Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Przegląd Twórczości Artystycznej Przedszkolaków - WIOLINKI 2014

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Przegląd Twórczości Artystycznej Przedszkolaków - WIOLINKI 2014 Drukuj
Wpisał: Iwona Zegarska  nauczyciel Przedszkola Publicznego   
20.06.2014

small.jpgW czwartek 12.06.2014r w MGOK w Kowalewie Pomorskim odbył się „Przegląd Twórczości Artystycznej Przedszkolaków - WIOLINKI 2014".  Jest to jedna z większych uroczystości organizowanych przez Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim, w której oprócz rodziców naszych wychowanków, dziadków, zaproszonych gości uczestniczą również rodzice z dziećmi, które dopiero od nowego roku szkolnego rozpoczną edukację przedszkolną.

Swoją obecnością zaszczycili nas:

-        p. Ewa Bąk Sekretarz Gminy oraz Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców,

-        p. Jerzy Koralewski - Przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Zdrowia,

-        p. Barbara Niewidział - Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury,

-        p. Renata Faluta - Kaszubowska - Drektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II

-        p. Piotr Pipczyński - Kierownik Posterunku Policji w Kowalewie Pomorskim

-        p. Wojciech Górny - Przewodniczący Rady Rodziców

-        p. Katarzyna Zamorska - Sekretarz Rady Rodziców

-        oraz pozostali członkowie rady

Tegoroczne WIOLINKI rozpoczęły się magiczną podróżą po świecie, podczas której dzieci zwiedzały różne kontynenty i kraje. Celem tej podróży było  poszukanie swojego miejsca na ziemi - miasta i przedszkola, które można powiedzieć, jest ich „drugim domem". Najważniejszą częścią uroczystości były występy poszczególnych grup i prezentacja dorobku artystycznego przygotowywanego w ciągu roku szkolnego. Dzieci śpiewały ulubione piosenki, przedstawiały zabawy ruchowe i układy taneczne do znanych przebojów. Rodzice z dumą i zadowoleniem oglądali popisy wokalne i taneczne swoich pociech, które na scenie czują się jak „ryby w wodzie". Występy przeplatane były prezentacjami zdjęć dzieci z  różnych najważniejszych momentów w ciągu roku. Nie zabrakło również pierwszej wspólnej zabawy z nowymi przedszkolakami i ich rodzicami na scenie. Dzieci okazały się bardzo odważne i aktywne. Był to pierwszy krok adaptacyjny. Na zakończenie uroczystości wystąpiły gwiazdy światowej sławy: zespół Piersi  z utworem „Bałkanica" ( dzieci z grupy najstarszej) oraz zespół ABBBA ( pracownicy przedszkola) Dorośli w swoim występie chcieli pokazać, że rozwijać kreatywność dzieci można tylko wtedy, kiedy samemu jest się kreatywnym i otwartym na ciekawe pomysły.

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!