Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
Powiększ zdjęcie

Dziesiąta rocznica katastrofy samolotu rządowego pod Smoleńskiem

10 kwietnia 2020 |
Patrycja Baran

W dniu dzisiejszym (10.04.2020 r.) mija rocznica tragicznych wydarzeń, do których doszło 10 kwietnia 2010 r. o godzinie 8:41 pod Smoleńskiem. Była to druga pod względem liczby ofiar katastrofa w historii polskiego lotnictwa i największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach polskich Sił Powietrznych.

Powiększ zdjęcie

Dezynfekcja miejsc publicznych

10 kwietnia 2020 |
Lidia Jankowska

W trosce o zdrowie mieszkańców Kowalewa Pomorskiego 9 kwietnia 2020 r. od godziny 23:00 do 10 kwietnia 2020 r. do godziny 3:00 została przeprowadzona dezynfekcja poprzez zamgławianie preparatem Virkon S wszystkich miejsc publicznych naszego miasta tj. ulic, parków, placów, rynku itp.

Powiększ zdjęcie

Potrzebujesz wsparcia zadzwoń !!!

10 kwietnia 2020 |
Zyta Szymańska Kierownik MGOPS

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim informuje, iż osoby doświadczające przemocy w rodzinie zamieszkujące na terenie gminy Kowalewo Pomorskie w czasie epidemii wirusa SARS-CoV-2 mają możliwość skorzystania z poradnictwa specjalistycznego

Powiększ zdjęcie

WYSTĄPIENIE ŚWIĄTECZNE

10 kwietnia 2020 |
Monika Piróg

W związku z wyjątkową sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa, zapraszamy mieszkańców Gminy Kowalewo Pomorskie na wystąpienie:

  • Proboszcza Parafii pw. Świętego Mikołaja ks. Kanonika Piotra Igielskiego Dziekana Dekanatu Kowalewskiego,
  • Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim Jerzego Orłowskiego,
  • Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie Jacka Żurawskiego.
Powiększ zdjęcie

Porady prawne dla przedsiębiorców w sprawie tarczy antykryzysowej!

9 kwietnia 2020 |
Ewa Bąk

Zachęcam do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych dla przedsiębiorców z terenu miasta i gminy Kowalewo Pomorskie w sprawie tarczy antykryzysowej.

Powiększ zdjęcie

Podziękowanie dla wolontariuszy i strażaków

9 kwietnia 2020 |
Zyta Szymańska Kierownik MGOPS

„Jeśli los ofiaruje Ci skrzydła... nic Ci po nich , jeśli nie pragniesz posługiwać się nimi w służbie drugiemu człowiekowi."
Seneka

Powiększ zdjęcie

Informacja

8 kwietnia 2020 |
Monika Piróg

Szanowni Państwo uprzejmie informujemy, iż Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim w dniu 10 kwietnia 2020 r. (piątek) czynny będzie od godziny 7.00 do godz. 12:00.

Za utrudnienia przepraszamy.

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie

Aplikacja Kwarantanna domowa

25 marca 2020 |
www.gov.pl

Kwarantanna domowa – to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie.

Powiększ zdjęcie

KOMUNIKAT dot. zasad obsługi interesantów

23 marca 2020 |
Monika Piróg

Na podstawie § 8 ust. 1 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 roku w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie obywateli od dnia 23 marca 2020r. zmieniają się zasady obsługi interesantów:

Powiększ zdjęcie

Aktualności dotyczące KORONAWIRUSA

20 marca 2020 |
Jolanta Jakubiak

Poniżej zamieszczamy linki do bieżących informacji nt. koronowirusa oraz materiały dotyczące kampanii edukacyjnej dedykowanej koronawirusowi:

Powiększ zdjęcie Herb%20gminy%20Kowalewo%20Pomorskie

Miejsca zbiorowej kwarantanny

19 marca 2020 |
Monika Piróg

Informuję, że zgodnie ustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie wyznaczył Miejsko-Gminnym Ośrodek Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim jako miejsce zbiorowej kwarantanny.

Powiększ zdjęcie

Apel o wsparcie osób starszych i samotnych

19 marca 2020 |
Zyta Szymańska Kierownik MGOPS

Szanowni Państwo !

Z uwagi na aktualną sytuację w Polsce i występowanie koronawirusa – dynamiczną sytuację i trudne do przewidzenia kierunki jego rozprzestrzeniania się, Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim zwraca się z prośbą o zwrócenie uwagi, w szczególności na osoby starsze i samotne.

Powiększ zdjęcie

Ograniczenie w pracy Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim

14 marca 2020 |
Ewa Bąk

W związku z prawdopodobieństwem wystąpienia pierwszych przypadków zagrożenia koronawirusem na terenie Gminy Kowalewo Pomorskie, Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie informuje o konieczności ograniczenia pracy jednostek organizacyjnych. W związku z powyższym od poniedziałku 16 marca 2020 roku do odwołania Urząd Miejski, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim zostają zamknięte dla obsługi osobistej interesantów.

