Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Codzienność działkowca nie jest kolorowa

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Codzienność działkowca nie jest kolorowa Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.06.2014

small.jpgUżytkownicy ogródków działkowych mogą cieszyć się każdego dnia możliwością odpoczynku na łonie natury. Na kilkuset metrach kwadratowych, często w środku miasta uprawiają nowalijki, sadzą drzewka owocowe, a teraz .......... zmagają się z poważnym problemem prawnym.

O codzienność działkowca rozmawiali członkowie Ogródków Miejskich Jedność z gminy Kowalewo Pomorskie na spotkaniu w dniu 26 czerwca br. Prezes zarządu Agnieszka Uzarewicz zaprosiła na spotkanie Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego wraz z pracownikiem kier. Bożeną Rymanowską, oraz radnego Jerzego Koralewskiego, aby zasięgnąć opinii samorządu.

W dniu 19 stycznia br. weszła w życie ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych, która wprowadza między innymi przepisy gwarantujące dotychczasowym działkowcom prawa do działki oraz reguluje sytuację prawną Polskiego Związku Działkowców, między innymi zakładanie, funkcjonowanie i likwidację rodzinnych ogrodów działkowych w kraju. Określa także prawa i obowiązki działkowców, w tym prawo do zrzeszania się w różnego rodzaju stowarzyszenia, a ponadto prawo dziedziczenia praw do działki. Ponadto w nowej ustawie zapisano prawa i obowiązki właścicieli gruntów, na których funkcjonują lub będą tworzone ogrody działkowe.

Kowalewskie ogródki mają czas do stycznia 2015r., aby uregulować swoją sytuację prawną. Mogą pozostać w PZD, lub zawiązać własne stowarzyszenie. Muszą to zrobić, gdyż obecnie (wystąpienie przed kilku laty z PZD) wiszą w próżni, czego nie przewiduje polskie prawo.

Obecny na spotkaniu Burmistrz Andrzej Grabowski zachęcał do jak najszybszego uregulowania sytuacji kowalewskiej grupy. Zawiązała się grupa inicjatywna, która w imieniu wszystkich działkowców przeprowadzi proces uregulowania stanu prawnego.   

Również bolączką działkowców, która spędza im sen z oczu jest działanie i postępowanie ......... innych działkowców. Trudno uwierzyć, ale kilka osób potrafi uprzykrzyć życie pozostałym 200 członkom. Pozwalają, aby ich działki zarastały i rozsiewały chwasty, podrzucają śmieci, niszczą kłódki, wyrywają rośliny i hałasują. Wjeżdżają pojazdami na teren działek, nie zamykają za sobą bram.

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!