Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Kolejny rok na plusie.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Kolejny rok na plusie. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.06.2014

small.jpgZakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kowalewie Pomorskim na własnym garnuszku jest już 12 lat. W czerwcu 2002r. przekształcił się w spółkę ze 100% udziałem samorządu gminnego. W dniu 24 czerwca br. nastąpiło podsumowanie sytuacji ekonomiczno-finansowej za rok 2013, który zamknięto zyskiem ponad 80tys.zł brutto .

W tym dniu najpierw Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski (jako Zgromadzenie Wspólników reprezentujące gminę jako jedynego właściciela spółki) oraz Rada Nadzorcza Spółki (Małgorzata Wegner, Elżbieta Falarska i Karolina Kowalska) spotkali się z 22-osobową załogą spółki. Zabierając głos burmistrz podziękował pracownikom za osiągnięty wynik finansowy i zauważalny wzrost jakości świadczonych usług. Był on jeden z większych od wielu lat.

Po kilku trudnych latach spółka zaczyna przynosić zyski. Był to dugi rok z rzędu z ustabilizowaną sytuacją finansową. Trudności powstałe po kontroli przeprowadzonej przez ZUS w 2010r. już za nami. Z powodu innej interpretacji przepisów prawnych dot. składek ubezpieczeniowych i po kilku bataliach sądowych ostatecznie spółka spłaciła prawie pół mln.zł. należności do ZUS. Obecnie przed spółką kolejne wyzwanie czyli rok 2014r. Po przegranych przetargach na wywóz nieczystości stałych oraz na utrzymanie terenów zielonych wprowadzono szereg reform. Dokonano częściowego przebranżowienia. Chociaż jesteśmy mali to musimy utrzymać się na rynku, aby ponownie wystartować do kolejnych przetargów. Wszystko w głównej mierze zależy od prezesa i załogi spółki, która musi być nastawiona na zysk i sama się utrzymać. Ważna jest jakość, terminowość i renoma wykonywanych prac.- podkreślał na spotkaniu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Do słów podziękowań przyłączyła się prezes spółki Barbara Stosio. Zwróciła uwagę na potrzebę dbania o dobre imię spółki i traktowanie jej jak rodziny.

Po spotkaniu z załogą obyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników, które udzieliło prezes Barbarze Stosio oraz Radzie Nadzorczej absolutorium. Zadecydowano, że wypracowany zysk, po pomniejszeniu go o podatek VAT zasili kapitał zapasowy spółki. Obecnie cały kapitał zakładowy wynosi 2mln.233tys.zł.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!