Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Lato w przedszkolu pełne przygód

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Lato w przedszkolu pełne przygód Drukuj
Wpisał: Renata Sulska  nauczyciel Przedszkola Publicznego   
13.08.2014

small.jpgCzas wakacji to czas relaksu i swobody. Większość naszych podopiecznych korzysta już z uroków wakacji od początku czerwca, a dla pozostałych zorganizowaliśmy w miesiącu lipcu cykl zajęć pod hasłem „Mali tropiciele przygód".

W Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim nie ma czasu na nudę. Dni szybko upływały na wesołej zabawie, ciekawych zajęciach, zdobywaniu nowych doświadczeń i pokonywaniu wyzwań. Wychowawcy przygotowali mnóstwo niespodzianek, aby każde dziecko miło wspominało wakacyjny pobyt w przedszkolu.

Zajęcia i zabawy obfitowały w wiele atrakcji. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach plastycznych, muzycznych oraz zabawach ruchowych integrujących grupę. Wykonywały ciekawe zadania, które sprawiały im wiele radości, dostarczały emocji i rozwijały wyobraźnię. Każdy kolejny dzień pobytu w przedszkolu bawił i uczył, i tak np. dzieci odbywały podróż do „Podwodnego świata" i na „Wyspę piratów" - miały okazję poznać zwierzęta i rośliny morskie i co najciekawsze zamienić się w piratów i wyruszyć na poszukiwanie ukrytego skarbu.

Przez „magiczne okulary" zaprosiliśmy dzieci do „Zaczarowanego świata bajek" - zachęcając do rozwijania wyobraźni i fantazji podczas tworzenia zamku dla rycerzy Ninja i zamku dla księżniczek. Praca w zespole uczyła współpracy, dzielenia się obowiązkami, koleżeńskości.

Dzieci miały okazję uczestniczyć w plenerze malarskim z udziałem studentów Instytutu Artystycznego Wydziału Malarstwa UMK w Toruniu oraz obserwowały archeologów podczas wykopalisk na górce zamkowej - to wielka frajda podpatrywać, jak pracują profesjonaliści, a także możliwość aktywnego uczestniczenia w życiu naszego lokalnego środowiska.

Zapewnialiśmy dzieciom zabawę głównie na świeżym powietrzu -  bardzo lubiły spędzać czas w naszym ogrodzie przedszkolnym, gdzie w cieniu starych drzew nie dokuczały upały i można było wyhasać się  do woli.

Wielką atrakcją był wyjazd autokarem do Kinder Parku w Toruniu - w takim miejscu uśmiech nie schodził z twarzy dzieci.

Mamy nadzieję, że tegoroczne wakacje na długo pozostaną w pamięci naszych milusińskich, bo w naszym przedszkolu można przeżyć niezapomnianą przygodę.

a.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!