Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow II EDYCJA WAKACYJNYCH WARSZTATÓW W SIERAKOWIE

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

II EDYCJA WAKACYJNYCH WARSZTATÓW W SIERAKOWIE Drukuj
Wpisał: Przewodnicząca KGW Sierakowo Marta Pawlik-Śliwa   
08.08.2014
small.jpgW dniach od 30 lipca do 1 sierpnia br. panie z KGW Sierakowo zorganizowały II edycję Wakacyjnych Warsztatów- Sierakowo 2014 „ Z historią na ty" ( I edycja odbyła się  w lipcu 2013 r „ Nuda w Sierakowie się nie uda") Chętnych do udziału w wieku  od 6 do 14 lat nie brakowało, udało się  zebrać 28 uczestników ( nie licząc  ulubieńca wszystkich dzieciaków- psa Biszkopta, który wiernie im towarzyszył, a w dzień wyjazdu cierpliwie czekał na ich powrót .

Warsztaty zostały tak zaplanowane, aby każdy dzień dostarczał nowych wrażeń, a jednocześnie przybliżał historię miejscowości i okolic.

Dzień pierwszy tj. 30-07-2014 upłynął uczestnikom pod znakiem  gier, zabaw ruchowych oraz   konkursu plastycznego z historią w tle, którego laureatami zostali: I m-ce Bartosz Szotowicz, II m-ce Nikola Gurkowska, III m-ce Wojciech Karaś. Wszystkie  zabawy, gry i konkursy prowadziła Pani Justyna Kalinowska - animatorka z Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Kowalewie Pom., która zaskarbiła sobie sympatię uczestników. Panie z KGW przygotowały II śniadania oraz pomagały przy opiece nad uczestnikami.

Na dzień 31 lipca zaplanowano wycieczkę na trasie  Szafarnia, Płonne, Zamek w Golubiu-Dobrzyniu oraz Kowalewo Pom. Pierwszym punktem była Szafarnia, gdzie wycieczkowicze zostali przywitani i oprowadzeni przez przesympatyczną p. Dyrektor Agnieszkę Brzezińską. Uczestnicy warsztatów  wraz z opiekunami ( w liczbie 40 osób) mieli okazję poznać bliżej postać Fryderyka Chopina, zobaczyć  pamiątki po mistrzu, a przede wszystkim  wysłuchać na żywo dzieł kompozytora. Kolejnym etapem wycieczki było Płonne, gdzie w tutejszej Szkole Podstawowej  odwiedzono Izbę Pamięci Marii Dąbrowskiej - pisarki, autorki „Nocy i dni". Zdjęcia i  pamiątki przybliżyły zwiedzającym postać pisarki oraz czasy w których żyła.  Z Płonnego udali się   na Zamek do Golubia-Dobrzynia( dzięki uprzejmości p. Dyrektora Piotra Kwiatkowskiego wszyscy uczestnicy otrzymali bilet w wysokości ½ ceny) tu historia była na wyciągnięcie ręki, mroczne zamkowe komnaty pełne eksponatów , słynne końskie schody i duch Anny Wazówny. Po wojażach na terenie   gminy Golub-Dobrzyń  wycieczkowicze   powrócili do Kowalewa Pom., gdzie p. Joachim Kupski  przybliżył  uczestnikom historię Kowalewa oprowadzając po  mieście i opowiadając  w bardzo barwny i ciekawy sposób. Ostatni punkt wyprawy to „Kowalewski Orlik"  plac zabaw,  boisko; tu na  uczestników czekała pizza , którą zajadali z ogromnym apetytem. Jednak najważniejszy  dla chłopców   był mecz rozegrany na „piaskowym" boisku .........

W piątek 1 sierpnia  odbyło się podsumowanie warsztatów,  każdy z uczestników otrzymała pamiątkowe zdjęcie z wycieczki oraz dyplom uczestnictwa. Druhowie z OSP ( Michał Bak, Dariusz Skorasiński)  przygotowali grill ze smacznymi kiełbaskami i czuwali nad  grillowym ogniem. Panie z KGW ( Małgorzata Lenczewska, Zofia Klugowska, Anna Marcinkowska, Danuta Tyrała, Marta Pawlik-Śliwa, Dorota Kalinowska, Anna Skorasińska) - zadbały o bezpieczeństwo  uczestników oraz o bufet ze swojskim ciastem i słodkimi kanapkami. Była dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa, popcorn, gry, zabawy i konkursy prowadzone przez p. Magdalenę Marcinkowska- stażystkę w MGOPS - mieszkankę Sierakowa  oddelegowaną na czas warsztatów do WDK Sierakowo, również „ nadwornego"  fotografa warsztatów.

Na zakończenie warsztatów młodzi Sierakowianie prosili, aby w 2015 warsztaty trwały trochę dłużej ... tak z 2 tygodnie - organizatorki zapowiadają, że  III edycja na pewno będzie!

Zorganizowanie II edycji  warsztatów, które dostarczyły dzieciakom tyle radości, zabawy  dały możliwość wyjazdu   i wzajemnego poznania się - było możliwe  dzięki sponsorom, którym w imieniu dzieci  i młodzieży z Sierakowa serdecznie dziękujemy.  Nasi darczyńcy to: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, BS Kowalewo Pom, ZGKiM, Sklep Spożywczy Karolina Kowalska GŁ. Dworzec;  Gospodarstwo Szkółkarskie M.M. Marcinkowscy-  Szychowo,   oraz firmy z Sierakowa: „Zielmeb"-Jarosław Zieliński, Rafmasz-Rafał Śliwa, Sklep Spożywczy- Hanna Kamińska oraz Sołtys Wsi-Lubomir Zgliński.

 

a.jpg
 b.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!