Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Sprawni i bojowi, czyli zawody sportowo- pożarnicze w gminie Kowalewo Pomorskie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Sprawni i bojowi, czyli zawody sportowo- pożarnicze w gminie Kowalewo Pomorskie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.06.2014

small.jpgW dniu 28 czerwca br. odbyły się kolejne zawody sportowo- pożarnicze w gminie Kowalewo Pomorskie. Organizatorami był samorząd gminy, a gospodarzami jednostka OSP Wielkie Rychnowo. Udział w tegorocznych zmaganiach wzięło 10 jednostek OSP (na 13 jednostek) podzielonych na seniorów (10 drużyn męskich w tym jedna łączona oraz 1 żeńska) i juniorów (2 drużyny chłopięce). Zawody odbywały się zgodnie z regulaminem, a nad prawidłowością przebiegu czuwali sędziowie z PSP Golub Dobrzyń oraz obserwatorzy z jednostek ochotniczych z Radomina i gm. Golub Dobrzyń.   

Strażacy mieli do pokonania tory przeszkód: ścianki, równoważnie, rowy z wodą oraz sprawdzali umiejętność panowania nad słupem wody (trafienie do celu). Liczył się przede wszystkim czas i precyzja. Od tego przecież zależy życie i mienie ludzkie.

Druhowie ochotnicy często wspierają, a nawet zastępują w akcjach zawodowców. Biorą udział nie tylko w gaszeniu pożarów, ale również przy likwidacji skutków anomalii pogodowych i wypadków drogowych. Narażają własne życie dla innych. Muszą być sprawni i gotowi do akcji. Właśnie takie zawody są wspaniałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności. Nowy obiekt Centrum jest wyśmienitym miejscem do tego typu zmagań.- podkreślał Burmistrz Miasta i jednocześnie prezes Zarządu Oddz. Miejsko- Gminnego w Kowalewie Pomorskim Andrzej Grabowski.

Zawody jak zawsze wywołały sporo emocji. Wraz z druhami przybyły całe rodziny, aby kibicować swoim reprezentantom. Wśród obecnych można było zauważyć: radnych z przewodniczącym Jerzym Orłowskim na czele, prezesów i naczelników wszystkich jednostek, kapelana strażackiego ks. Marka Wysockiego, komendanta PSP Pawła Warlikowskiego.  Pogoda sprzyjała rodzinnej atmosferze zawodów. Chociaż było piknikowo to wyczuwało się współzawodnictwo i rywalizację między jednostkami.

W tym dniu wręczono przyznane przez zarząd oddz. MG OSP RP odznaki za wysługę lat: za 10 lat służby dh Jarosław Rudewicz i dh Tomasz Polkowski z OSP Mariany oraz za 15 lat służby dh Marcin Piórkowski z OSP Kowalewo Pom.

Wyniki:

W kat. Junior- Chłopcy: Im. + 600zł nagrody otrzymali juniorzy z OSP Kiełpiny, a IIm + 400zł z OSP Pluskowęsy. (W roku 2012 i 2013 Pluskowęsy pierwsze, a Kiełpiny drugie).

W kat. Senior Kobiety- dziewczęta z OSP Lipienica nie miały żadnej konkurencji, przez co wystąpiły pokazowo i otrzymały za to nagrodę w wys. 200zł.

W kat. senior Im + 1000zł OSP Mariany, IIm + 600zł OSP Lipienica, IIIm + 400zł OSP  Mlewo, IVm OSP Kowalewo, Vm OSP Chełmoniec, VI OSP Pluskowęsy, VIIm Srebrniki-Mlewiec, VIII OSP Kiełpiny, IX Wielkie Rychnowo, Xm OSP Sierakowo.  

Podsumowując zawody prezes Andrzej Grabowski podziękował pracownikom urzędu i strażakom organizatorom za bardzo dobre ich przygotowanie. Podziękował strażakom z PSP za wprowadzenie pomysłu udziału w zawodach obserwatorów z innych gmin. Wyklucz to wszelkie podejrzenia.

Po zawodach w większości jednostek odbyło się huczne ich podsumowanie przy wspólnym grillu, a nawet przy tańcach i muzyce.

a.jpg
 b.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!