Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow "Piknik rodzinny - szkoła bez przemocy"

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

"Piknik rodzinny - szkoła bez przemocy" Drukuj
Wpisał: Sławomir Marciniak   
02.07.2014
small.jpg27 czerwca 2014 r. na terenie Publicznego Gimnazjum odbył się "Piknik rodzinny - szkoła bez przemocy". Kolejna odsłona tej imprezy skierowanej do mieszkańców gminy Kowalewo Pomorskie rozpoczęła się o godzinie 16:00. W trakcie czterogodzinnego pikniku licznie zgromadzone rodziny z Kowalewa i okolic mogły uczestniczyć w różnych atrakcjach.
W spotkaniu zorganizowanym przez kowalewskie gimnazjum obecni byli dyrektor naszej szkoły Renata Faluta-Kaszubowska, burmistrz miasta Andrzej Grabowski, przedstawiciele samorządu.
Zebrani na placu przy ulicy Jana Pawła II 2 przyjeciele gimnazjum zostali powitani przez głównego konferansjera imprezy pana Marcina Rybackiego, nauczyciela języka niemieckiego i aktora ATD "Antrakt". Pan Marcin oraz zastępujący go pan Dariusz Rozwadowski na bieżąco informowali obecnych o kolejnych wydarzeniach imprezy.  A działo się naprawdę dużo. W trakcie pikniku, jak co roku, na przybyłych gości czekała moc atrakcji zorganizowanych przez uczniów i nauczycieli gimnazjum oraz zaproszone osoby.
Na początku imprezy mogliśmy podziwiać występ taneczny nauczycieli oraz uczniów. Energetyzujący popis, tzw. "taniec pokoleń" został wykonany do muzyki z filmu "Blues Brothers". Dużą niespodziankę sprawiły nauczycielki: Monika Konieczna, Anna Górna, Aneta Górtowska, Justyna Sankiewicz i Julia Baranowska, które w męskich strojach, w towarzystwie uczniów brawuro wykonały  kapitalny taniec wraz z cheerleaderkami.
Następnym z kolei bardzo ważnym wydarzeniem był gościnny występ uczniów Szkoły Muzycznej przy Zespole Szkół w Kowalewie Pomorskim. Koncert, w którym nauczyciele oraz ich uczniowie przedstawili piękne utwory instrumentalne odbył się w budynku Publicznego Gimnazjum. Publiczność podziwiała grę na instrumentach oraz występy wokalne nagradzając artystów oklaskami.
Bardzo zapracowany był tego dnia nasz najlepszy zespół gimnazjalny The Cover Band i jego opiekunka pani Marta Mozal. Zagrał wiele popularnych utworów muzyki rozrywkowej, często w ciekawej i oryginalnej interpretacji. Gra zespołu muzycznego  jest godna uznania, grupa dwukrotnie wystąpiła w imprezie. Z pewnością radość, jaką The Cover Band sprawił zebranej widowni dał muzykom dużą satysfakcją. W koncercie The Cover Band gościnnie wziął udział pan Mariusz Wardeński oraz pan Jarosław Molendowski. Występy artystyczne doskonale uzupełniły dwie uczennice Karolina Kałon i Natalia Konieczna, trochę póżniej Karolina Zielińska i Katarzyna Kozera. Gimnazjalistki świetnie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, a Natalia dodatkowo grę na gitarze.
Nowością w tegorocznym pikniku była "rewia zwierząt". Uczniowie założyli piękne kostiumy zwierzęce, a następnie rozpoczęli na placu paradę prezentując swoje sylwetki zebranej publiczności. W rytmicznych krokach "zwierzątka" zaprosiły wszystkie dzieci do tańca i zabawy. Z pewnością nikt nie rozpoznał doskonale przebranej wicedyrektor Agnieszki Kilińskiej-Piotrkowskiej.
W imprezie, jak co roku, nie zabrakło emocji dla sympatyków motoryzacji, a dokładniej wielbicieli motocykli. Pan Mariusz Wardeński wjechał efektownie z grupą zaprzyjaźnionych kilkudziesięciu motocyklistów na plac przed szkołą. Nie od dziś wiadomo, że motocykliści to grupa pasjonatów, solidarnie wspierająca się w różnych inicjatywach. Niektórzy z  kierujących na lśniących jednośladach przekręcali mocno manetką gazu, co wywoływało charakterystyczny "ryk" silnika.
