Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Piłka nożna na wesoło

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Piłka nożna na wesoło Drukuj
Wpisał: Jacek Magdziński   
18.08.2014
small.jpgW sobotę 16.08.2014 do Kowalewa Pomorskiego zawitała drużyna Elany Toruń za którą przyjechała ogromna ilość sympatyków żółto - niebieskich. Stadion należący do kowalewskiego Centrum Rekreacji i Sportu wypełnił się po brzegi zaprzyjaźnionymi  kibicami obu ekip.

Rywalizacja na boisku była bardzo zacięta i toczyła się w słonecznej, wspaniałej pogodzie. Po pierwszej połowie mieliśmy bezbramkowy remis. Druga połowa również była bardzo wyrównana, obie ekipy dochodziły do sytuacji bramkowych ale długo nie znajdowały sposobu na pokonanie bramkarza rywali. W 82 minucie prowadzenie dla gospodarzy zdobył Jacek Magdziński czym ucieszył licznie zebraną grupę kibiców Promienia. Dla Jacka był to pierwszy ligowy mecz przed własną publicznością po powrocie do macierzystego klubu. Elana nie złożyła broni i zabrała się do odrabiania strat. Już dwie minuty po bramce Magdzińskiego, drużyna gości wyrównała stan rywalizacji. Sędzia dopatrzył się ręki u piłkarza Promienia i podyktował rzut karny który na gola zamienił Marek Poczwardowski. W ostatniej minucie spotkania piłkę meczową miał drugi z braci Magdzińskich lecz posłał piłkę tuż obok zewnętrznej strony słupka. Wynik spotkania ostatecznie się nie zmienił, obie drużyny podzieliły się punktami po emocjonującym, wyrównanym meczu.

W przerwie meczu komentujący spotkanie Joachim Tarkowski  wylosował 5 osób które wzięły udział w konkursie rzutów karnych w których do zdobycia były buty i klapki firmy atletico oraz karnety na mecze Promienia.

Podczas spotkania o mistrzostwo 4 ligi organizatorzy - CriS oraz Jacek Magdziński przygotowali atrakcje dla najmłodszych kibiców Promienia i pozwolili rodzicom w spokoju obejrzeć cały mecz. Animatorzy z MGOK w Kowalewie prowadzili różne zabawy i konkursy z nagrodami na pobliskim placu zabaw. Trzydziestoosobowa grupa Maluchów zadowolona i z uśmiechem na twarzy opuszczała miejsce zabaw.

Po meczu na placu przed budynkiem Centrum Rekreacji i Sportu rozpoczęła się zabawa taneczna z muzyką na żywo która trwała  do 3 nad ranem.

Muzyka była bardzo zróżnicowana, królowało disco polo ale DJ Łukasz grał również mocniejsze rytmy i muzykę popularną.  Uczestnicy mogli uzupełnić energie w budce z jedzeniem i rozluźnić się przy złocistym napoju.
O godzinie 21:00 Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie otworzył pierwszy w historii Kowalewa Pomorskiego Nocny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza „atletico cup NIGHT EDITION". Zaraz po otwarciu odwiedziły nas przedstawicielki firmy Red Bull i poczęstowały wszystkich zawodników skrzydlatym napojem. W turnieju na magicznie oświetlonym orliku udział wzięło siedem drużyn. Cztery z Kowalewa, dwie z Torunia i jedna z miejscowości Rogowo. W zasadniczej rundzie drużyny rozegrały spotkania w systemie każdy z każdym, jedno spotkanie trwało 10 minut. Po wszystkich spotkaniach pierwszej rundy wykrystalizowała się tabela na podstawie której wyłonione zostały pary meczy finałowych . W meczu o 5 miejsce zagrały drużyny BENO TEAM i TĘCZY SŁOMIRÓG, spotkanie o miejsce 3 rozegrały drużyny ATLETICO TEAM I SIŁOWNIA OLYMP KOWALEWO, w finale zagrały dwie ekipy z Torunia EURO -DRÓB i BUD - RYSS WARSZEWICE.

TABELA KOŃCOWA:

  1. BUD - RYSS WARSZEWICE
  2. EURO - DRÓB
  3. ATLETICO TEAM
  4. SIŁOWNIA OLYMP KOWALEWO
  5. BENO TEAM
  6. TĘCZA SŁOMIRÓG
  7. OSP ROGOWO

O godzinie 3 nad ranem Jacek Magdziński poprowadził zakończenie pierwszego atletico cup NIGHT EDITION. Podczas podsumowania wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, pierwszych pięć ekip otrzymało oryginalne klapki firmy atletico, dodatkowo pierwsze trzy zespoły dostały buty atletico i Puchary ufundowane przez Burmistrza Kowalewa , uzupełnieniem nagród od głównego sponsora turnieju były za drugie miejsce szczoteczki elektryczne a za pierwsze miejsce zorganizowany wyjazd na mecz ekstraklasy Lechii Gdańsk. Organizatorzy nagrodzili również indywidualnie najlepszego zawodnika - Krzysztof Elsner BUD - RYSS WARSZEWICE , bramkarza - Krzysztof Kiełbowicz SIŁOWNIA OLYMP KOWALEWO  i króla strzelców - Maciej Dudek EURO - DRÓB szczoteczkami elektrycznymi, książkami o historii Kowalewa i pamiątkowymi statuetkami.  Niespodziewane wyróżnienie otrzymał również zawodnik OSP Rogowo Eugeniusz Jendryczko, pięćdziesięciopięciolatek został najstarszym zawodnikiem turnieju. Wszystkie mecze turnieju poprowadzili ojciec z synem Jarosław i Patryk Gryckiewicz którzy rewelacyjnie poradzili sobie ze swoim zadaniem wprowadzając ład i porządek do całego turnieju swoimi decyzjami.

Na wielofunkcyjnym boisku organizatorzy przygotowali konkursy z nagrodami ufundowane przez firmę atletico. Uczestnicy całej imprezy mogli sprawdzić się w dwóch konkurencjach, strzał do otworu w oponie o średnicy 50 cm wiszącego na bramce oddalonego o 9 metrów i w do kartonów leżących strzał na tartanie z odległości 20 metrów. Kibice i zawodnicy którzy wzięli udział w zabawie wygrali razem 12 par obuwia sportowego i 2 pary klapek firmy atletico.

Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie zapowiedział że Turniej Nocy Piłki Nożnej na Orliku połączony z zabawą taneczną będzie chciał wprowadzić na stałe do kalendarza imprez sportowych w Kowalewie.

Oczywiście relacja z wyjazdu zwycięskiej drużyny na mecz ekstraklasy znajdzie się na stronie www.kowalewopomorskie.pl
a.jpg
 b.jpg
 c.jpg

Zdjęcia wykonała Weronika Szymańska 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!