Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Mamy już wakacje

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Mamy już wakacje Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.06.2014

small.jpgKoniec roku szkolnego- krótkie trzy słowa, a wywołują uśmiech na wielu twarzach. Świadectwo już w ręku, jeszcze tylko dyscyplinująca rozmowa z rodzicami (bo przecież zawsze mogło być lepiej) i można zapomnieć o szkole. No, przynajmniej na dwa miesiące. W dniu 27 czerwca w gminie Kowalewo Pomorskie, podobnie jak we wszystkich placówkach oświatowych w Polsce uczniowie pożegnali szkolne mury.

Scenariusz wszędzie był podobny: podsumowania i wręczania świadectw uczniom, podziękowań i kwiatów wychowawcom oraz rodzicom. Uczniowie z najlepszymi wynikami byli publicznie nagradzani książkami i dyplomami, a ich rodzice dumnie strzelali fotki. Na zakończenie dyrektorzy gratulowali wychowankom i prosili o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie letniego wypoczynku. Organ prowadzący, czyli samorząd gminy w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pom., w Wielkiej Łące, Wielkim Rychnowie oraz w Gimnazjum reprezentował Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, w Szkole Podstawowej w Kowalewie Sekretarz Gminy Ewa Bąk, a w Szkole Podstawowej w Pluskowęsach Pełnomocnik Burmistrza Ilona Rybicka.

Jednak ten dzień na długo utkwi w pamięci uczniom klas VI szkół podstawowych oraz III gimnazjum. Tu nie zabrakło łez wzruszenia, a słowa więzły w gardłach. Wszyscy wiedzieli, że już nigdy nie spotkają się w identycznym składzie. Najlepsi uczniowie oprócz świadectw z czerwonym paskiem otrzymali nagrody książkowe.

Burmistrz Miasta Andrzej grabowski wręczył czterem gimnazjalistom, laureatom konkursów nagrody, w tym nowe monografie Kowalewa.

Najbardziej aktywnym dziękowano za działalność w samorządzie uczniowskim, gazetkach, szkolnym Kole Caritas, kole teatralnym, zespole muzycznym czy tanecznym. Doceniono także sukcesy w konkursach naukowych i zawodach sportowych absolwentów. Szóstoklasiści ślubowali, że będą godnie reprezentować swoja podstawówkę w gimnazjum, natomiast gimnazjaliści, chociaż już prawie dorośli nie mogli powstrzymać łez zapewniali, że nie zapomną o swoich pedagogach. Po części oficjalnej uczniowie podziękowali nauczycielom i rodzicom artystycznym przedstawieniem oraz zapewniali, że będą odwiedzać swoich belfrów i mury swojej Alma Mater.

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski,. Pełnomocnik Ilona Rybicka i Sekretarz Gminy Ewa Bąk złożyli uczniom i nauczycielom życzenia bezpiecznych wakacji.

a.jpg
 b.jpg
 c.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!