Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Poznajemy ludzi z pasją

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Poznajemy ludzi z pasją Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.06.2014

small.jpgDzięki nowej akcji zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczna w Kowalewie Pomorskim możemy poznać ludzi z pasją, którzy wywodzą się z naszej gminy.

W dniach 17 i 18 czerwca br. panie z Biblioteki zaprosiły uczniów szkoły podstawowej w Kowalewie Pom. i z Gimnazjum na spotkanie z piłkarzem Jackiem Magdzińskim. Wychowanek klubu LKS Promień, który kontynuował swoją karierę, m.in. w Dyskoboli Grocklin, Flocie Świnoujście, Zawiszy Bydgoszcz, Gwardii Koszalin teraz gra w pierwszoligowym klubie Puszcza Niepołomice-Kraków. W swojej karierze zdobył tytuł najlepszego strzelca trzecioligowych rozgrywek (2011r.), gdzie w dwudziestu sześciu występach strzelił trzynaście bramek, a nawet w meczu przeciwko Dębowi Dębno popisał się  hat-trickiem. Zaliczył testy w zespole Scottish Premier League i Inverness Caledonian Thistle. Na Wyspach  Brytyjskich podpisał kontrakt m.in. z Farnborough FC, następnie występował w Billericay Town, Wealdstone FC oraz Walton & Hersham. W piłkarskiej karierze występował również na niemieckich murawach.

W czasie spotkań z uczniami pan Jacek Magdziński dużo czasu poświęcił psychologicznemu podejściu piłkarza do gry na boisku, m.in. wytrzymałości psychicznej, samoocenie, pasji, poświęceniu, ale również mówił o odpowiedniej diecie, wypoczynkowi, zespołowemu działaniu czy nawiązywaniu przyjaźni.

Spotkania kończyły się konkursem, w którym każdy z pięciu uczestników wygrywał cenne nagrody m.in. piłkę z autografem brazylijskiego gracza, czy profesjonalne buty sportowe ufundowane przez firmę Atletico Sławomir Wiewiór.

Zainteresowani (dziewczęta i chłopcy) mogli wziąć udział w teście sprawnościowym na boisku piłkarskim kowalewskiego Centrum. Zmaganiom oprócz dyrektorów szkół i nauczycieli w-f, przyglądał się również Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Od początku śledzę karierę Pana Jacka Magdzińskiego. Jestem dumny z jego sukcesów i jednocześnie dziękuję, że nigdy nie zapomniał, gdzie stawiał swoje pierwsze kroki. Kiedy pan Jacek zwrócił się do mnie z pomysłem spotkania z młodzieżą natychmiast go poparłem. Musimy chwalić się dobrymi przykładami i zachęcać młodzież do oderwania się od komputerów- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.- Jednocześnie gratuluję również paniom z Biblioteki realizacji projektu „Poznaj ludzi z pasją". Nie mogę się doczekać kolejnych gości.

Jak nam zdradziły panie z Biblioteki już planują kolejne spotkanie. Kowalewo Pomorskie ma wiele przykładów, którymi możemy się pochwalić i zarazić ich pasją młodzież. To na naszym podwórku wyrośli młodzi mistrzowie polski w biegach, w sportach siłowych, pływaniu czy kolarstwie. Mamy literatów mogących pochwalić się swoimi publikacjami, czy piosenkarzy z pierwszych stron gazet. Zgodnie z przysłowiem „Cudze chwalicie, swego nie znacie"  będziemy poznawać lokalnych pasjonatów.

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 8.jpg
 9.jpg
 10.jpg

 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!