Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pożegnana przez tłumy przyjaciół

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pożegnana przez tłumy przyjaciół Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.07.2014

small.jpgW czerwcowe południe tłumy przyjaciół towarzyszyły w ostatniej drodze śp. Felicji Rzymkowskiej. Uroczystość pogrzebowa w dniu 30 czerwca br. miała bardzo podniosły, ale i osobisty charakter. Mszę świętą koncelebrował ks. dziekan Ryszarda Kobierowski i ks. wikary Marek Wysocki. Kazanie to prawdziwe epitafium dla zmarłej. Żegnano nie tylko serdeczną przyjaciółkę, dobrego człowieka, ale również zaangażowanego społecznika, człowieka będącego dobrym duchem dla rodziny i dla potrzebujących wsparcia w postaci dobrego słowa czy porady. Śp. Felicja chorowała w milczeniu, a dla innych miał zawsze uśmiech, dobre słowo i otuchę.

W podziękowaniu za długoletnią działalność na rzecz kultywowania tradycji kulturalnych i kulinarnych w uroczystości wziął udział sztandar gminy i delegacja samorządowa z Burmistrzem Miasta Andrzejem Grabowskim na czele. Koleżankę pożegnały członkinię KGW, Koła Kobiet Kreatywnych, sołtysi, m.in. z sołectwa Kowalewo, Szychowo, Zapluskowęsy, delegacja z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Golubiu Dobrzyniu oraz z lokalnych instytucji: Przedszkole Publiczne, Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury.

Będę długo wspominać śp. Felicję. Nasza współpraca zawsze miała na celu dobro innych ludzi. Podziwiałem jej zaangażowanie i udzielanie się w KGW Kowalewo czy w Kole Kobiet Kreatywnych. Żaden festyn czy dożynki nie mogłyby odbyć się bez delektowania się Jej smakołykami czy bez podziwiania Jej wystawy z pracami rękodzielniczymi. Jeszcze długo moje biuro przyozdabiać będą okazjonalne elementy dekoracyjne w postaci kwiatów, wazonów, bombek czy pisanek. Za zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka otrzymała Herb Gminy Kowalewo Pom. oraz na mój wniosek od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odznaczenie „Zasłużony dla rolnictwa". To Ona, wspólnie z mężem Wincentym, bez słowa sprzeciwu, przekazała grunt na poszerzenie i remont drogi gminnej. Jest mi przykro, że dosłownie kilka tygodni cieszyła się nowym asfaltem na swojej ulicy. Często się spotykaliśmy. Tak niedawno (styczeń br.) skorzystałem z Jej zaproszenia i podziwiałem w domu najnowsze dzieła z włóczki, w lutym świętowaliśmy jubileusz KGW, a w dniu 1 maja, w czasie Festynu skosztowałem Jej tajemniczych nalewek. Byłem pełen podziwu dla wigoru, ale i dla formy okazywania uczuć mężowi i najbliższym. Będzie nam Jej brakować- przekazuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 8.jpg
 9.jpg
 10.jpg
 11.jpg
 30.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!