Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Mamy już wakacje

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Mamy już wakacje Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.06.2014

small.jpgKoniec roku szkolnego- krótkie trzy słowa, a wywołują uśmiech na wielu twarzach. Świadectwo już w ręku, jeszcze tylko dyscyplinująca rozmowa z rodzicami (bo przecież zawsze mogło być lepiej) i można zapomnieć o szkole. No, przynajmniej na dwa miesiące. W dniu 27 czerwca w gminie Kowalewo Pomorskie, podobnie jak we wszystkich placówkach oświatowych w Polsce uczniowie pożegnali szkolne mury.

Scenariusz wszędzie był podobny: podsumowania i wręczania świadectw uczniom, podziękowań i kwiatów wychowawcom oraz rodzicom. Uczniowie z najlepszymi wynikami byli publicznie nagradzani książkami i dyplomami, a ich rodzice dumnie strzelali fotki. Na zakończenie dyrektorzy gratulowali wychowankom i prosili o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie letniego wypoczynku. Organ prowadzący, czyli samorząd gminy w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pom., w Wielkiej Łące, Wielkim Rychnowie oraz w Gimnazjum reprezentował Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, w Szkole Podstawowej w Kowalewie Sekretarz Gminy Ewa Bąk, a w Szkole Podstawowej w Pluskowęsach Pełnomocnik Burmistrza Ilona Rybicka.

Jednak ten dzień na długo utkwi w pamięci uczniom klas VI szkół podstawowych oraz III gimnazjum. Tu nie zabrakło łez wzruszenia, a słowa więzły w gardłach. Wszyscy wiedzieli, że już nigdy nie spotkają się w identycznym składzie. Najlepsi uczniowie oprócz świadectw z czerwonym paskiem otrzymali nagrody książkowe.

Burmistrz Miasta Andrzej grabowski wręczył czterem gimnazjalistom, laureatom konkursów nagrody, w tym nowe monografie Kowalewa.

Najbardziej aktywnym dziękowano za działalność w samorządzie uczniowskim, gazetkach, szkolnym Kole Caritas, kole teatralnym, zespole muzycznym czy tanecznym. Doceniono także sukcesy w konkursach naukowych i zawodach sportowych absolwentów. Szóstoklasiści ślubowali, że będą godnie reprezentować swoja podstawówkę w gimnazjum, natomiast gimnazjaliści, chociaż już prawie dorośli nie mogli powstrzymać łez zapewniali, że nie zapomną o swoich pedagogach. Po części oficjalnej uczniowie podziękowali nauczycielom i rodzicom artystycznym przedstawieniem oraz zapewniali, że będą odwiedzać swoich belfrów i mury swojej Alma Mater.

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski,. Pełnomocnik Ilona Rybicka i Sekretarz Gminy Ewa Bąk złożyli uczniom i nauczycielom życzenia bezpiecznych wakacji.

a.jpg
 b.jpg
 c.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!