Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.03.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Rozstrzygnięcie gminnego konkursu Piękna Gmina 2013

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Rozstrzygnięcie gminnego konkursu Piękna Gmina 2013 Drukuj
Wpisał: Joanna Jesionkowska   
25.06.2014

W 2013 roku odbyła się szesnasta edycja konkursu „Piękna Gmina" na najbardziej zadbaną zagrodę, nieruchomość, obiekt użyteczności publicznej na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie.

Konkurs został przeprowadzony w oparciu o Regulamin zatwierdzony na posiedzeniu Komisji Budżetowej i Samorządu Rady Miejskiej w dniu w dniu 14 marca 2013 roku.

Konkurs jest zachętą do poprawy estetyki zabudowań i warunków higieniczno-sanitarnych.

W konkursie uczestniczyło 13 zagród wiejskich, 15 nieruchomości, 5 obiektów użyteczności publicznej.

Z uwagi na zbyt małą liczbę zgłoszeń, niemożliwe było przeprowadzenie konkursu w kategorii na najbardziej uporządkowane osiedle oraz najbardziej uporządkowaną wieś.

W celu upowszechnienia konkursu, w roku 2008 dokonano zmiany regulaminu, postanawiając, że jeżeli, któryś z laureatów w poszczególnych kategoriach w edycji poprzedzającej przeprowadzenie konkursu, w edycji obecnej uzyskał jedno z trzech pierwszych miejsc, zamiast nagrody pieniężnej uzyskuje tytuł Arcymistrza. Trzykrotne zdobycie tytułu Arcymistrza kwalifikuje do otrzymania specjalnej nagrody pieniężnej.

Komisja Konkursowa w czerwcu i sierpniu 2013 r. dokonała wizji lokalnej połączonej z oceną stanu estetycznego i sanitarnego zgłoszonych do konkursu obiektów.

Na odbytym w dniu 16 stycznia 2014 r. spotkaniu Komisja ustanowiła zwycięzców konkursu oraz przyznała wyróżnienia, natomiast podsumowania i wręczenia nagród dokonano na sesji Rady Miejskiej w dniu 25 czerwca 2014 r.

W kategorii na najbardziej zadbaną zagrodę wiejską:

I miejsce - Pan Tomasz Zalewski z Borówna

II miejsce - Pani Helena Łuszczyńska z Pruskiej Łąki

III miejsce - Państwo Małgorzata i Wojciech Szałach z Pluskowęs

wyróżnienie:

- Państwo Dorota i Tadeusz Śpiewak z Pluskowęs

- Państwo Małgorzata i Dariusz Eliasz z Chełmońca

W kategorii na najbardziej zadbaną nieruchomość:

po raz drugi tytuł ARCYMISTRZA - Pan Sławomir Wiewiór z Osiedla Jana Kochanowskiego

I miejsce - Pani Anna Wardzińska z Osiedla Brodnickiego

II miejsce ex aequo:

- Pani Katarzyna Huber-Czapla z Borówna

- Pan Zbigniew Trzciński z Dylewa

wyróżnienie:

- Pan Andrzej Jurgielski z Osiedla Brodnickiego

W kategorii na najbardziej zadbany obiekt użyteczności publicznej:

I miejsce - Świetlica wiejska w Sierakowie

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące

III miejsce - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pom.

wyróżnienie:

- Świetlica wiejska w Chełmoniu

- Wiejski Dom Kultury w Wielkim Rychnowie

 

Gratuluję nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim, którzy brali udział w tym prestiżowym na terenie naszej gminy konkursie, bardziej niż zwykle mobilizując się do zadbania i upiększenia swoich obiektów. To dzięki tym wszystkim, którym najbliższe otoczenie przysparza zadowolenia z jego uporządkowania, nasza gmina jest coraz piękniejsza.


Burmistrz Miasta

Andrzej Grabowski


 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!