Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pożegnaliśmy strażaka

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pożegnaliśmy strażaka Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.07.2014

small.jpgWe wtorek 22 lipca br. w kościele parafialnym w Kiełbasinie odbył się pogrzeb śp. dh Kazimierza Bazanowskiego - wieloletniego strażaka ochotnika z OSP Mlewo. We mszy św. pogrzebowej koncelebrowanej przez ks. proboszcza Piotra Igielskiego oraz kapelana strażackiego Marka Wysockiego oprócz rodziny, krewnych i znajomych brali udział również strażacy z gminy Kowalewo Pomorskie z Burmistrzem, jednocześnie prezesem Zarządu MG. OSP RP Andrzejem Grabowskim na czele. Swojego wieloletniego prezesa na miejsce wiecznego spoczynku odprowadził sztandar i druhowie z OSP Mlewo.

Mówiąc o zasługach śp. Kazimierza na rzecz parafii ks. Igielski podziękował za wybudowany dom przedpogrzebowy oraz mur okalający kościół, a ks. kapelan za nieocenioną służbę na rzecz ratowania życia i mienia człowieka.   

W imieniu rodziny ukochanego dziadka pożegnał wnuk, natomiast na cmentarzu swojego przyjaciela i kolegę - strażaka pożegnał sołtys, druh Ryszard Lipiński.

Oddałeś swoje serce straży w 1962 roku. Na przełomie lat 80/90 pełniłeś funkcję prezesa. Miałem zaszczyt, jako naczelnik, razem z Tobą budować remizę w Mlewie. Byłeś wzorem docenianym wieloma odznaczeniami strażackimi, od wzorowego strażaka, poprzez brązowy i złoty medal za zasługi dla pożarnictwa, jak również za długoletnią służbę w ochotnikach. Swoją miłość do munduru przekazałeś dzieciom i wnukom. Pozostaniesz na zawsze w naszych sercach i pamięci- żegnał śp. Kazimierza sołtys Ryszard Lipiński przy dźwiękach syren strażackich z mlewskiej remizy jak i z samochodu bojowego. Prezes OSP Mlewo Jerzy Wilmanowicz dodał zaś- „Cześć Jego pamięci".

 pogrzeb.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!