Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dobiegły końca "Wakacje z przygodą" w Świetlicy Socjoterapeutycznej

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dobiegły końca "Wakacje z przygodą" w Świetlicy Socjoterapeutycznej Drukuj
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
30.07.2014

small.jpgDrugi tydzień „Wakacji z przygodą" był równie aktywny jak pierwszy, obfitował w przygodę i niespodzianki...

 

W poniedziałek odwiedziliśmy Zamek Golubski. Zwiedzaliśmy go o zmroku, przy świecach, najpierw jednak piekliśmy kiełbaski na dziedzińcu.

Na koniec wieczornej wyprawy, w blasku miejskich latarni korzystaliśmy z uroku fontanny, znajdującej się na Rynku Golubskim.

Kolejnego dnia pluskaliśmy się na wąbrzeskiej pływalni, a po przyjeździe młodsze i starsze dzieci miały za zadanie zrobić w formie plakatu reklamę Zamku Golubskiego bądź firmy EKO PARK, w której gościliśmy w ubiegłym tygodniu.

Musztra, podchody i ognisko miały miejsce podczas wizyty w Forcie IV w Toruniu. Obiekt zwiedzaliśmy pod komendą „pruskiego żołnierza", który oprowadzał nas podziemnymi tunelami. Tutaj trzeba było wykazać się hardością, sprawnością i orientacją przestrzenną. A trochę ogłady i dyscypliny przydało się, co niektórym „świetlicowym śmiałkom"...

Niespodzianką były czwartkowe odwiedziny Aksy - golden retrievera  oraz jej właścicielki p. Małgorzaty Burchardt - Topolewskiej.

Uczestnicy zajęć mogli nie tylko cieszyć się z obecności, łagodnej, przyjaznej dzieciom Aksy, ale również pozyskali praktyczne wiadomości nt. prawidłowego obchodzenia się z małymi i dużymi pupilami, wykonywali biżuterię z filcu w kształcie zwierzątek. Efektem końcowym były różnobarwne kolczyki, bransoletki i wisiorki.

W piątek przyszło nam się już żegnać. Piknik wieńczący dwutygodniowe „Wakacje z przygodą" odbył się w świetlicy wiejskiej w Mlewie. Dzięki życzliwości sołtysa p. Ryszarda Lipińskiego i mieszkanek Mlewa zorganizowaliśmy grilla, poczęstunek i zabawy. Dodatkowo nasz pobyt uatrakcyjnili panowie z OSP w Mlewie. Frajdą dla dzieciaków była  tłoczona woda z węży strażackich ale również przejazd bardzo „efektownym" samochodem strażackim marki  Ford.

Miło nam było gościć na pikniku: Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie - p. Andrzeja Grabowskiego,  Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia - p. Jerzego Koralewskiego, Kierownika Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - p. Zytę Szymańską, Skarbnika Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Zdrowia - p. Karolinę Kowalską - osoby, które od lat wspierają działalność naszej placówki.

Uczestniczki „Wakacji z przygodą" przygotowały dla gości i mieszkańców Mlewa układ taneczny do muzyki country oraz przedstawiły w formie humorystycznej spędzony wraz ze Świetlicą wakacyjny czas. Nie obyło się oczywiście bez wręczenia podziękowań na ręce przybyłych gości oraz mieszkańców Mlewa zaangażowanych w piknik.

Przypomnijmy, „Wakacje z przygodą" prowadzone przez Świetlicę Socjoterapeutyczną trwały przez dwa tygodnie,  od 14 do 25 lipca b. m. Brało w nich udział 25 wychowanków placówki. Zajęcia finansowane były ze środków gminy. Uczestnicy mieli zapewniony ciepły posiłek, napoje i słodkości.

Pracownicy Świetlicy wraz z uczestnikami „Wakacji z przygodą" dziękują wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji wypoczynku. Dziękujemy:

- władzom Miasta Kowalewo Pomorskie za wsparcie finansowe i wieloletnią współpracę;

- p. Zycie Szymańskiej - kierownik MGOPS - za wsparcie i zaufanie;

- p. Lucynie Szczekockiej - właścicielce siłowni OLYMP - za nieodpłatne użyczenie nam sprzętu;

- p. Justynie i Wojciechowi Trawińskim - właścicielom firmy EKO PARK - za zaproszenie, zapoznanie z działalnością firmy i poczęstunek;

- p. Katarzynie Jaguś - sołtys Pluskowęs - za ponowne zaproszenie i wspólną zabawę;

- p. Ryszardowi Lipińskiemu - sołtysowi sołectwa Mlewo i jego małżonce p. Hannie Lipińskiej - za zaproszenie i pomoc przy organizacji pikniku;

- p. Jerzemu Wilmanowiczowi - prezesowi OSP Mlewo oraz druhom za uatrakcyjnienie pikniku;

- p. Kamili Witkowskiej - wolontariuszce - za pomoc, wsparcie i poświęcony nam czas;

- p. Michałowi Śniedzieskiemu - odbywającemu praktykę w Świetlicy - za pomoc
i wsparcie.

kolonie.jpg

 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!