Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Sierakowo powitało wakacje

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Sierakowo powitało wakacje Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.07.2014
sierakowo_powitalo_wakacje_09_07_14_000.jpgW dniu 6 lipca br. dzieci ze wsi Sierakowo (Gmina Kowalewo Pomorskie) świętowały nadejście wakacji. Żegnaj szkoło, ranne wstawanie i nauko, a witaj zasłużony wypoczynku. Co prawda kilka minut przed 14.00 solidnie popadało, a nawet słychać było odgłosy burzy, ale na czas festynu trochę się wypogodziło. Oczywiście największą frajdę mieli najmłodsi mieszkańcy, ale i o dorosłych nie zapomniano.

Były konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych przygotowane przez animatorów kultury z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury. Malowano twarze, bawiono się chustą, dekorowano kamienie i robiono bańki, a właściwie banie mydlane. Zmęczeni i spragnieni mogli posilić się domowym ciastem. Strażacy już tradycyjnie pilnowali ognia....... pod grillem.

Organizatorzy: Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka i Straż Pożarna zadbała nie tylko o mieszkańców, ale i o przybyłych gości, wśród których był m.in. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Przewodnicząca KGW Marta Pawlik-Śliwa w imieniu dorosłych, w tym sołtysa Lubomira Zglińskiego, życzyła dzieciom wspaniałych wakacji. Do życzeń przyłączył się również Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski przekazując słodkości, a na ręce pani przewodniczącej KGW nową monografię Kowalewa, gdzie można znaleźć wiele ciekawych informacji, również o wsi Sierakowo.

Pod koniec lipca panie z KGW organizują dla dzieci warsztaty historyczne, gdzie można się będzie zapoznać z historią tej wsi oraz całej gminy. W ramach warsztatów dzieci zwiedzą Golub, Szafarnię oraz Kowalewo Pomorskie.

Samorząd jeszcze w te wakacje planuje ustawienie placu zabaw przy świetlicy wiejskiej. Trzy takie place (oprócz Sierakowa jeszcze Mariany i Os. Brodnickie) otrzymały dofinansowanie ze środków unijnych i już niedługo będą cieszyć nasze maleństwa.

sierakowo_powitalo_wakacje_09_07_14_001.jpg
 sierakowo_powitalo_wakacje_09_07_14_002.jpg
 sierakowo_powitalo_wakacje_09_07_14_003.jpg
sierakowo_powitalo_wakacje_09_07_14_004.jpg
 sierakowo_powitalo_wakacje_09_07_14_005.jpg
 sierakowo_powitalo_wakacje_09_07_14_006.jpg
 sierakowo_powitalo_wakacje_09_07_14_007.jpg
 sierakowo_powitalo_wakacje_09_07_14_008.jpg
sierakowo_powitalo_wakacje_09_07_14_009.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!