Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow W zdrowym ciele- Sportowe życie w WTZ w Kowalewie Pomorskim

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

W zdrowym ciele- Sportowe życie w WTZ w Kowalewie Pomorskim Drukuj
Wpisał: Ewa Żuławska   
01.08.2014

small.jpgAktywność ruchowa pomaga człowiekowi zachować zdrowie fizyczne, psychiczne, społeczne i duchowe. Dlatego też uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim starają się utrzymać w jak najlepszej kondycji swoje zdrowie i sprawność fizyczną. Warto zaznaczyć, że podstawa tych poczynań jest Terapia Rehabilitacyjna w WTZ w ramach której Uczestnicy pod okiem Pani Michaliny - naszej fizjoterapeutki, mają do dyspozycji: Uniwersalny Gabinet Usprawnienia Leczniczego (UGUL), bieżnie, rowery rehabilitacyjne, steppery, wioślarze, rotory, przybory gimnastyczne i przybory do ćwiczeń manualnych.

Bardzo często uczestnicy biorą udział w wyjściach na Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim, aby aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu w gronie przyjaciół z Warsztatów. Podczas takich wyjść grają w gry zespołowe i zabawy z piłką: odbijanie, podawanie, a także korzystają z dostępnej tam zewnętrznej siłowni. Inną formą ruchu na świeżym powietrzu jest nordic walking, również chętnie i często wybierany przez uczestników. Te dodatkowe formy aktywności są uzupełnieniem codziennych zajęć i ćwiczeń na sprzęcie rehabilitacyjnym dostępnym na terapii. W tym miesiącu wyjścia na sportowe zmagania wzbogacone zostały w dodatkową atrakcję. Dnia 24 czerwca na zaproszenie Pani Lucyny Szczekockiej, całymi Warsztatami odwiedziliśmy nowo otwartą siłownię OLYMP. Pani Lucyna, która jest jej właścicielką sama zaproponowała uczestnikom Warsztatów darmowe comiesięczne spotkania na siłowni. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów zostały przeprowadzone zajęcia na sprzętach kulturystycznych i fitness. Z ogromnym zaangażowaniem, każdy uczestniczył w treningu, do którego z miłą chęcią dołączyli także pracownicy Warsztatów, aby Uczestnicy wiedzieli, że nie tylko Oni powinni dbać o swoje zdrowie. Na siłowni znajduje się wystarczająca ilość sprzętu, gwarantująca miejsce dla każdego, kto zechciał z niej skorzystać. Pani Lucyna cały czas opiekowała się i czuwała nad bezpieczeństwem swoich gości podczas ćwiczeń. Bardzo jesteśmy wdzięczni za tak troskliwe i sympatyczne przyjęcie nas. Nie jest to jedyna forma pomocy ze strony Państwa Szczekockich. Są oni sponsorami naszego Warsztatu już od 20 lat, za co bardzo im dziękujemy. Po dwugodzinnym treningu powróciliśmy na zajęcia i ze zniecierpliwieniem oczekujemy następnego spotkania. W przyszłości nasze ćwiczenia sportowe planujemy poszerzyć także o dodatkowe zajęcia na pływalni, na której otwarcie nie możemy się już doczekać.

Warto też wspomnieć tu o tym, że od 20 lat jesteśmy współorganizatorem Sportowych Spotkań Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem" organizowanych w Kowalewie Pomorskim pod patronatem Burmistrza Miasta. Przyjeżdżają tu do nas Osoby Niepełnosprawne z całego województwa kujawsko- pomorskiego, a czasami i z dalszych stron Polski, co nas bardzo cieszy.

Dobroczynny wpływ aktywności fizycznej na zdrowie i samopoczucie człowieka nie budzi żadnych wątpliwości. Regularne uprawianie ćwiczeń fizycznych poprawia zdrowie. Prowadzi do polepszenia samopoczucia, poprawy snu. Nasi uczestnicy i pracownicy dobrze o tym wiedzą, dlatego, z miłą chęcią biorą udział w rożnego rodzaju ćwiczeniach, wyjściach sportowych, spartakiadach i sportowych spotkaniach organizowanych przez Warsztaty i inne placówki, gdzie możemy poczuć smak rywalizacji, ducha walki, a przede wszystkim zadbać o swoje zdrowie. Dziękujemy wszystkim osobom, które nas w tym wspierają i rozumieją to.

 wtz.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!