Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow FESTYN PARAFIALNO-MIEJSKI Św. Anny

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

FESTYN PARAFIALNO-MIEJSKI Św. Anny Drukuj
Wpisał: Barbara Niewidział - Dyrektor MGOK   
29.07.2014

picture.jpgFESTYN PARAFIALNO-MIEJSKI Św. Anny organizowany jest od 2000 roku przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury wspólnie z Parafią p.w. Św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim. Corocznie nad festynem Honorowy Patronat obejmuje Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego Pan Andrzej Grabowski. Od kilu lat do organizacji festynu włączyło się Stowarzyszenie Integracja i Współpraca na czele z Prezesem Panem Jackiem Janiszewskim byłym mieszkańcem Kowalewa Pomorskiego. Stowarzyszenie przyjęło nazwę organizowanej imprezy „Bezpieczne i ekologiczne wakacje". W trakcie festynu odbyły się pokazy służb policyjnych i strażackich, m.in.: pierwsza pomoc -strażacy przedstawili sposoby jej prawidłowego udzielania. Policja zaś zaprezentowała pokaz tresury psa „Bolo", który cieszył się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród najmłodszych uczestników festynu.

Podczas festynu zbierane były fundusze na organizację letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z terenu naszego miasta i gminy p.n. „Wakacje z M-GOK. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z: Sierakowa, Pluskowęs, Kowalewa Pomorskiego oraz Aktywistki z Piątkowa przygotowały pyszne ciasta , którymi częstowano przybyłych na festyn, a kto mógł to wsparł finansowo wypoczynek dla dzieci. Dodatkowo poczęstować można było się kromką swojskiego chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem przygotowanym przez Panią Hannę Kalinowską i pracowników Domu Kultury.

Wśród licznych atrakcji można było uczestniczyć w zajęciach z rzeźby, które na miejscu przeprowadzał członek Stowarzyszenia ARS Pan Włodzimierz Hass. Swoją wystawę i ofertę fotograficzną „Zdjęciarnia" prezentowała Pani Ewa Wojciechowska. Przejażdżki konne odbywały się pod okiem Pani Agaty Klekis. Dzieci bawiły się z instruktorami Centrum Twórczej Pracy „Zabawiarka", piękne malowane twarze radosnych dzieci nadawały uroku całemu festynowi. Dla najmłodszych były również inne atrakcje, takie jak: modelowanie balonowych cudaków, puszczanie ogromnych baniek mydlanych, ściana wspinaczkowa. W programie artystycznym wystąpili: Karolina Zielińska uczennica Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim , Jakub Michałów z Ostrowitego oraz zespół Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pod kierunkiem ks. Wikariusza Adama Lisa. Gwiazdą wieczoru był Sławek Lisowski z Warszawy ( wokalista, tancerz i aktor).Wokalista współpracował m.in. z zespołem „Ich Troje". Występ artysty sfinansował Samorząd Gminy Kowalewo Pomorskie. O godz. 21.00 Ks. Kanonik Ryszard Kobierowski poprowadził Apel Jasnogórski. Na zakończenie festynu odbyła się zabawa taneczna przy zespole muzycznym Eryk & Company. Na organizację letniego wypoczynku pozyskaliśmy również wsparcie finansowe od sponsorów, a są nimi:

*Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego Andrzej Grabowski

*Ks. Kanonik Ryszard Kobierowski

*Klub Radnych „Nasza Gmina"

*Bank Spółdzielczy Kowalewo Pomorskie

*Zakładu Usług Wodnych Ostrowite

* Jarosław Lewandowski-Pluskowęsy

*Witold Feitek -Frydrychowo

*Józef Stuczyński-Ostrowite

*Maria i Andrzej Chwiećko- Bielsk

*Firma „Bud-Kan" Roman Żak -Kowalewo Pomorskie

*Firma „Eljot" Spółka Jawna -Frydrychowo

* Firma „Zoowetchemrol"Gerard Bielecki- Kowalewo Pomorskie

*Firma „Mal-Pak" Leszek Mul -Podborek

*Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej -Kowalewo Pomorskie

*Jerzy Dębowski-Kowalewo Pomorskie

 anna_01.jpg
 festyn_02.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!