Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Lato w przedszkolu pełne przygód

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Lato w przedszkolu pełne przygód Drukuj
Wpisał: Renata Sulska  nauczyciel Przedszkola Publicznego   
13.08.2014

small.jpgCzas wakacji to czas relaksu i swobody. Większość naszych podopiecznych korzysta już z uroków wakacji od początku czerwca, a dla pozostałych zorganizowaliśmy w miesiącu lipcu cykl zajęć pod hasłem „Mali tropiciele przygód".

W Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim nie ma czasu na nudę. Dni szybko upływały na wesołej zabawie, ciekawych zajęciach, zdobywaniu nowych doświadczeń i pokonywaniu wyzwań. Wychowawcy przygotowali mnóstwo niespodzianek, aby każde dziecko miło wspominało wakacyjny pobyt w przedszkolu.

Zajęcia i zabawy obfitowały w wiele atrakcji. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach plastycznych, muzycznych oraz zabawach ruchowych integrujących grupę. Wykonywały ciekawe zadania, które sprawiały im wiele radości, dostarczały emocji i rozwijały wyobraźnię. Każdy kolejny dzień pobytu w przedszkolu bawił i uczył, i tak np. dzieci odbywały podróż do „Podwodnego świata" i na „Wyspę piratów" - miały okazję poznać zwierzęta i rośliny morskie i co najciekawsze zamienić się w piratów i wyruszyć na poszukiwanie ukrytego skarbu.

Przez „magiczne okulary" zaprosiliśmy dzieci do „Zaczarowanego świata bajek" - zachęcając do rozwijania wyobraźni i fantazji podczas tworzenia zamku dla rycerzy Ninja i zamku dla księżniczek. Praca w zespole uczyła współpracy, dzielenia się obowiązkami, koleżeńskości.

Dzieci miały okazję uczestniczyć w plenerze malarskim z udziałem studentów Instytutu Artystycznego Wydziału Malarstwa UMK w Toruniu oraz obserwowały archeologów podczas wykopalisk na górce zamkowej - to wielka frajda podpatrywać, jak pracują profesjonaliści, a także możliwość aktywnego uczestniczenia w życiu naszego lokalnego środowiska.

Zapewnialiśmy dzieciom zabawę głównie na świeżym powietrzu -  bardzo lubiły spędzać czas w naszym ogrodzie przedszkolnym, gdzie w cieniu starych drzew nie dokuczały upały i można było wyhasać się  do woli.

Wielką atrakcją był wyjazd autokarem do Kinder Parku w Toruniu - w takim miejscu uśmiech nie schodził z twarzy dzieci.

Mamy nadzieję, że tegoroczne wakacje na długo pozostaną w pamięci naszych milusińskich, bo w naszym przedszkolu można przeżyć niezapomnianą przygodę.

a.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!