Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Przegląd Twórczości Artystycznej Przedszkolaków - WIOLINKI 2014

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Przegląd Twórczości Artystycznej Przedszkolaków - WIOLINKI 2014 Drukuj
Wpisał: Iwona Zegarska  nauczyciel Przedszkola Publicznego   
20.06.2014

small.jpgW czwartek 12.06.2014r w MGOK w Kowalewie Pomorskim odbył się „Przegląd Twórczości Artystycznej Przedszkolaków - WIOLINKI 2014".  Jest to jedna z większych uroczystości organizowanych przez Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim, w której oprócz rodziców naszych wychowanków, dziadków, zaproszonych gości uczestniczą również rodzice z dziećmi, które dopiero od nowego roku szkolnego rozpoczną edukację przedszkolną.

Swoją obecnością zaszczycili nas:

-        p. Ewa Bąk Sekretarz Gminy oraz Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców,

-        p. Jerzy Koralewski - Przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Zdrowia,

-        p. Barbara Niewidział - Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury,

-        p. Renata Faluta - Kaszubowska - Drektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II

-        p. Piotr Pipczyński - Kierownik Posterunku Policji w Kowalewie Pomorskim

-        p. Wojciech Górny - Przewodniczący Rady Rodziców

-        p. Katarzyna Zamorska - Sekretarz Rady Rodziców

-        oraz pozostali członkowie rady

Tegoroczne WIOLINKI rozpoczęły się magiczną podróżą po świecie, podczas której dzieci zwiedzały różne kontynenty i kraje. Celem tej podróży było  poszukanie swojego miejsca na ziemi - miasta i przedszkola, które można powiedzieć, jest ich „drugim domem". Najważniejszą częścią uroczystości były występy poszczególnych grup i prezentacja dorobku artystycznego przygotowywanego w ciągu roku szkolnego. Dzieci śpiewały ulubione piosenki, przedstawiały zabawy ruchowe i układy taneczne do znanych przebojów. Rodzice z dumą i zadowoleniem oglądali popisy wokalne i taneczne swoich pociech, które na scenie czują się jak „ryby w wodzie". Występy przeplatane były prezentacjami zdjęć dzieci z  różnych najważniejszych momentów w ciągu roku. Nie zabrakło również pierwszej wspólnej zabawy z nowymi przedszkolakami i ich rodzicami na scenie. Dzieci okazały się bardzo odważne i aktywne. Był to pierwszy krok adaptacyjny. Na zakończenie uroczystości wystąpiły gwiazdy światowej sławy: zespół Piersi  z utworem „Bałkanica" ( dzieci z grupy najstarszej) oraz zespół ABBBA ( pracownicy przedszkola) Dorośli w swoim występie chcieli pokazać, że rozwijać kreatywność dzieci można tylko wtedy, kiedy samemu jest się kreatywnym i otwartym na ciekawe pomysły.

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!