Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Codzienność działkowca nie jest kolorowa

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Codzienność działkowca nie jest kolorowa Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.06.2014

small.jpgUżytkownicy ogródków działkowych mogą cieszyć się każdego dnia możliwością odpoczynku na łonie natury. Na kilkuset metrach kwadratowych, często w środku miasta uprawiają nowalijki, sadzą drzewka owocowe, a teraz .......... zmagają się z poważnym problemem prawnym.

O codzienność działkowca rozmawiali członkowie Ogródków Miejskich Jedność z gminy Kowalewo Pomorskie na spotkaniu w dniu 26 czerwca br. Prezes zarządu Agnieszka Uzarewicz zaprosiła na spotkanie Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego wraz z pracownikiem kier. Bożeną Rymanowską, oraz radnego Jerzego Koralewskiego, aby zasięgnąć opinii samorządu.

W dniu 19 stycznia br. weszła w życie ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych, która wprowadza między innymi przepisy gwarantujące dotychczasowym działkowcom prawa do działki oraz reguluje sytuację prawną Polskiego Związku Działkowców, między innymi zakładanie, funkcjonowanie i likwidację rodzinnych ogrodów działkowych w kraju. Określa także prawa i obowiązki działkowców, w tym prawo do zrzeszania się w różnego rodzaju stowarzyszenia, a ponadto prawo dziedziczenia praw do działki. Ponadto w nowej ustawie zapisano prawa i obowiązki właścicieli gruntów, na których funkcjonują lub będą tworzone ogrody działkowe.

Kowalewskie ogródki mają czas do stycznia 2015r., aby uregulować swoją sytuację prawną. Mogą pozostać w PZD, lub zawiązać własne stowarzyszenie. Muszą to zrobić, gdyż obecnie (wystąpienie przed kilku laty z PZD) wiszą w próżni, czego nie przewiduje polskie prawo.

Obecny na spotkaniu Burmistrz Andrzej Grabowski zachęcał do jak najszybszego uregulowania sytuacji kowalewskiej grupy. Zawiązała się grupa inicjatywna, która w imieniu wszystkich działkowców przeprowadzi proces uregulowania stanu prawnego.   

Również bolączką działkowców, która spędza im sen z oczu jest działanie i postępowanie ......... innych działkowców. Trudno uwierzyć, ale kilka osób potrafi uprzykrzyć życie pozostałym 200 członkom. Pozwalają, aby ich działki zarastały i rozsiewały chwasty, podrzucają śmieci, niszczą kłódki, wyrywają rośliny i hałasują. Wjeżdżają pojazdami na teren działek, nie zamykają za sobą bram.

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!