Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dobiegły końca "Wakacje z przygodą" w Świetlicy Socjoterapeutycznej

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dobiegły końca "Wakacje z przygodą" w Świetlicy Socjoterapeutycznej Drukuj
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
30.07.2014

small.jpgDrugi tydzień „Wakacji z przygodą" był równie aktywny jak pierwszy, obfitował w przygodę i niespodzianki...

 

W poniedziałek odwiedziliśmy Zamek Golubski. Zwiedzaliśmy go o zmroku, przy świecach, najpierw jednak piekliśmy kiełbaski na dziedzińcu.

Na koniec wieczornej wyprawy, w blasku miejskich latarni korzystaliśmy z uroku fontanny, znajdującej się na Rynku Golubskim.

Kolejnego dnia pluskaliśmy się na wąbrzeskiej pływalni, a po przyjeździe młodsze i starsze dzieci miały za zadanie zrobić w formie plakatu reklamę Zamku Golubskiego bądź firmy EKO PARK, w której gościliśmy w ubiegłym tygodniu.

Musztra, podchody i ognisko miały miejsce podczas wizyty w Forcie IV w Toruniu. Obiekt zwiedzaliśmy pod komendą „pruskiego żołnierza", który oprowadzał nas podziemnymi tunelami. Tutaj trzeba było wykazać się hardością, sprawnością i orientacją przestrzenną. A trochę ogłady i dyscypliny przydało się, co niektórym „świetlicowym śmiałkom"...

Niespodzianką były czwartkowe odwiedziny Aksy - golden retrievera  oraz jej właścicielki p. Małgorzaty Burchardt - Topolewskiej.

Uczestnicy zajęć mogli nie tylko cieszyć się z obecności, łagodnej, przyjaznej dzieciom Aksy, ale również pozyskali praktyczne wiadomości nt. prawidłowego obchodzenia się z małymi i dużymi pupilami, wykonywali biżuterię z filcu w kształcie zwierzątek. Efektem końcowym były różnobarwne kolczyki, bransoletki i wisiorki.

W piątek przyszło nam się już żegnać. Piknik wieńczący dwutygodniowe „Wakacje z przygodą" odbył się w świetlicy wiejskiej w Mlewie. Dzięki życzliwości sołtysa p. Ryszarda Lipińskiego i mieszkanek Mlewa zorganizowaliśmy grilla, poczęstunek i zabawy. Dodatkowo nasz pobyt uatrakcyjnili panowie z OSP w Mlewie. Frajdą dla dzieciaków była  tłoczona woda z węży strażackich ale również przejazd bardzo „efektownym" samochodem strażackim marki  Ford.

Miło nam było gościć na pikniku: Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie - p. Andrzeja Grabowskiego,  Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia - p. Jerzego Koralewskiego, Kierownika Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - p. Zytę Szymańską, Skarbnika Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Zdrowia - p. Karolinę Kowalską - osoby, które od lat wspierają działalność naszej placówki.

Uczestniczki „Wakacji z przygodą" przygotowały dla gości i mieszkańców Mlewa układ taneczny do muzyki country oraz przedstawiły w formie humorystycznej spędzony wraz ze Świetlicą wakacyjny czas. Nie obyło się oczywiście bez wręczenia podziękowań na ręce przybyłych gości oraz mieszkańców Mlewa zaangażowanych w piknik.

Przypomnijmy, „Wakacje z przygodą" prowadzone przez Świetlicę Socjoterapeutyczną trwały przez dwa tygodnie,  od 14 do 25 lipca b. m. Brało w nich udział 25 wychowanków placówki. Zajęcia finansowane były ze środków gminy. Uczestnicy mieli zapewniony ciepły posiłek, napoje i słodkości.

Pracownicy Świetlicy wraz z uczestnikami „Wakacji z przygodą" dziękują wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji wypoczynku. Dziękujemy:

- władzom Miasta Kowalewo Pomorskie za wsparcie finansowe i wieloletnią współpracę;

- p. Zycie Szymańskiej - kierownik MGOPS - za wsparcie i zaufanie;

- p. Lucynie Szczekockiej - właścicielce siłowni OLYMP - za nieodpłatne użyczenie nam sprzętu;

- p. Justynie i Wojciechowi Trawińskim - właścicielom firmy EKO PARK - za zaproszenie, zapoznanie z działalnością firmy i poczęstunek;

- p. Katarzynie Jaguś - sołtys Pluskowęs - za ponowne zaproszenie i wspólną zabawę;

- p. Ryszardowi Lipińskiemu - sołtysowi sołectwa Mlewo i jego małżonce p. Hannie Lipińskiej - za zaproszenie i pomoc przy organizacji pikniku;

- p. Jerzemu Wilmanowiczowi - prezesowi OSP Mlewo oraz druhom za uatrakcyjnienie pikniku;

- p. Kamili Witkowskiej - wolontariuszce - za pomoc, wsparcie i poświęcony nam czas;

- p. Michałowi Śniedzieskiemu - odbywającemu praktykę w Świetlicy - za pomoc
i wsparcie.

kolonie.jpg

 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!