Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow XXI Międzynarodowy Turniej Szachowy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

XXI Międzynarodowy Turniej Szachowy Drukuj
Wpisał: Benedykt Mroziński   
21.07.2014

small.jpgW dniach 10-16 lipca 2014 roku rozegrany został XXI Międzynarodowy Turniej Szachowy w Kowalewie Pomorskim. W tegorocznej imprezie  tradycyjnie wzięło udział wielu szachistów z całego kraju.  W głównych grupach turniejowych udział wzięło 298 uczestników, ponadto w turnieju błyskawicznym wystartowały 74 osoby. Liczby te sprawiają, że kowalewska impreza szachowa znajduje się wśród największych i najlepszych turniejów w kraju.

Nie udałoby się zorganizować tej imprezy bez sponsorów, którzy wiernie  wspierają nasz turniej. W tym roku byli to: Burmistrz Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie, Urząd Marszałkowski w Toruniu, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Toruniu, Zakład Usług Gastronomicznych Adam Arbart i Bank Spółdzielczy w Kowalewie Pomorskim.

Otwarcia turnieju dokonała w imieniu burmistrza Andrzeja Grabowskiego sekretarz gminy Ewa Bąk.

O uczestników zawodów dbali pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie i to dzięki nim nikt nie narzekał na nudę. Szachiści zwiedzali Toruń, poznawali wszechświat w planetarium, golubski zamek Anny Wazówny, relaksowali się w miasteczku westernowym w Grudziądzu i nad pobliskim jeziorem. Jak wiadomo szachiści są aktywni fizycznie, więc nie mogło zabraknąć turnieju piłkarskiego. W czasie turnieju odbył się  piknik, na którym częstowano wszystkich  kiełbaską z grilla. Uczestnicy brali udział w cieszących się ogromną popularnością zabawach prowadzonych przez pracowników Domu Kultury i zagrali symultanę z mistrzem Zbigniewem Szymczakiem. Przejdźmy do prezentacji wyników. Najciekawsze zmagania miały miejsce w głównej grupie turniejowej dla zawodników z rankingiem ponad 2000. Bez wątpienia faworytem był były mistrz Polski Zbigniew Szymczak. Już pierwsza runda pokazała, że zapowiada się emocjonująca walka, bo niespodziewanie wygrał Piotr Renkowski z Olsztyna.

To, co wyróżnia kowalewski turniej, to liczne grupy juniorskie. Młodsi uczestnicy mogli rywalizować w aż 4 grupach wiekowych: do 8, 10, 13 i 16 lat, w których łącznie brało udział 120 zawodników, a najmłodszy miał niespełna 4 lata. Na uroczystym zakończeniu nagrody wręczali: pełnomocnik burmistrza - Ilona Rybicka,  dyrektor MGOK  - Barbara Niewidział, wicedyrektor Publicznego Gimnazjum -Agnieszka Kilińska - Piotrowska, prezes LKS Promień - Jerzy Behrendt, prezes UKS Orlik - Jolanta Zarembska, prezes Banku Spółdzielczego - Zbigniew Krasicki.  W czasie turnieju rozegrano tradycyjny turniej błyskawiczny (74 uczestników). Sędziami turnieju byli: Paweł Jaroch - sędzia główny, Anna Mrozińska, Hanna Karbowska , Paweł Mroziński oraz Marek Kubicki. Tradycyjnie już wspomagał nasz turniej, nie tylko sprzętowo, ale i organizacyjnie, pochodzący z gminy Kowalewa Pomorskiego Helmut Borkowski z Kołobrzegu.

Z zawodników reprezentujących Kowalewo Pomorskie najlepiej zaprezentowała się Agnieszka  Retz, w kategorii  dziewcząt do 10 lat zajmując  III miejsce.

Oczywiście turniej nie mógłby się odbyć i trwać tyle lat bez wsparcia i zaangażowania organizacyjnego władz miasta, załogi Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury na czele z Panią Dyrektor, Pani Dyrektor Publicznego Gimnazjum oraz jego pracowników, a przede wszystkim Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim. Nad sprawami finansowymi i administracyjnymi czuwały niezawodne i niezastąpione panie Genowefa Folchman i Marzanna Siergiej, a nad sprawną siecią informatyczną w  Szkole Podstawowej Darek Osmański.

Organizatorzy już dzisiaj zapraszają na XXII Międzynarodowy Turniej Szachowy Kowalewo Pomorskie 2015. Więcej informacji na temat minionego turnieju można znaleźć na stronie internetowej http://szachywkowalewie.pl oraz na stronie  www.kpzszach.pl

 szachowe_zmagania_21_07_2014.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!