Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow II EDYCJA WAKACYJNYCH WARSZTATÓW W SIERAKOWIE

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

II EDYCJA WAKACYJNYCH WARSZTATÓW W SIERAKOWIE Drukuj
Wpisał: Przewodnicząca KGW Sierakowo Marta Pawlik-Śliwa   
08.08.2014
small.jpgW dniach od 30 lipca do 1 sierpnia br. panie z KGW Sierakowo zorganizowały II edycję Wakacyjnych Warsztatów- Sierakowo 2014 „ Z historią na ty" ( I edycja odbyła się  w lipcu 2013 r „ Nuda w Sierakowie się nie uda") Chętnych do udziału w wieku  od 6 do 14 lat nie brakowało, udało się  zebrać 28 uczestników ( nie licząc  ulubieńca wszystkich dzieciaków- psa Biszkopta, który wiernie im towarzyszył, a w dzień wyjazdu cierpliwie czekał na ich powrót .

Warsztaty zostały tak zaplanowane, aby każdy dzień dostarczał nowych wrażeń, a jednocześnie przybliżał historię miejscowości i okolic.

Dzień pierwszy tj. 30-07-2014 upłynął uczestnikom pod znakiem  gier, zabaw ruchowych oraz   konkursu plastycznego z historią w tle, którego laureatami zostali: I m-ce Bartosz Szotowicz, II m-ce Nikola Gurkowska, III m-ce Wojciech Karaś. Wszystkie  zabawy, gry i konkursy prowadziła Pani Justyna Kalinowska - animatorka z Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Kowalewie Pom., która zaskarbiła sobie sympatię uczestników. Panie z KGW przygotowały II śniadania oraz pomagały przy opiece nad uczestnikami.

Na dzień 31 lipca zaplanowano wycieczkę na trasie  Szafarnia, Płonne, Zamek w Golubiu-Dobrzyniu oraz Kowalewo Pom. Pierwszym punktem była Szafarnia, gdzie wycieczkowicze zostali przywitani i oprowadzeni przez przesympatyczną p. Dyrektor Agnieszkę Brzezińską. Uczestnicy warsztatów  wraz z opiekunami ( w liczbie 40 osób) mieli okazję poznać bliżej postać Fryderyka Chopina, zobaczyć  pamiątki po mistrzu, a przede wszystkim  wysłuchać na żywo dzieł kompozytora. Kolejnym etapem wycieczki było Płonne, gdzie w tutejszej Szkole Podstawowej  odwiedzono Izbę Pamięci Marii Dąbrowskiej - pisarki, autorki „Nocy i dni". Zdjęcia i  pamiątki przybliżyły zwiedzającym postać pisarki oraz czasy w których żyła.  Z Płonnego udali się   na Zamek do Golubia-Dobrzynia( dzięki uprzejmości p. Dyrektora Piotra Kwiatkowskiego wszyscy uczestnicy otrzymali bilet w wysokości ½ ceny) tu historia była na wyciągnięcie ręki, mroczne zamkowe komnaty pełne eksponatów , słynne końskie schody i duch Anny Wazówny. Po wojażach na terenie   gminy Golub-Dobrzyń  wycieczkowicze   powrócili do Kowalewa Pom., gdzie p. Joachim Kupski  przybliżył  uczestnikom historię Kowalewa oprowadzając po  mieście i opowiadając  w bardzo barwny i ciekawy sposób. Ostatni punkt wyprawy to „Kowalewski Orlik"  plac zabaw,  boisko; tu na  uczestników czekała pizza , którą zajadali z ogromnym apetytem. Jednak najważniejszy  dla chłopców   był mecz rozegrany na „piaskowym" boisku .........

W piątek 1 sierpnia  odbyło się podsumowanie warsztatów,  każdy z uczestników otrzymała pamiątkowe zdjęcie z wycieczki oraz dyplom uczestnictwa. Druhowie z OSP ( Michał Bak, Dariusz Skorasiński)  przygotowali grill ze smacznymi kiełbaskami i czuwali nad  grillowym ogniem. Panie z KGW ( Małgorzata Lenczewska, Zofia Klugowska, Anna Marcinkowska, Danuta Tyrała, Marta Pawlik-Śliwa, Dorota Kalinowska, Anna Skorasińska) - zadbały o bezpieczeństwo  uczestników oraz o bufet ze swojskim ciastem i słodkimi kanapkami. Była dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa, popcorn, gry, zabawy i konkursy prowadzone przez p. Magdalenę Marcinkowska- stażystkę w MGOPS - mieszkankę Sierakowa  oddelegowaną na czas warsztatów do WDK Sierakowo, również „ nadwornego"  fotografa warsztatów.

Na zakończenie warsztatów młodzi Sierakowianie prosili, aby w 2015 warsztaty trwały trochę dłużej ... tak z 2 tygodnie - organizatorki zapowiadają, że  III edycja na pewno będzie!

Zorganizowanie II edycji  warsztatów, które dostarczyły dzieciakom tyle radości, zabawy  dały możliwość wyjazdu   i wzajemnego poznania się - było możliwe  dzięki sponsorom, którym w imieniu dzieci  i młodzieży z Sierakowa serdecznie dziękujemy.  Nasi darczyńcy to: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, BS Kowalewo Pom, ZGKiM, Sklep Spożywczy Karolina Kowalska GŁ. Dworzec;  Gospodarstwo Szkółkarskie M.M. Marcinkowscy-  Szychowo,   oraz firmy z Sierakowa: „Zielmeb"-Jarosław Zieliński, Rafmasz-Rafał Śliwa, Sklep Spożywczy- Hanna Kamińska oraz Sołtys Wsi-Lubomir Zgliński.

 

a.jpg
 b.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!