Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.10.2017

Ostatnio wprowadzone

Dobra passa Sokołów trwa... Drukuj
Wpisał: Dariusz Osmański
17.06.2014

small.jpgKolejny pracowity weekend zaliczyły nasze Sokoły. Tym razem wystartowały w trzyetapowym Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim o Puchar Wójta Gminy Gruta, który został rozegrany w miejscowościach: Gruta, Łasin i Słup.

Pierwszym etapem była jazda indywidualna na czas na dystansie 5 km. Dystans ten miały do pokonania wszystkie kategorie wiekowe.

W kat. żak najlepiej zaprezentował się Rafał Marzec (SP Wielkie Rychnowo), który  z czasem 9:56,47 zajął ósme miejsce, Norbert Hass (SP Kowalewo Pom.) ze stratą 1:34,45 do zwycięzcy zajął dziewiętnastą pozycję.

Nasza młodziczka Marta Brzozowska swój start zakończyła na trzecim miejscu przegrywając z Martą Jaskulską i Emilią Grygas (obie z klubu LKK Warmia Biskupiec).

W kategorii młodzik najlepiej zaprezentował się Adrian Marzec (SP Wielkie Rychnowo) zajmując siódme miejsce, dwa miejsca za nim wyścig ukończył Daniel Śliwka (SP Wielkie Rychnowo).

Tego samego dnia, ale w godzinach popołudniowych rozegrany został drugi etap. Zawodnicy wraz z trenerami pojechali na etap uliczny do Łasina. W trudnych warunkach technicznych najlepiej pojechała Marta Brzozowska kończąc swój wyścig na drugiej pozycji, Adrian Marzec był szósty, a Daniel Śliwka ósmy.

Dzień później zawodnicy wystartowali w trzecim ostatnim etapie. Kategoria żak miała do pokonania 18 km, najlepiej w tej kategori pojechał Mateusz Walenciak, który zajął ostatecznie jedenastą pozycję. Marta Brzozowska znowu nie zawiodła i swój występ zakończyła na drugiej pozycji. Młodzicy mieli do pokonania 36 km. Występ naszej trójki jest bardzo dobry Dominik Zawadzki był piąty, Adrian Marzec szósty, a Daniel Śliwka siódmy.

W klasyfikacji generalnej po trzech etapach Marta Brzozowska zajęła drugą pozycję, Adrian Marzec zajął bardzo dobre czwarte miejsce, Daniel Śliwka był szósty, a Dominik Zawadzki zajął trzynastą pozycję.  W kategorii żak czternastą pozycję zajął Rafał Marzec, dwudziesty był Mateusz Walenciak.