Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Sierakowo powitało wakacje

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Sierakowo powitało wakacje Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.07.2014
sierakowo_powitalo_wakacje_09_07_14_000.jpgW dniu 6 lipca br. dzieci ze wsi Sierakowo (Gmina Kowalewo Pomorskie) świętowały nadejście wakacji. Żegnaj szkoło, ranne wstawanie i nauko, a witaj zasłużony wypoczynku. Co prawda kilka minut przed 14.00 solidnie popadało, a nawet słychać było odgłosy burzy, ale na czas festynu trochę się wypogodziło. Oczywiście największą frajdę mieli najmłodsi mieszkańcy, ale i o dorosłych nie zapomniano.

Były konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych przygotowane przez animatorów kultury z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury. Malowano twarze, bawiono się chustą, dekorowano kamienie i robiono bańki, a właściwie banie mydlane. Zmęczeni i spragnieni mogli posilić się domowym ciastem. Strażacy już tradycyjnie pilnowali ognia....... pod grillem.

Organizatorzy: Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka i Straż Pożarna zadbała nie tylko o mieszkańców, ale i o przybyłych gości, wśród których był m.in. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Przewodnicząca KGW Marta Pawlik-Śliwa w imieniu dorosłych, w tym sołtysa Lubomira Zglińskiego, życzyła dzieciom wspaniałych wakacji. Do życzeń przyłączył się również Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski przekazując słodkości, a na ręce pani przewodniczącej KGW nową monografię Kowalewa, gdzie można znaleźć wiele ciekawych informacji, również o wsi Sierakowo.

Pod koniec lipca panie z KGW organizują dla dzieci warsztaty historyczne, gdzie można się będzie zapoznać z historią tej wsi oraz całej gminy. W ramach warsztatów dzieci zwiedzą Golub, Szafarnię oraz Kowalewo Pomorskie.

Samorząd jeszcze w te wakacje planuje ustawienie placu zabaw przy świetlicy wiejskiej. Trzy takie place (oprócz Sierakowa jeszcze Mariany i Os. Brodnickie) otrzymały dofinansowanie ze środków unijnych i już niedługo będą cieszyć nasze maleństwa.

sierakowo_powitalo_wakacje_09_07_14_001.jpg
 sierakowo_powitalo_wakacje_09_07_14_002.jpg
 sierakowo_powitalo_wakacje_09_07_14_003.jpg
sierakowo_powitalo_wakacje_09_07_14_004.jpg
 sierakowo_powitalo_wakacje_09_07_14_005.jpg
 sierakowo_powitalo_wakacje_09_07_14_006.jpg
 sierakowo_powitalo_wakacje_09_07_14_007.jpg
 sierakowo_powitalo_wakacje_09_07_14_008.jpg
sierakowo_powitalo_wakacje_09_07_14_009.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!