Powiększ zdjęcie

Przebudowa drogi powiatowej Szychowo – Chełmonie

7 kwietnia 2020 |
Paulina Wiśniewska

Zgodnie z pismem przekazanym do tut. Urzędu przez wykonawcę robót – Zakład Drogowo Budowlany Rogowo informujemy, iż od dnia 14.04.2020 r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na czas trwania robót związanych z przebudową drogi powiatowej nr 2107C relacji Szychowo – Chełmonie wraz ze skrzyżowaniami z drogami powiatowymi i gminnymi.

Powiększ zdjęcie

Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia 2020 |
Patrycja Baran

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia pragniemy złożyć wyrazy uznania
wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym
oraz pozostałym pracownikom służby zdrowia.

Powiększ zdjęcie

Zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonego w KRUS*

6 kwietnia 2020 |
OR KRUS w Bydgoszczy

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że ubezpieczonemu rodzicowi, który sprawuje osobistą opiekę nad dzieckiem – w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do których uczęszcza dziecko, albo niemożności sprawowania opieki przez nianię lub dziennego opiekuna

Powiększ zdjęcie

Przedłużenie wypłat rent rolniczych i innych świadczeń*

6 kwietnia 2020 |
OR KRUS w Bydgoszczy

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że o trzy miesiące zostanie przedłużona wypłata: rent rolniczych z tytułu niezdolności do pracy, rent rodzinnych, uzależnionych od całkowitej niezdolności do pracy, dodatków pielęgnacyjnych, świadczeń uzupełniających dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji,

Powiększ zdjęcie

Kampania „Kupuj świadomie – Produkt polski"

6 kwietnia 2020 |
OR KRUS w Bydgoszczy

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego weźmie udział w tegorocznej, ogólnopolskiej kampanii Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa „Kupuj świadomie – Produkt polski",

Powiększ zdjęcie

Tymczasowy zakaz wstępu do lasów

6 kwietnia 2020 |
www.lasy.gov.pl

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu. Zamknięte pozostają też parki narodowe.

info. ze strony: https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/aktualnosci/komunikat

Powiększ zdjęcie

Jak się chronić przed zarażeniem w gospodarstwie rolnym?

2 kwietnia 2020 |
OR KRUS w Bydgoszczy

Szanowni Rolnicy/Mieszkańcy wsi,
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rekomenduje podjęcie następujących działań, mających na celu ochronę Waszego zdrowia i życia:

Powiększ zdjęcie

Wyższy zasiłek chorobowy w związku z COVID-19

2 kwietnia 2020 |
OR KRUS w Bydgoszczy

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od dnia 8 marca 2020 r. zmieniła się wysokość zasiłku chorobowego za każdy dzień czasowej niezdolności do pracy.

Powiększ zdjęcie

Urodzinowe wizyty

2 kwietnia 2020 |
Justyna Zagacka

Kontynuując wieloletnią tradycję odwiedzin u osób, które ukończyły 90 i więcej lat Pan Burmistrz Jacek Żurawski wraz z kierownikiem Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Panią Zytą Szymańską i pracownikami socjalnymi na zaproszenie Jubilatów odwiedził ich z tej okazji.

Powiększ zdjęcie

Zamknięcie przejazdów kolejowych

1 kwietnia 2020 |
Katarzyna Brzycka

Poniżej zamieszczamy informację przekazaną do tut. Urzędu przez Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane TOR Sp. z o.o.:

„Dotyczy zadania pn.: Wzmocnienie podtorza na linii nr 353 Poznań Wschód- Skandawa tor nr 2 szlak Turzno- Kowalewo Pomorskie km150, 550-153, 130 i 156, 400-157,

Powiększ zdjęcie

Psychologia w służbie człowieka

26 marca 2020 |
Małgorzata Fryc

Szanowni Państwo!
Obecnie większość z nas doświadcza  nieznanych nam wcześniej okoliczności dotyczących  reorganizacji naszego życia, pracy oraz ograniczeń co do naszej aktywności fizycznej i życia towarzyskiego, z powodu podwyższonego ryzyka zarażenia się wirusem COVID – 19. Jest to trudny czas.

Powiększ zdjęcie

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY PRACY ARiMR - NOWE INFORMACJE

25 marca 2020 |
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Szanowni Państwo,

w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz zaleceniami rządu i służb sanitarnych dotyczących rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 - „koronawirusa", aby skutecznie chronić zdrowie beneficjentów ARiMR i jej pracowników, prosimy o wyrozumiałość dla przyjętego sposobu postępowania w tym okresie.