O godzinie 18.00 w sali teatralnej rozpoczął się spektakl "Lekcja", najnowsze artystyczne przedsięwzięcie Amatorskiego Teatru Dorosłych "Antrakt". Wszyscy zaproszeni w skupieniu i dużym napięciu obejrzeli ten emocjonujący dramat komiczny Eugene Ionesco w reżyserii Agnieszki Kilińskiej-Piotrkowskiej.
W tegorocznej edycji Pikniku Rodzinnego „Szkoła bez przemocy" reprezentowana była również Policja Państwowa, dzięki której mieszkańcy naszej gminy oglądali ciekawy pokaz tresury szkolonego psa. Możliwa była miła pamiątka, a więc zdjęcie z dzielnym czworonogiem. Jak zawsze obecna i niezawodna była Straż Pożarna. Na placu przed  szkołą strażacy zaparkowali swój imponujący wóz strażacki z wysięgnikiem. Bardzo dużo dzieci znajdujących się w wysoko wysuniętym koszu przyglądało się najbliższej okolicy szkoły oraz Centrum Rekreacji i Sportu.
Ciekawostką intelektualną był konkurs filmowy zorganizowany przez panie, Marię Grelewicz oraz Anetę Górtowską. W kilku konkurencjach uczestnicy konkursu próbowali udowodnić swoją znajomość muzyki filmowej oraz gatunki filmów lub ich bohaterów.
Dużo rozrywki oczekiwało na gości w sali teatralnej, gdzie po spektaklu uruchomiona została konsola Play Station, a w niej aplikacja Karaoke. Wiadomo, że „śpiewać każdy może...". W związku z tym zabawa, w której nasi śmiałkowi zaśpiewali znane przeboje z akompaniamentem instrumentalnym była bardzo udana.
W trakcie pikniku nauczyciele gimnazjum dzielnie stali na stanowisku przy.. grillu. Właśnie tam rodziny mogły otrzymać usmażone kiełbaski i pożywić się smaczną potrawą.  Udanym popołudniowym poczęstunkiem mogło okazać się smaczne ciasto i kawa. Jeśli członkowie rodziny nie mieli ochoty na "grilla" i smakołyki mogli skusić się na tradycyjne "swojskie jadło", które przygotowały panie Jolanta Wypych oraz Katarzyna Wojtczak.
Przed szkołą ustawione były stoiska z przeróżnymi propozycjami, dużo zabawek. Piękne wyroby znaleźliśmy na stoisku z biżuterią. W pobliżu budynku gimnazjum odbywała się loteria fantowa, kiermasz podręczników. Znalazło się miejsce na koło fortuny.
Dzieci z całą pewnością bardzo dobrze zapamiętają znajdujący się na szkolnym parkingu plac zabaw, w tym imponującą zjeżdżalnię. Młodzi ludzie często wybierali  przejażdżkę "tramwajem konnym", malowanie twarzy, obserwowali nadlatującą paralotnię, czasem może zbyt nisko, ale bardzo efektownie. W pewnym momencie pan paralotniarz zaczął zrzucać liczne smakołyki na znajdującą się na placu dziatwę. Ta zaplanowana dodatkowo atrakcja w postaci słodkiej niespodzianki nie była jedyna. Dzieci mogły wykazać się w zawodach sprawnościowych i wyścigach rzędów zorganizowanych na trawniku przed szkołą oraz sprawdzić swoją celność na strzelnicy. Młodzi wybierali również zajęcia artystyczne, origami, wycinanki, tworząc bardzo ładne prace plastyczne przedstawiające kolorowe zwierzęta. Przez cały czas dostępny był dla najmłodszych plac zabaw przy Centrum Rekreacji i Sportu.
Z zadowoleniem odnotowujemy, że mieszkańcy gminy Kowalewo Pomorskie ponownie spisali się na medal. W tym roku przybyli na piknik w bardzo dużej liczbie, by wspólnie z nami uczestniczyć w akcji promującej gimnazjum jako placówkę bez przemocy. Dziękujemy wszystkim za obecność. Podziękowania kierujemy szczególnie do sponsorów naszej imprezy: Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie, pana Andrzeja Grabowskiego, firmy "Plastica" sp. z o. o., "Zoowetchemrol" Gerard Bielecki, "Conkret" sp. Z. R. Trejderowscy, Banku Spółdzielczego w Kowalewie Pomorskim oraz do Rady Rodziców Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim. Do zobaczenia za rok w następnej edycji pikniku rodzinnego.
 
 piniknik_gimnazjum_02_07_2014.jpg

Więcej zdjęć z Pikniku na stronie Gimnazjum - Link

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!