Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pożegnaliśmy strażaka

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pożegnaliśmy strażaka Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.07.2014

small.jpgWe wtorek 22 lipca br. w kościele parafialnym w Kiełbasinie odbył się pogrzeb śp. dh Kazimierza Bazanowskiego - wieloletniego strażaka ochotnika z OSP Mlewo. We mszy św. pogrzebowej koncelebrowanej przez ks. proboszcza Piotra Igielskiego oraz kapelana strażackiego Marka Wysockiego oprócz rodziny, krewnych i znajomych brali udział również strażacy z gminy Kowalewo Pomorskie z Burmistrzem, jednocześnie prezesem Zarządu MG. OSP RP Andrzejem Grabowskim na czele. Swojego wieloletniego prezesa na miejsce wiecznego spoczynku odprowadził sztandar i druhowie z OSP Mlewo.

Mówiąc o zasługach śp. Kazimierza na rzecz parafii ks. Igielski podziękował za wybudowany dom przedpogrzebowy oraz mur okalający kościół, a ks. kapelan za nieocenioną służbę na rzecz ratowania życia i mienia człowieka.   

W imieniu rodziny ukochanego dziadka pożegnał wnuk, natomiast na cmentarzu swojego przyjaciela i kolegę - strażaka pożegnał sołtys, druh Ryszard Lipiński.

Oddałeś swoje serce straży w 1962 roku. Na przełomie lat 80/90 pełniłeś funkcję prezesa. Miałem zaszczyt, jako naczelnik, razem z Tobą budować remizę w Mlewie. Byłeś wzorem docenianym wieloma odznaczeniami strażackimi, od wzorowego strażaka, poprzez brązowy i złoty medal za zasługi dla pożarnictwa, jak również za długoletnią służbę w ochotnikach. Swoją miłość do munduru przekazałeś dzieciom i wnukom. Pozostaniesz na zawsze w naszych sercach i pamięci- żegnał śp. Kazimierza sołtys Ryszard Lipiński przy dźwiękach syren strażackich z mlewskiej remizy jak i z samochodu bojowego. Prezes OSP Mlewo Jerzy Wilmanowicz dodał zaś- „Cześć Jego pamięci".

 pogrzeb.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!