Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Święto Policji

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Święto Policji Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.07.2014

small_picture.jpgW dniu 23 lipca 2014r. z okazji Święta Policji, odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku obchodzona jest 95 rocznica powołania Policji Państwowej. Na uroczystość przybył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Tomasz Trawiński oraz zaproszeni goście.

Komendant Powiatowy Policji insp. Wojciech Machelski podziękował policjantkom,  policjantom i pracownikom cywilnym za codzienną gotowość do służby, dyspozycyjność i poświęcenie, a także złożył serdeczne podziękowania rodzinom policjantów za cierpliwość. Nie obyło się bez podziękowań przedstawicielom samorządów, prokuratury, sądu, a także komendantom, dyrektorom wszystkich służb, z którymi na co dzień policja dba o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu golubskiego.

Ponadto burmistrzowie i wójtowie ufundowali nagrody rzeczowe dla wyróżniających się w poszczególnych gminach policjantów. W swoim wystąpieniu Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski na ręce Komendanta Powiatowego Policji złożył serdeczne podziękowania za dotychczasową służbę policjantów na rzecz mieszkańców naszej gminy i uhonorował za służbę sierżanta sztabowego Grzegorza Motyckiego. Pogratulował formacji 71% poparcia społecznego, a na ręce komendanta wojewódzkiego złożył gratulacje z okazji zdobycia przez komendę wojewódzką I miejsca w rankingu bezpieczeństwa w kraju,

Przy okazji pięknego jubileuszu 95-lecia powstania Policji nastąpiło uroczyste wręczenie odznaczeń i awansów na wyższe stopnie policyjne.

Na podstawie rozkazów personalnych Komendanta Głównego Policji:

- na stopień inspektora Policji mianowany został  mł. insp. Machelski Wojciech

- na stopień podinspektora Policji mianowany został nadkomisarz Bartoszewski Paweł

Na podstawie rozkazu personalnego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy na stopień aspiranta sztabowego Policji mianowani zostali:

- starszy aspirant  Kozerska Anna

- starszy aspirant Lisewski Dariusz

- starszy aspirant Różalski Artur

- starszy aspirant Rygielski Krzysztof

- starszy aspirant Wiśniewski Rafał

Na stopień starszego aspiranta Policji mianowani zostali:

- aspirant Behlke Rafał

- aspirant Jasieniecki Krzysztof

- aspirant Kazaniecki Piotr (posterunek Policji Kowalewo Pom.)

- aspirant Kordas Mariusz

- aspirant Wilangowska Katarzyna

- aspirant Zapaśnik-Wysocka Jolanta

Na stopień aspiranta Policji mianowani zostali:

- młodszy aspirant Kowalski Tomasz

- młodszy aspirant Pawłowski Zbigniew

Na stopień młodszego aspiranta Policji mianowani zostali:

- sierżant sztabowy Donarski Sebastian

Na stopień  sierżanta sztabowego  Policji mianowani zostali:

- starszy sierżant Kępczyński Michał

- starszy sierżant Kopacki Sebastian

- starszy sierżant Kowalski Paweł

- starszy sierżant Motycki Grzegorz (posterunek Policji Kowalewo Pom.)

Na stopień sierżanta Policji mianowani zostali:

- starszy posterunkowy Godlewski Radosław

- starszy posterunkowy Kaczmarkiewicz Paweł

Na podstawie rozkazu personalnego Komendanta Powiatowego Policji w Golubiu-Dobrzyniu na stopień starszego posterunkowego Policji mianowani zostali:

- posterunkowy Klonowski Artur,

-  posterunkowy Sosnowski Paweł,

Na podstawie Postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków  służbowych ZŁOTYM MEDALEM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ odznaczony został starszy  aspirant Adam Szyjkowski.

Na podstawie Decyzji  Ministra Spraw Wewnętrznych z okazji Święta Policji, w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego BRĄZOWĄ  ODZNAKĄ „ZASŁUŻONY  POLICJANT" odznaczony został asp. szt. Piotr Wysocki.

W rankingu medialnym „Najpopularniejszy Dzielnicowy" województwa kujawsko-pomorskiego, w którym największą ilość głosów z naszego powiatu po raz 2 uzyskał st. asp. Zbigniew Dembiński z Posterunku Policji w Kowalewie Pomorskim.

Wszystkim mianowanym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

 policja.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!