Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dożynki 2014- Oni nas reprezentują

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dożynki 2014- Oni nas reprezentują Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.08.2014

10.05.14_4619_dozynki_2014.jpgTradycją polskiego święta plonów czyli popularnych DOŻYNEK jest funkcja Starostów Dożynek, którzy reprezentują środowisko rolników. Od 2005r. w gminie Kowalewo Pomorskie wprowadzono również postać Gospodarzy Dożynek reprezentujących podmioty gospodarcze i ludzi aktywnych zawodowo. Jest to symboliczna konsolidacja terenów wiejskich i miejskich. Corocznie inne sołectwo jest współorganizatorem dożynek parafialno- gminnych. W tym roku jest to Szychowo.

W dniu 14 sierpnia br. Gospodarze jak i Starostowie spotkali się z organizatorami. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski przedstawił gościom przebieg tradycyjnych Dożynek oraz ich rolę. Sołtys wsi Szychowo Kazimierz Kropkowski  zapewniał o wsparciu i pomocy w organizacji. .  

W roku 2014 starostami dożynek są przedstawiciele współorganizatora czyli sołectwa Szychowo: Małgorzata Marcinkowska i Zbigniew Blunkowski, natomiast gospodarzami dożynek Joanna Piasecka i Krzysztof Kin.   

Pani Małgorzata Marcinkowska wspólnie z mężem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 4,64 ha. Na niewielkiej części tego gospodarstwa (ok. 1,5 ha) uprawiane są rośliny ozdobne. Reszta terenu to nieużytki i ziemia orna. Pomysł na rozwinięcie w tym kierunku zrodził się z zamiłowania do roślin i małej powierzchni uprawy. Początki rozwoju były bardzo ciężkie. Jednak zamiłowanie do przyrody i jej piękna wygrały. Sprzedaż roślin ozdobnych prowadzona jest od ok. 10 lat. Wyprodukowany materiał jest  najwyższej jakości. W asortymencie znajduje się ok. 400 odmian i gatunków roślin. Pani Małgorzata posiada wykształcenie średnie techniczne, typowo o profilu rolniczym. Ma córkę Kamilę, która prowadzi oddzielną firmę.

Pan Zbigniew Blunkowski wspólnie z żoną, ojcem i dziećmi prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni ogólnej 680 ha, położone na terenie naszej gminy, gminy Susz i innych. Dzieciństwo spędził w Świętosławiu (gm. Ciechocin), następnie przeprowadził się do Bielska do ojca, który jest rodzinnym symbolem pracowitości i dyscypliny. Decyzje o wszelkich działaniach w gospodarstwie podejmowane są wspólnie z ojcem i najbliższymi. Uprawia zboża, rzepak, buraki i kukurydzę. Gospodarstwo wyposażone jest w podstawowy sprzęt do uprawy siewu i zbioru roślin. W nielicznych wolnych chwilach jeździ na rowerze. Wierny kibic kolarstwa młodzieżowego.

Pani Joanna Piasecka- rodowita Kowalewianka. Spełnia się zawodowo pracując jako pedagog z dziećmi. Pierwsze doświadczenia pedagogiczne zdobywała w Szkole Podstawowej w Chełmoniu, następnie w Kowalewie Pomorskim, a w rezultacie w Przedszkolu Publicznym. Praca z małymi dziećmi przynosi jej najwięcej radości i satysfakcji. Od 2008 roku piastuje stanowisko dyrektora przedszkola.  

Angażuje się społecznie jako członek Chóru 730- lecia Kowalewa Pomorskiego, TOMIKO, Społecznej Rady Programowej ds. Kultury i członek stowarzyszenia TOBIE MY.  Mama dwóch córek. Mąż Krzysztof od wielu lat prowadzi własną działalność gospodarczą wykonując usługi transportowe. Państwo Piaseccy w przeszłości również związani byli z rolnictwem prowadząc gospodarstwo rolne.

Pan Krzysztof Kin wspólnie z żoną Sylwią wychowuje trójkę dzieci i zajmuje się hodowlą drobiu. Mieszkaniec Kowalewa od 2006r., kiedy to zakupił fermę drobiu wraz z 5-cio hektarowym gospodarstwem. W ciągu 5 lat trzykrotnie zwiększył liczbę chowu drobiu. Obecnie odstawia nawet 230tys.szt. brojlerów, a w planach ma kolejną rozbudowę obiektów gospodarskich. Aktywny działacz społeczny. Wspiera Stowarzyszenie Na Rzecz Ochrony Zdrowia, a szczególnie funkcjonowanie Świetlicy Socjoterapeutycznej.

10.05.14_4619_dozynki_2014.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!