Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Szkoda, że to już koniec

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Szkoda, że to już koniec Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.08.2014
small.jpgKolejny obóz Kowalewem Pomorskim, żegnają się kolejni uczestnicy obozu BMX. Szybko minęło 6 tygodni i kończy się trzecia edycja kolonii organizowanych  przez firmę AveBmx na kowalewskim skate parku. W tym roku, w 3 turnusach wzięło udział łącznie 150 młodych ludzi w wieku 8- 18 lat. Obóz staje się coraz bardziej Międzynarodowy, w tym roku gościliśmy uczestników z Ukrainy, Rosji (z Syberii), Łotwy, Węgier, Kazachstanu oraz polonusów z Holandii, Niemiec, Francji i Irlandii.

Wśród rowerzystów były trzy dziewczyny. Z roku na rok ich przybywa. Na 50 uczestników jednego turnusu było aż sześciu instruktorów, przez co nie odnotowano żadnego wypadku. Z pobytu gości skorzystali także lokalni użytkownicy tego typu rowerów, którzy także mieli możliwość brać udział w zajęciach.  

Uczestnicy pod okiem doświadczonych instruktorów brali udział w zajęciach sportowych na różnych poziomach trudności. Rowerzyści podzieleni na trzy grupy: początkujący, średnio zaawansowani, oraz zaawansowani mieli inne założenia treningowe i uczy się trików odpowiednio dostosowanych do umiejętności.

Koloniści nie tylko uczyli się jazdy wyczynowej, ale również brali udział w wycieczkach krajoznawczych, wypoczywali nad jeziorem i korzystali z obiektów Centrum Rekreacji i Sportu. Zawiązywały się nowe przyjaźnie i sympatie.

W dniu 7 sierpnia br. na wspólnym grillu podsumowano obóz i podziękowano sobie za współpracę. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski dyrektor gimnazjum Renata Faluta Kaszubowska wraz z zastępcą Agnieszką Kilińską Piotrkowską oraz przedstawiciel AveBmx Wojciech Baranowski zapewniali o chęci jej kontynuowania. Burmistrz podziękował młodym uczestnikom za kulturalne zachowanie, promowanie gminy Kowalewo Pomorskie i dobrą konsolidację z lokalnym społeczeństwem oraz przekazał na ręce organizatora nową monografię gminy, gdzie również zawarto informację o obozach BMX. Organizatorzy podkreślali bardzo dobre i bezpieczne warunki  pobytu, ciepłą atmosferę i chęć pomocy ze strony Kowalewiaków.

Porównując minione edycje obozu widać bardzo duży wzrost  zainteresowania rowerzystów. Zastanawiamy się nad zwiększeniem liczby turnusów do 4. Na pewno w przyszłym roku skorzystamy również z pływalni.- podkreślał organizator Wojciech Baranowski.  - Nie było żadnych sporów z lokalnymi pasjonatami deskorolek.. Odwrotnie, bardzo nam pomagali. W zamian za to otrzymali m.in. sfinansowany pobyt tygodniowy w Warszawie, a pasjonaci rowerów wyposażenie (rower, stroje sportowe).

Na podsumowaniu wręczono najlepszym zawodnikom cenne nagrody. Jednak najcenniejsze będą wspomnienia. Filmy i zdjęcia z obozu na bieżąco zamieszczane są w sieci i wyświetlane na wszystkich kontynentach. Film z ubiegłorocznego obozu ma już 1mln odsłon, najwięcej z Ameryki Południowej.

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!