Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Sprawni i bojowi, czyli zawody sportowo- pożarnicze w gminie Kowalewo Pomorskie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Sprawni i bojowi, czyli zawody sportowo- pożarnicze w gminie Kowalewo Pomorskie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.06.2014

small.jpgW dniu 28 czerwca br. odbyły się kolejne zawody sportowo- pożarnicze w gminie Kowalewo Pomorskie. Organizatorami był samorząd gminy, a gospodarzami jednostka OSP Wielkie Rychnowo. Udział w tegorocznych zmaganiach wzięło 10 jednostek OSP (na 13 jednostek) podzielonych na seniorów (10 drużyn męskich w tym jedna łączona oraz 1 żeńska) i juniorów (2 drużyny chłopięce). Zawody odbywały się zgodnie z regulaminem, a nad prawidłowością przebiegu czuwali sędziowie z PSP Golub Dobrzyń oraz obserwatorzy z jednostek ochotniczych z Radomina i gm. Golub Dobrzyń.   

Strażacy mieli do pokonania tory przeszkód: ścianki, równoważnie, rowy z wodą oraz sprawdzali umiejętność panowania nad słupem wody (trafienie do celu). Liczył się przede wszystkim czas i precyzja. Od tego przecież zależy życie i mienie ludzkie.

Druhowie ochotnicy często wspierają, a nawet zastępują w akcjach zawodowców. Biorą udział nie tylko w gaszeniu pożarów, ale również przy likwidacji skutków anomalii pogodowych i wypadków drogowych. Narażają własne życie dla innych. Muszą być sprawni i gotowi do akcji. Właśnie takie zawody są wspaniałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności. Nowy obiekt Centrum jest wyśmienitym miejscem do tego typu zmagań.- podkreślał Burmistrz Miasta i jednocześnie prezes Zarządu Oddz. Miejsko- Gminnego w Kowalewie Pomorskim Andrzej Grabowski.

Zawody jak zawsze wywołały sporo emocji. Wraz z druhami przybyły całe rodziny, aby kibicować swoim reprezentantom. Wśród obecnych można było zauważyć: radnych z przewodniczącym Jerzym Orłowskim na czele, prezesów i naczelników wszystkich jednostek, kapelana strażackiego ks. Marka Wysockiego, komendanta PSP Pawła Warlikowskiego.  Pogoda sprzyjała rodzinnej atmosferze zawodów. Chociaż było piknikowo to wyczuwało się współzawodnictwo i rywalizację między jednostkami.

W tym dniu wręczono przyznane przez zarząd oddz. MG OSP RP odznaki za wysługę lat: za 10 lat służby dh Jarosław Rudewicz i dh Tomasz Polkowski z OSP Mariany oraz za 15 lat służby dh Marcin Piórkowski z OSP Kowalewo Pom.

Wyniki:

W kat. Junior- Chłopcy: Im. + 600zł nagrody otrzymali juniorzy z OSP Kiełpiny, a IIm + 400zł z OSP Pluskowęsy. (W roku 2012 i 2013 Pluskowęsy pierwsze, a Kiełpiny drugie).

W kat. Senior Kobiety- dziewczęta z OSP Lipienica nie miały żadnej konkurencji, przez co wystąpiły pokazowo i otrzymały za to nagrodę w wys. 200zł.

W kat. senior Im + 1000zł OSP Mariany, IIm + 600zł OSP Lipienica, IIIm + 400zł OSP  Mlewo, IVm OSP Kowalewo, Vm OSP Chełmoniec, VI OSP Pluskowęsy, VIIm Srebrniki-Mlewiec, VIII OSP Kiełpiny, IX Wielkie Rychnowo, Xm OSP Sierakowo.  

Podsumowując zawody prezes Andrzej Grabowski podziękował pracownikom urzędu i strażakom organizatorom za bardzo dobre ich przygotowanie. Podziękował strażakom z PSP za wprowadzenie pomysłu udziału w zawodach obserwatorów z innych gmin. Wyklucz to wszelkie podejrzenia.

Po zawodach w większości jednostek odbyło się huczne ich podsumowanie przy wspólnym grillu, a nawet przy tańcach i muzyce.

a.jpg
 b.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!