Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Szkoda, że to już koniec

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Szkoda, że to już koniec Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.08.2014
small.jpgKolejny obóz Kowalewem Pomorskim, żegnają się kolejni uczestnicy obozu BMX. Szybko minęło 6 tygodni i kończy się trzecia edycja kolonii organizowanych  przez firmę AveBmx na kowalewskim skate parku. W tym roku, w 3 turnusach wzięło udział łącznie 150 młodych ludzi w wieku 8- 18 lat. Obóz staje się coraz bardziej Międzynarodowy, w tym roku gościliśmy uczestników z Ukrainy, Rosji (z Syberii), Łotwy, Węgier, Kazachstanu oraz polonusów z Holandii, Niemiec, Francji i Irlandii.

Wśród rowerzystów były trzy dziewczyny. Z roku na rok ich przybywa. Na 50 uczestników jednego turnusu było aż sześciu instruktorów, przez co nie odnotowano żadnego wypadku. Z pobytu gości skorzystali także lokalni użytkownicy tego typu rowerów, którzy także mieli możliwość brać udział w zajęciach.  

Uczestnicy pod okiem doświadczonych instruktorów brali udział w zajęciach sportowych na różnych poziomach trudności. Rowerzyści podzieleni na trzy grupy: początkujący, średnio zaawansowani, oraz zaawansowani mieli inne założenia treningowe i uczy się trików odpowiednio dostosowanych do umiejętności.

Koloniści nie tylko uczyli się jazdy wyczynowej, ale również brali udział w wycieczkach krajoznawczych, wypoczywali nad jeziorem i korzystali z obiektów Centrum Rekreacji i Sportu. Zawiązywały się nowe przyjaźnie i sympatie.

W dniu 7 sierpnia br. na wspólnym grillu podsumowano obóz i podziękowano sobie za współpracę. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski dyrektor gimnazjum Renata Faluta Kaszubowska wraz z zastępcą Agnieszką Kilińską Piotrkowską oraz przedstawiciel AveBmx Wojciech Baranowski zapewniali o chęci jej kontynuowania. Burmistrz podziękował młodym uczestnikom za kulturalne zachowanie, promowanie gminy Kowalewo Pomorskie i dobrą konsolidację z lokalnym społeczeństwem oraz przekazał na ręce organizatora nową monografię gminy, gdzie również zawarto informację o obozach BMX. Organizatorzy podkreślali bardzo dobre i bezpieczne warunki  pobytu, ciepłą atmosferę i chęć pomocy ze strony Kowalewiaków.

Porównując minione edycje obozu widać bardzo duży wzrost  zainteresowania rowerzystów. Zastanawiamy się nad zwiększeniem liczby turnusów do 4. Na pewno w przyszłym roku skorzystamy również z pływalni.- podkreślał organizator Wojciech Baranowski.  - Nie było żadnych sporów z lokalnymi pasjonatami deskorolek.. Odwrotnie, bardzo nam pomagali. W zamian za to otrzymali m.in. sfinansowany pobyt tygodniowy w Warszawie, a pasjonaci rowerów wyposażenie (rower, stroje sportowe).

Na podsumowaniu wręczono najlepszym zawodnikom cenne nagrody. Jednak najcenniejsze będą wspomnienia. Filmy i zdjęcia z obozu na bieżąco zamieszczane są w sieci i wyświetlane na wszystkich kontynentach. Film z ubiegłorocznego obozu ma już 1mln odsłon, najwięcej z Ameryki Południowej.

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!