Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Światowe Dni Młodzieży

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Światowe Dni Młodzieży Drukuj
Wpisał: Malgorzata Dębińska   
27.06.2014

small.jpg24 czerwca br. odbyło się drugie spotkanie dotyczące przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016 w Diecezji Toruńskiej. Tym razem zaproszenie koordynatora ŚDM w naszej diecezji - ks. prałata Daniela Adamowicza było kierowane do osób odpowiedzialnych za promocję, kulturę i edukację. W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele z gminy Kowalewo Pomorskie.

Na spotkaniu przedstawiono ideę Światowych Dni Młodzieży, a sama młodzież podzieliła się swoimi refleksjami na temat pobytów na ŚDM w innych krajach. Ksiądz prałat Daniel Adamowicz przedstawił ramowy program pobytu młodych pielgrzymów. Zgodnie z nim 20 lipca planowany jest przyjazd i rozlokowanie młodzieży w parafiach. Drugi dzień będzie odbywać się pod hasłem „Kultura, sport i integracja". Tego dnia parafie oraz samorządy będą zobowiązane do przedstawienia tych idei w swoich miastach oraz do działań zmierzających do zintegrowania środowisk młodzieżowych z gośćmi. Kolejne dwa dni pielgrzymi będą spędzać w Toruniu. Tam na Motoarenie zaplanowana jest wspólna msza święta oraz charytatywny turniej żużlowy. Do parafii młodzież wróci 24 lipca. Ten dzień z założenia ma pokazać najwyżej cenioną wartość przez Polaków - rodzinę. Po południu planowany jest festyn z uczestnictwem gości oraz pożegnanie pielgrzymów.
Na spotkaniu wielokrotnie podkreślano istotę wolontariatu. W dużej mierze to właśnie od wolontariuszy będzie zależał klimat wizyty oraz miłe wspomnienia pielgrzymów.

 

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!