Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dożynki 2014- Oni nas reprezentują

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dożynki 2014- Oni nas reprezentują Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.08.2014

10.05.14_4619_dozynki_2014.jpgTradycją polskiego święta plonów czyli popularnych DOŻYNEK jest funkcja Starostów Dożynek, którzy reprezentują środowisko rolników. Od 2005r. w gminie Kowalewo Pomorskie wprowadzono również postać Gospodarzy Dożynek reprezentujących podmioty gospodarcze i ludzi aktywnych zawodowo. Jest to symboliczna konsolidacja terenów wiejskich i miejskich. Corocznie inne sołectwo jest współorganizatorem dożynek parafialno- gminnych. W tym roku jest to Szychowo.

W dniu 14 sierpnia br. Gospodarze jak i Starostowie spotkali się z organizatorami. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski przedstawił gościom przebieg tradycyjnych Dożynek oraz ich rolę. Sołtys wsi Szychowo Kazimierz Kropkowski  zapewniał o wsparciu i pomocy w organizacji. .  

W roku 2014 starostami dożynek są przedstawiciele współorganizatora czyli sołectwa Szychowo: Małgorzata Marcinkowska i Zbigniew Blunkowski, natomiast gospodarzami dożynek Joanna Piasecka i Krzysztof Kin.   

Pani Małgorzata Marcinkowska wspólnie z mężem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 4,64 ha. Na niewielkiej części tego gospodarstwa (ok. 1,5 ha) uprawiane są rośliny ozdobne. Reszta terenu to nieużytki i ziemia orna. Pomysł na rozwinięcie w tym kierunku zrodził się z zamiłowania do roślin i małej powierzchni uprawy. Początki rozwoju były bardzo ciężkie. Jednak zamiłowanie do przyrody i jej piękna wygrały. Sprzedaż roślin ozdobnych prowadzona jest od ok. 10 lat. Wyprodukowany materiał jest  najwyższej jakości. W asortymencie znajduje się ok. 400 odmian i gatunków roślin. Pani Małgorzata posiada wykształcenie średnie techniczne, typowo o profilu rolniczym. Ma córkę Kamilę, która prowadzi oddzielną firmę.

Pan Zbigniew Blunkowski wspólnie z żoną, ojcem i dziećmi prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni ogólnej 680 ha, położone na terenie naszej gminy, gminy Susz i innych. Dzieciństwo spędził w Świętosławiu (gm. Ciechocin), następnie przeprowadził się do Bielska do ojca, który jest rodzinnym symbolem pracowitości i dyscypliny. Decyzje o wszelkich działaniach w gospodarstwie podejmowane są wspólnie z ojcem i najbliższymi. Uprawia zboża, rzepak, buraki i kukurydzę. Gospodarstwo wyposażone jest w podstawowy sprzęt do uprawy siewu i zbioru roślin. W nielicznych wolnych chwilach jeździ na rowerze. Wierny kibic kolarstwa młodzieżowego.

Pani Joanna Piasecka- rodowita Kowalewianka. Spełnia się zawodowo pracując jako pedagog z dziećmi. Pierwsze doświadczenia pedagogiczne zdobywała w Szkole Podstawowej w Chełmoniu, następnie w Kowalewie Pomorskim, a w rezultacie w Przedszkolu Publicznym. Praca z małymi dziećmi przynosi jej najwięcej radości i satysfakcji. Od 2008 roku piastuje stanowisko dyrektora przedszkola.  

Angażuje się społecznie jako członek Chóru 730- lecia Kowalewa Pomorskiego, TOMIKO, Społecznej Rady Programowej ds. Kultury i członek stowarzyszenia TOBIE MY.  Mama dwóch córek. Mąż Krzysztof od wielu lat prowadzi własną działalność gospodarczą wykonując usługi transportowe. Państwo Piaseccy w przeszłości również związani byli z rolnictwem prowadząc gospodarstwo rolne.

Pan Krzysztof Kin wspólnie z żoną Sylwią wychowuje trójkę dzieci i zajmuje się hodowlą drobiu. Mieszkaniec Kowalewa od 2006r., kiedy to zakupił fermę drobiu wraz z 5-cio hektarowym gospodarstwem. W ciągu 5 lat trzykrotnie zwiększył liczbę chowu drobiu. Obecnie odstawia nawet 230tys.szt. brojlerów, a w planach ma kolejną rozbudowę obiektów gospodarskich. Aktywny działacz społeczny. Wspiera Stowarzyszenie Na Rzecz Ochrony Zdrowia, a szczególnie funkcjonowanie Świetlicy Socjoterapeutycznej.

10.05.14_4619_dozynki_2014.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!