Powiększ zdjęcie

Kampania „Nie pozwolę ci się zamknąć” – wspieramy mikroprzedsiębiorców

25 marca 2020 |
Krajowa Izba Gospodarcza

Chcesz pomóc sklepom, warsztatom, zakładom, pracowniom w twojej okolicy? Martwisz się, że nie będą w stanie przetrwać kwarantanny? Dołącz do kampanii „Nie pozwolę ci się zamknąć".

Powiększ zdjęcie

ROLNIKU MASZ SPRAWĘ ZADZWOŃ LUB WYŚLIJ E-MAIL!

25 marca 2020 |
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie informuje, że w związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, biorąc pod uwagę zminimalizowanie możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa, wprowadza załatwianie spraw i udzielanie informacji wyłącznie  telefonicznie, drogą elektroniczną lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej, aż do odwołania.

Powiększ zdjęcie

Rozliczenie zużycia wody w budynkach zarządzanych przez ZGKiM

25 marca 2020 |
ZGKiM w Kowalewie Pomorskim

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kowalewie Pomorskim informuje , że w związku z rozliczeniem I kwartału 2020 r. za wodę i ścieki, prosi o telefoniczne podanie stanu wodomierzy do dnia 31.03.2020 r.

W przypadku braku informacji rozliczenie zużycia wody za I kwartał 2020 r. zostanie dokonane w oparciu o średnie zużycie wody za IV kwartał 2019 r.

Powiększ zdjęcie

Program Opieka wytchnieniowa – edycja 2020

24 marca 2020 |
Zyta Szymańska Kierownik MGOPS

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim planuje przystąpić w roku 2020 do Programu „Opieka wytchnieniowa – edycja 2020”, realizowanego w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Powiększ zdjęcie

Komunikat -Wybory Sołtysa w sołectwie Napole

24 marca 2020 |
Anna Osmańska

W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej od 20 marca 2020 roku do odwołania stanu epidemii wywołanej zakażeniami wirusem. Informujemy, że wybory sołtysa w Sołectwie Napole zaplanowane na 27-03-2020 roku nie odbędą się. Data zebrania wyborczego zostanie podana w terminie późniejszym.

Powiększ zdjęcie

Koronawirus. Co trzeba wiedzieć o kwarantannie

20 marca 2020 |
Jolanta Jakubiak

Poniżej zamieszczamy wyjaśnienia GIS
dot. obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny
https://gis.gov.pl/aktualnosci/koronawirus-co-trzeba-wiedziec-o-kwarantannie/

Powiększ zdjęcie

Narada z sołtysami

19 marca 2020 |
Patrycja Baran

W dniu 11 marca 2020 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta Pana Jacka Żurawskiego z Sołtysami i Przewodniczącymi samorządów osiedlowych z terenu gminy Kowalewo Pomorskie.

Powiększ zdjęcie

Wydział Koordynacji Świadczeń

19 marca 2020 |
Kamila Gajewska

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim udostępnia informację Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącą ograniczeń w pracy Wydziału Koordynacji Świadczeń Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Delegatura w Toruniu.

Powiększ zdjęcie

Święto Kobiet na Osiedlu Brodnickim

18 marca 2020 |
Brygida Sławińska-Śliwa

7 marca 2020 r. Dzień Kobiet na Osiedlu Brodnickim... były uprzejmości, toasty, prezenty. Przewodniczący Osiedla Brodnickiego wraz z Zarządem pamiętają o kobiecym święcie i tradycyjnie, z tej okazji, jak co roku przygotowali dla wszystkich kobiet miłą niespodziankę. Panowie zadbali o to, by ten dzień był uroczysty, wyjątkowy i wesoły.

Powiększ zdjęcie

E-usługa zamiast wizyty w urzędzie skarbowym

17 marca 2020 |
Danuta Gęstwa - Urząd Skarbowy w Golubiu-Dobrzyniu

Od 13 do 27 marca 2020 r. zdecydowaliśmy się na czasowe ograniczenie dostępu do urzędu skarbowego w Golubiu-Dobrzyniu ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa

 

Powiększ zdjęcie

Dzieci uczą rodziców w domu!

17 marca 2020 |
Centrum Rozwoju Lokalnego

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.

Powiększ zdjęcie

Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej - NIECZYNNY

17 marca 2020 |
Emilia Pęcak - Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu

W związku z decyzją o zamknięciu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury im. Wł. St. Reymonta w Kowalewie Pomorskim od dnia 13.03.2020 r. na okres 2 tygodni, wizyty umówione w Punkcie Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Kowalewie Pomorskim zostają odwołane. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny: tel. 784 637 815

Powiększ zdjęcie

Dzień Kobiet w Lipienicy

17 marca 2020 |
Ewelina Lewandowska

Tegoroczny Dzień Kobiet w Lipienicy obchodzono w dniu 7 marca w świetlicy wiejskiej. Organizatorami spotkania była Sołtys Sołectwa Lipienica Pani Joanna Błaszkiewicz wraz z Radą Sołecką.