Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pożegnana przez tłumy przyjaciół

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pożegnana przez tłumy przyjaciół Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.07.2014

small.jpgW czerwcowe południe tłumy przyjaciół towarzyszyły w ostatniej drodze śp. Felicji Rzymkowskiej. Uroczystość pogrzebowa w dniu 30 czerwca br. miała bardzo podniosły, ale i osobisty charakter. Mszę świętą koncelebrował ks. dziekan Ryszarda Kobierowski i ks. wikary Marek Wysocki. Kazanie to prawdziwe epitafium dla zmarłej. Żegnano nie tylko serdeczną przyjaciółkę, dobrego człowieka, ale również zaangażowanego społecznika, człowieka będącego dobrym duchem dla rodziny i dla potrzebujących wsparcia w postaci dobrego słowa czy porady. Śp. Felicja chorowała w milczeniu, a dla innych miał zawsze uśmiech, dobre słowo i otuchę.

W podziękowaniu za długoletnią działalność na rzecz kultywowania tradycji kulturalnych i kulinarnych w uroczystości wziął udział sztandar gminy i delegacja samorządowa z Burmistrzem Miasta Andrzejem Grabowskim na czele. Koleżankę pożegnały członkinię KGW, Koła Kobiet Kreatywnych, sołtysi, m.in. z sołectwa Kowalewo, Szychowo, Zapluskowęsy, delegacja z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Golubiu Dobrzyniu oraz z lokalnych instytucji: Przedszkole Publiczne, Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury.

Będę długo wspominać śp. Felicję. Nasza współpraca zawsze miała na celu dobro innych ludzi. Podziwiałem jej zaangażowanie i udzielanie się w KGW Kowalewo czy w Kole Kobiet Kreatywnych. Żaden festyn czy dożynki nie mogłyby odbyć się bez delektowania się Jej smakołykami czy bez podziwiania Jej wystawy z pracami rękodzielniczymi. Jeszcze długo moje biuro przyozdabiać będą okazjonalne elementy dekoracyjne w postaci kwiatów, wazonów, bombek czy pisanek. Za zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka otrzymała Herb Gminy Kowalewo Pom. oraz na mój wniosek od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odznaczenie „Zasłużony dla rolnictwa". To Ona, wspólnie z mężem Wincentym, bez słowa sprzeciwu, przekazała grunt na poszerzenie i remont drogi gminnej. Jest mi przykro, że dosłownie kilka tygodni cieszyła się nowym asfaltem na swojej ulicy. Często się spotykaliśmy. Tak niedawno (styczeń br.) skorzystałem z Jej zaproszenia i podziwiałem w domu najnowsze dzieła z włóczki, w lutym świętowaliśmy jubileusz KGW, a w dniu 1 maja, w czasie Festynu skosztowałem Jej tajemniczych nalewek. Byłem pełen podziwu dla wigoru, ale i dla formy okazywania uczuć mężowi i najbliższym. Będzie nam Jej brakować- przekazuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 8.jpg
 9.jpg
 10.jpg
 11.jpg
 30.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!