Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Słońce praży, praca wre

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Słońce praży, praca wre Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.08.2014
small.jpgSierpień sprzyja pracom inwestycyjnym w gminie Kowalewo Pomorskie. Zakończono modernizację strzelnicy gminnej w Kiełpinach. Trwają prace ukończeniowe na chodniku przy ul. Odrodzenia, które wykonuje spółka ZGKiM Kowalewo Pomorskie. Układanie ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Drzymały jest właśnie na półmetku.

Mieszkańcy, którzy bardzo długo czekali na tę inwestycję, z zadowoleniem patrzą na jakość prac. Wykonawca zakończył modernizację drogi w kierunku Kamionek w Wielkim Rychnowie.   Jest to kolejna poważna inwestycja w tej wsi. Po ułożeniu kanalizacji, modernizacji świetlicy wiejskiej, budowie garażu i wieży dla OSP oraz ułożeniu kostki polbrukowej na drodze osiedlowej koło torów przyszłą kolej na długo wyczekiwaną drogę wiejską.

Jeszcze poprzedni radny oraz sołtys zabiegali o poprawę nawierzchni drogi wiodącej do popularnego ośrodka wypoczynkowego. Obecne władze sołeckie są zadowolone z efektu i już szykują się do kolejnej inwestycji drogowej. Wszyscy mamy nadzieję, że sąsiedni samorząd- Łysomice, zgodnie z deklaracjami sprzed kilku lat przystąpi do remontu dalszego odcinka tej drogi, który znajduje się na ich terytorium- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, który w dniu 7 sierpnia objeżdżał inwestycje z gospodarską wizytą.

Z drogi w Wielkim Rychnowie wykonawca przeszedł na drogę w Srebrnikach, którą ma zakończyć w ciągu kilku dni i przejść na drogę Wielka Łąka- Szewa.

Wykonawca kończy prace podziemne pod nowe targowisko. Podłoże z torfu musiało zostać utwardzone geokratą wysypaną specjalną mieszanką kruszywa. Później kanalizacja i układanie kostki na podłożu.

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!