Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Poznajemy ludzi z pasją

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Poznajemy ludzi z pasją Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.06.2014

small.jpgDzięki nowej akcji zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczna w Kowalewie Pomorskim możemy poznać ludzi z pasją, którzy wywodzą się z naszej gminy.

W dniach 17 i 18 czerwca br. panie z Biblioteki zaprosiły uczniów szkoły podstawowej w Kowalewie Pom. i z Gimnazjum na spotkanie z piłkarzem Jackiem Magdzińskim. Wychowanek klubu LKS Promień, który kontynuował swoją karierę, m.in. w Dyskoboli Grocklin, Flocie Świnoujście, Zawiszy Bydgoszcz, Gwardii Koszalin teraz gra w pierwszoligowym klubie Puszcza Niepołomice-Kraków. W swojej karierze zdobył tytuł najlepszego strzelca trzecioligowych rozgrywek (2011r.), gdzie w dwudziestu sześciu występach strzelił trzynaście bramek, a nawet w meczu przeciwko Dębowi Dębno popisał się  hat-trickiem. Zaliczył testy w zespole Scottish Premier League i Inverness Caledonian Thistle. Na Wyspach  Brytyjskich podpisał kontrakt m.in. z Farnborough FC, następnie występował w Billericay Town, Wealdstone FC oraz Walton & Hersham. W piłkarskiej karierze występował również na niemieckich murawach.

W czasie spotkań z uczniami pan Jacek Magdziński dużo czasu poświęcił psychologicznemu podejściu piłkarza do gry na boisku, m.in. wytrzymałości psychicznej, samoocenie, pasji, poświęceniu, ale również mówił o odpowiedniej diecie, wypoczynkowi, zespołowemu działaniu czy nawiązywaniu przyjaźni.

Spotkania kończyły się konkursem, w którym każdy z pięciu uczestników wygrywał cenne nagrody m.in. piłkę z autografem brazylijskiego gracza, czy profesjonalne buty sportowe ufundowane przez firmę Atletico Sławomir Wiewiór.

Zainteresowani (dziewczęta i chłopcy) mogli wziąć udział w teście sprawnościowym na boisku piłkarskim kowalewskiego Centrum. Zmaganiom oprócz dyrektorów szkół i nauczycieli w-f, przyglądał się również Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Od początku śledzę karierę Pana Jacka Magdzińskiego. Jestem dumny z jego sukcesów i jednocześnie dziękuję, że nigdy nie zapomniał, gdzie stawiał swoje pierwsze kroki. Kiedy pan Jacek zwrócił się do mnie z pomysłem spotkania z młodzieżą natychmiast go poparłem. Musimy chwalić się dobrymi przykładami i zachęcać młodzież do oderwania się od komputerów- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.- Jednocześnie gratuluję również paniom z Biblioteki realizacji projektu „Poznaj ludzi z pasją". Nie mogę się doczekać kolejnych gości.

Jak nam zdradziły panie z Biblioteki już planują kolejne spotkanie. Kowalewo Pomorskie ma wiele przykładów, którymi możemy się pochwalić i zarazić ich pasją młodzież. To na naszym podwórku wyrośli młodzi mistrzowie polski w biegach, w sportach siłowych, pływaniu czy kolarstwie. Mamy literatów mogących pochwalić się swoimi publikacjami, czy piosenkarzy z pierwszych stron gazet. Zgodnie z przysłowiem „Cudze chwalicie, swego nie znacie"  będziemy poznawać lokalnych pasjonatów.

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 8.jpg
 9.jpg
 10.jpg

 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!