Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Spółdzielcy podsumowują i planują.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Spółdzielcy podsumowują i planują. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.06.2014

small.jpgCzłonkowie Spółdzielni Mieszkaniowej w Kowalewie Pomorskim na zebraniu w dniu 23 czerwca br. podsumowali rok 2013 i poczynili plany na bieżące. Wybrali również Radę Nadzorczą na kolejną kadencję w składzie: Przewodniczący Józef Kinal, z-ca Elżbieta Górna, sekretarz Bożena Sitniewska i członkowie w poszczególnych komisjach: Kom. Zasobów Mieszkaniowych (Roman Misiaszek, Bolesław Zakrawacz, Józef Rymanowski), Kom. Rewizyjna (Katarzyna Grabowska, Czesława Barańska, Jadwiga Dembińska) oraz Kom. Windykacyjna i Należności (Barbara Marszałkowska, Elżbieta Górna i Bożena Sitniewska).

Obecna sytuacja ekonomiczna w kraju nie jest łatwa. Ciągłe podwyżki za prąd, wodę i inne media nie nastrajają pozytywnie. Również członkowie kowalewskiej Spółdzielni mieszkaniowej z trudem myślą o przyszłości. W dyskusji jak zawsze najpoważniejszym argumentem były pieniądze, a właściwie ich brak. Koszty ogrzewania mieszkań zaczynają przerastać ich właścicieli lub najemców. Narzekano również na stan dróg wewnętrznych i chodników.

Obecny na zebraniu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski podtrzymał wcześniejsze deklaracje (od 2011r.) o ewentualnej partycypacji w kosztach remontu dróg lub chodników, a po wyremontowaniu przejęcie ich utrzymania na stan gminy (odśnieżanie, sprzątanie). Czeka na propozycję ze strony zarządu spółdzielni. Podkreślał, że cała infrastruktura spółdzielni jest własnością właścicieli tamtejszych mieszkań. Namawiał do skorzystania z możliwości ściągnięcia pieniędzy z zewnątrz. Spółdzielnia sama nie udźwignie kosztów modernizacji budynków.

Spółdzielnia od początku powstania mogła liczyć na wsparcie samorządu. To z budżetu gminy opłacane są koszty oświetlenia osiedlowych ulic. Samorząd przejął działkę niezabudowaną na której powstał parking służący przede wszystkim spółdzielcom. Bardzo dziękuję za bardzo dobrze prowadzoną gospodarkę segregacji śmieci jak i regulowania należności opłat za ich odbiór. Systematyczność oraz rzetelna informacja o liczbie mieszkańców w poszczególnych nieruchomościach spowodowała już obniżenie stawki za śmieci o 20%. Dalsze takie podejście społeczeństwa może spowodować kolejne obniżenie - podkreślał na zebraniu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Przypomnijmy, że Spółdzielnia Mieszkaniowa w Kowalewie Pomorskim samodzielnie działa od lipca 2007r., kiedy to oddzieliła się po kilkudziesięciu latach od spółdzielni golubskiej. Skupia 214 mieszkań (175 członków + 39 lokatorów). Od powstania jej prezesem jest Tadeusz Witkowski.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!