Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow XXIII Turniej Sołecki o Puchar Burmistrza

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

XXIII Turniej Sołecki o Puchar Burmistrza Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.08.2014

small.jpgW kolejnej, XXIII już edycji Turnieju Sołeckim w dniu 24 sierpnia br. spotkało się 17 drużyn piłkarskich reprezentujących 12 sołectw i 2 osiedla. Grać mogli wszyscy, bez względu na wiek i płeć. Warunkiem było tylko miejsce zameldowania. Drużynom towarzyszyli sołtysi, którzy w napięciu śledzili swoich przedstawicieli oraz umiejętności konkurencji. Kibice, a w śród nich Burmistrz Miasta, dyrektorzy szkół, działacze klubu LKS Promień życzyli uczestnikom wspaniałej zabawy.

Z roku na rok turniej oprócz sportowych wrażeń jest również okazją do rodzinnego piknikowania. Zawodnicy posiadają już bardzo wysoką kulturę gry. Nie ma nieprzepisowego zachowania i używania niecenzuralnych słów. Mamy wspaniałe obiekty sportowe, również na wsiach, które pozwalają na przygotowanie zawodników i poświęcenie czasu na treningi- podkreślał Burmistrz Andrzej Grabowski.

Zawodnikom nikt nie odmówił zapału do gry. Konferansjer Bartosz Jakóbczak szybko informował o korzyściach z każdej strzelonej bramki. Sędziowie Dariusz Rozwadowski i Bartosz Jagielski nie pozwolili sobie na relaks. Szybko wychwytywali najdrobniejsze przewinienia. Turniej to zabawa, ale regulamin musi być przestrzegany, a bezpieczeństwo zawodników i kibiców było na pierwszym miejscu. Wyczekujący zawodnicy mogli sprawdzić swoją precyzję w strzałach na bramkę, gdzie zawieszona była opona i wygrać buty sportowe lub klapki.

Największe emocje wzbudziły mecze finałowe.

W półfinałach decydowały rzuty karne, zaś w finale gra była również wyrównania. Po zaciętych spotkaniach wyniki uplasowały się następująco: I miejsce i nagrodę 600zł zajęło sołectwo Kowalewo Pomorskie III nad Wielkim Rychnowem (II miejsce + 500zł). III miejsce + 400zł - drużyna reprezentująca sołectwo Borówno, a IVm + 300zł drużyna Osiedla Jana Kochanowskiego. Najlepszym bramkarzem turnieju ogłoszono Jakuba Nadarzewskiego, najlepszym zawodnikiem Michała Błaszkiewicza, a królem strzelców został Krzysztof Peplau. Zdobywcy pierwszych czterech miejsc nagrody finansowe i puchar odbiorą w czasie trwania Dożynek Parafialno - Miejskich w dniu 31 sierpnia br.

Była to typowo rodzinna impreza. Zawodnikom towarzyszyły nie tylko rodziny, ale i mieszkańcy poszczególnych wsi. Pogoda w ostatnie dni wakacji była zmienna, raz słońce, a raz strugi deszczu.

 mecz_solecki_26_08-2014.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!