Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 16.12.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Adrian Marzec z UKS SOKÓŁ Wielkie Rychnowo najlepszy w Raciążku

Ostatnio wprowadzone

Adrian Marzec z UKS SOKÓŁ Wielkie Rychnowo najlepszy w Raciążku Drukuj
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska
20.08.2014

small.jpgBardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy UKS „SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo podczas V Dwuetapowego Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego „Po Nizinie Ciechocińskiej", który odbył się w dniach 16-17.08.2014r.

W pierwszym dniu zawodów kolarze wystartowali w „Kryterium Ulicznym" w Ciechocinku. W kategorii żak najlepiej zaprezentował się Mateusz Walenciak (SP Wielkie Rychnowo), który zajął ósme miejsce. Bartosz Małkiewicz i Norbet Hass (obaj SP Kowalewo Pom.) zajęli odpowiednio szesnastą i siedemnastą pozycję, Rafał Marzec (SP Wielkie Rychnowo) był dwudziesty szósty.

Nasza młodziczka Marta Brzozowska wywalczyła drugie miejsce, przegrywając z  Giadą Capobianchi reprezentującą klub Piemote in Rosa Cikling Team (Italia).

W kategorii młodzik najwyżej uplasował się Daniel Śliwka, który zajął dziesiąte miejsce, dwunasty był Adrian Marzec (obaj SP Wielkie Rychnowo), a Dominik Zawadzki był dwudziesty pierwszy.

Następnego dnia kolarze zawitali do miejscowości Raciążek, gdzie odbył się drugi etap wyścigu. W kategorii żak najlepiej na etapie zaprezentował się Norbert Hass, który zajął dziesiąte miejsce, Bartosz Małkiewicz i Mateusz Walenciak po kraksie zajęli miejsca w trzeciej dziesiątce. Rafał Marzec swojego startu nie zaliczy do udanych, ponieważ po upadku nie ukończył etapu.

Zwycięzcą etapu w kategorii młodzik został zawodnik UKS „SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo Adrian Marzec, który na mecie zameldował się z ośmiosekundową przewagą nad rywalami.  Dobry występ zanotował Daniel Śliwka, który był piąty. Dominik Zawadzki ukończył etap w trzeciej dziesiątce.  W klasyfikacji generalnej po dwóch etapach Adrian Marzec zajął czwartą pozycję, Daniel Śliwka był ósmy.

W kategorii młodziczka ponownie zwyciężyła Giada Capobianchi, a Marta Brzozowska zajęła drugie miejsce na etapie i końcowej klasyfikacji generalnej.

Obsługę techniczną wyścigu wsparło finansowo sołectwo wsi Wielkie Rychnowo, za co w imieniu zawodników serdecznie dziękujemy.