy Wojtka, aby poznać jak wygląda „wieś z bliska". Wojtek dusza towarzystwa i lubiany przez wszystkich, oprowadzał po gospodarstwie pokazując zwierzęta i sprzęt rolniczy, a mama ugościła pysznym obiadem.

Następnym etapem wycieczki było przybycie do Świetlicy w Sierakowie, gdzie Panie z KGW oraz  Strażacy przywitali gości. Dzieci rozegrały mecz piłki  nożnej z rówieśnikami z  Sierakowa - miejscowymi entuzjastami gry w piłkę.

Panie z KGW (Małgorzata Lenczewska, Zofia Klugowska, Anna Marcinkowska, Danuta Tyrała, Marta Pawlik-Śliwa oraz Anna Skorasińska) przygotowały poczęstunek na świeżym powietrzu było swojskie ciasto, napoje i lody.

Jednak największą  atrakcją było ognisko i wóz strażacki , który Naczelni Straży Michał Bąk oraz druhowie Maciej Bąk i Mirosław Nicpoń, specjalni przygotowali i zaprezentowali gościom. Wóz strażacki bił rekordy popularności a strażacy mieli pełne ręce pracy przy ognisku  i pokazywaniu tajników auta.

Na koniec  wizyty Naczelnik Straży Michał Bąk  zaskoczył gości miłym podarunkiem, na pamiątkę wizyty w Sierakowie otrzymali  hełm strażacki. Panie wychowawczynie zaskoczone gościnnością  Sierakowian zaprosiły do  rewizyty w  Ośrodku w Bydgoszczy. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i po serdecznym pożegnaniu  nadszedł  czas powrotu.....

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!