Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Spółdzielcy podsumowują i planują.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Spółdzielcy podsumowują i planują. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.06.2014

small.jpgCzłonkowie Spółdzielni Mieszkaniowej w Kowalewie Pomorskim na zebraniu w dniu 23 czerwca br. podsumowali rok 2013 i poczynili plany na bieżące. Wybrali również Radę Nadzorczą na kolejną kadencję w składzie: Przewodniczący Józef Kinal, z-ca Elżbieta Górna, sekretarz Bożena Sitniewska i członkowie w poszczególnych komisjach: Kom. Zasobów Mieszkaniowych (Roman Misiaszek, Bolesław Zakrawacz, Józef Rymanowski), Kom. Rewizyjna (Katarzyna Grabowska, Czesława Barańska, Jadwiga Dembińska) oraz Kom. Windykacyjna i Należności (Barbara Marszałkowska, Elżbieta Górna i Bożena Sitniewska).

Obecna sytuacja ekonomiczna w kraju nie jest łatwa. Ciągłe podwyżki za prąd, wodę i inne media nie nastrajają pozytywnie. Również członkowie kowalewskiej Spółdzielni mieszkaniowej z trudem myślą o przyszłości. W dyskusji jak zawsze najpoważniejszym argumentem były pieniądze, a właściwie ich brak. Koszty ogrzewania mieszkań zaczynają przerastać ich właścicieli lub najemców. Narzekano również na stan dróg wewnętrznych i chodników.

Obecny na zebraniu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski podtrzymał wcześniejsze deklaracje (od 2011r.) o ewentualnej partycypacji w kosztach remontu dróg lub chodników, a po wyremontowaniu przejęcie ich utrzymania na stan gminy (odśnieżanie, sprzątanie). Czeka na propozycję ze strony zarządu spółdzielni. Podkreślał, że cała infrastruktura spółdzielni jest własnością właścicieli tamtejszych mieszkań. Namawiał do skorzystania z możliwości ściągnięcia pieniędzy z zewnątrz. Spółdzielnia sama nie udźwignie kosztów modernizacji budynków.

Spółdzielnia od początku powstania mogła liczyć na wsparcie samorządu. To z budżetu gminy opłacane są koszty oświetlenia osiedlowych ulic. Samorząd przejął działkę niezabudowaną na której powstał parking służący przede wszystkim spółdzielcom. Bardzo dziękuję za bardzo dobrze prowadzoną gospodarkę segregacji śmieci jak i regulowania należności opłat za ich odbiór. Systematyczność oraz rzetelna informacja o liczbie mieszkańców w poszczególnych nieruchomościach spowodowała już obniżenie stawki za śmieci o 20%. Dalsze takie podejście społeczeństwa może spowodować kolejne obniżenie - podkreślał na zebraniu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Przypomnijmy, że Spółdzielnia Mieszkaniowa w Kowalewie Pomorskim samodzielnie działa od lipca 2007r., kiedy to oddzieliła się po kilkudziesięciu latach od spółdzielni golubskiej. Skupia 214 mieszkań (175 członków + 39 lokatorów). Od powstania jej prezesem jest Tadeusz Witkowski.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!