Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow XXI Międzynarodowy Turniej Szachowy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

XXI Międzynarodowy Turniej Szachowy Drukuj
Wpisał: Benedykt Mroziński   
21.07.2014

small.jpgW dniach 10-16 lipca 2014 roku rozegrany został XXI Międzynarodowy Turniej Szachowy w Kowalewie Pomorskim. W tegorocznej imprezie  tradycyjnie wzięło udział wielu szachistów z całego kraju.  W głównych grupach turniejowych udział wzięło 298 uczestników, ponadto w turnieju błyskawicznym wystartowały 74 osoby. Liczby te sprawiają, że kowalewska impreza szachowa znajduje się wśród największych i najlepszych turniejów w kraju.

Nie udałoby się zorganizować tej imprezy bez sponsorów, którzy wiernie  wspierają nasz turniej. W tym roku byli to: Burmistrz Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie, Urząd Marszałkowski w Toruniu, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Toruniu, Zakład Usług Gastronomicznych Adam Arbart i Bank Spółdzielczy w Kowalewie Pomorskim.

Otwarcia turnieju dokonała w imieniu burmistrza Andrzeja Grabowskiego sekretarz gminy Ewa Bąk.

O uczestników zawodów dbali pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie i to dzięki nim nikt nie narzekał na nudę. Szachiści zwiedzali Toruń, poznawali wszechświat w planetarium, golubski zamek Anny Wazówny, relaksowali się w miasteczku westernowym w Grudziądzu i nad pobliskim jeziorem. Jak wiadomo szachiści są aktywni fizycznie, więc nie mogło zabraknąć turnieju piłkarskiego. W czasie turnieju odbył się  piknik, na którym częstowano wszystkich  kiełbaską z grilla. Uczestnicy brali udział w cieszących się ogromną popularnością zabawach prowadzonych przez pracowników Domu Kultury i zagrali symultanę z mistrzem Zbigniewem Szymczakiem. Przejdźmy do prezentacji wyników. Najciekawsze zmagania miały miejsce w głównej grupie turniejowej dla zawodników z rankingiem ponad 2000. Bez wątpienia faworytem był były mistrz Polski Zbigniew Szymczak. Już pierwsza runda pokazała, że zapowiada się emocjonująca walka, bo niespodziewanie wygrał Piotr Renkowski z Olsztyna.

To, co wyróżnia kowalewski turniej, to liczne grupy juniorskie. Młodsi uczestnicy mogli rywalizować w aż 4 grupach wiekowych: do 8, 10, 13 i 16 lat, w których łącznie brało udział 120 zawodników, a najmłodszy miał niespełna 4 lata. Na uroczystym zakończeniu nagrody wręczali: pełnomocnik burmistrza - Ilona Rybicka,  dyrektor MGOK  - Barbara Niewidział, wicedyrektor Publicznego Gimnazjum -Agnieszka Kilińska - Piotrowska, prezes LKS Promień - Jerzy Behrendt, prezes UKS Orlik - Jolanta Zarembska, prezes Banku Spółdzielczego - Zbigniew Krasicki.  W czasie turnieju rozegrano tradycyjny turniej błyskawiczny (74 uczestników). Sędziami turnieju byli: Paweł Jaroch - sędzia główny, Anna Mrozińska, Hanna Karbowska , Paweł Mroziński oraz Marek Kubicki. Tradycyjnie już wspomagał nasz turniej, nie tylko sprzętowo, ale i organizacyjnie, pochodzący z gminy Kowalewa Pomorskiego Helmut Borkowski z Kołobrzegu.

Z zawodników reprezentujących Kowalewo Pomorskie najlepiej zaprezentowała się Agnieszka  Retz, w kategorii  dziewcząt do 10 lat zajmując  III miejsce.

Oczywiście turniej nie mógłby się odbyć i trwać tyle lat bez wsparcia i zaangażowania organizacyjnego władz miasta, załogi Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury na czele z Panią Dyrektor, Pani Dyrektor Publicznego Gimnazjum oraz jego pracowników, a przede wszystkim Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim. Nad sprawami finansowymi i administracyjnymi czuwały niezawodne i niezastąpione panie Genowefa Folchman i Marzanna Siergiej, a nad sprawną siecią informatyczną w  Szkole Podstawowej Darek Osmański.

Organizatorzy już dzisiaj zapraszają na XXII Międzynarodowy Turniej Szachowy Kowalewo Pomorskie 2015. Więcej informacji na temat minionego turnieju można znaleźć na stronie internetowej http://szachywkowalewie.pl oraz na stronie  www.kpzszach.pl

 szachowe_zmagania_21_07_2014.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!