Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Mamy trzeciego podopiecznego.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Mamy trzeciego podopiecznego. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.07.2014

biszkopt.jpgPracownicy Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim z radością przyjęli wiadomość, że ich kolejny podopieczny- bezdomny pies Miziak znalazł prawdziwą rodzinę. Był to drugi pupil samorządowców. Wcześniej przez 3 miesiące opiekowali się Urzędaskiem, a od lutego br. właśnie Urzędaskiem II, nazwanym przez gimnazjalistów Miziakiem (lubi się przytulać). Wiadomość o znalezieniu domu dla tego pupilka zaowocowała Urzędaskiem nr III o smacznej nazwie Biszkopt.

Widocznie nasz patronat przynosi zwierzakom szczęście, że tak szybko znajdują prawdziwe domy. Zapewne kolejna sierotka również trafi do wspaniałej rodziny. Jednocześnie zachęcam do przyłączenia się do naszej akcji. Wiele spragnionych ciepła psiaków czeka na przyjaciół.- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- Zachęcam inne zakłady pracy lub organizacje społeczne do objęcia opieką spragnionego uczucia psa. Obecnie prowadzą akcję tylko placówki budżetowe, a zapewniam, że podopiecznych starczy dla wszystkich.

Od pół roku realizowany jest projekt wirtualnej opieki nad zwierzętami z kowalewskiej przechowalni. Już 4 zakłady pracy (oprócz urzędu, również opieka społeczna, dom kultury i zakład komunalny) swoją opieką finansową objęły 7 psów. Kwota jaką przekazano na zakup karmy to 1360zł. Z tych siedmiu piesków już pięć, po kampanii informacyjnej, znalazło kochające i pełne rodzinnego ciepła domy.

W akcji wspierają nas mocno placówki oświatowe. Młodzież Publicznego Gimnazjum w ramach wolontariatu wyprowadza psy na spacer, przeprowadza zbiórki karmy oraz prowadzi stronę: https://www.facebook.com/PrzechowalniaKowalewoPomorskie?fref=ts

Możemy też liczyć na młodzież Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim oraz dzieci z Przedszkola Publicznego.

Szczegóły o dwóch programach realizowanych przez samorząd i mających na celu poprawę losu bezdomnych psów na stronie:

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=5171&Itemid=16

biszkopt.jpg


 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!