Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 28.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow XXIII Turniej Sołecki o Puchar Burmistrza

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

XXIII Turniej Sołecki o Puchar Burmistrza Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.08.2014

small.jpgW kolejnej, XXIII już edycji Turnieju Sołeckim w dniu 24 sierpnia br. spotkało się 17 drużyn piłkarskich reprezentujących 12 sołectw i 2 osiedla. Grać mogli wszyscy, bez względu na wiek i płeć. Warunkiem było tylko miejsce zameldowania. Drużynom towarzyszyli sołtysi, którzy w napięciu śledzili swoich przedstawicieli oraz umiejętności konkurencji. Kibice, a w śród nich Burmistrz Miasta, dyrektorzy szkół, działacze klubu LKS Promień życzyli uczestnikom wspaniałej zabawy.

Z roku na rok turniej oprócz sportowych wrażeń jest również okazją do rodzinnego piknikowania. Zawodnicy posiadają już bardzo wysoką kulturę gry. Nie ma nieprzepisowego zachowania i używania niecenzuralnych słów. Mamy wspaniałe obiekty sportowe, również na wsiach, które pozwalają na przygotowanie zawodników i poświęcenie czasu na treningi- podkreślał Burmistrz Andrzej Grabowski.

Zawodnikom nikt nie odmówił zapału do gry. Konferansjer Bartosz Jakóbczak szybko informował o korzyściach z każdej strzelonej bramki. Sędziowie Dariusz Rozwadowski i Bartosz Jagielski nie pozwolili sobie na relaks. Szybko wychwytywali najdrobniejsze przewinienia. Turniej to zabawa, ale regulamin musi być przestrzegany, a bezpieczeństwo zawodników i kibiców było na pierwszym miejscu. Wyczekujący zawodnicy mogli sprawdzić swoją precyzję w strzałach na bramkę, gdzie zawieszona była opona i wygrać buty sportowe lub klapki.

Największe emocje wzbudziły mecze finałowe.

W półfinałach decydowały rzuty karne, zaś w finale gra była również wyrównania. Po zaciętych spotkaniach wyniki uplasowały się następująco: I miejsce i nagrodę 600zł zajęło sołectwo Kowalewo Pomorskie III nad Wielkim Rychnowem (II miejsce + 500zł). III miejsce + 400zł - drużyna reprezentująca sołectwo Borówno, a IVm + 300zł drużyna Osiedla Jana Kochanowskiego. Najlepszym bramkarzem turnieju ogłoszono Jakuba Nadarzewskiego, najlepszym zawodnikiem Michała Błaszkiewicza, a królem strzelców został Krzysztof Peplau. Zdobywcy pierwszych czterech miejsc nagrody finansowe i puchar odbiorą w czasie trwania Dożynek Parafialno - Miejskich w dniu 31 sierpnia br.

Była to typowo rodzinna impreza. Zawodnikom towarzyszyły nie tylko rodziny, ale i mieszkańcy poszczególnych wsi. Pogoda w ostatnie dni wakacji była zmienna, raz słońce, a raz strugi deszczu.

 mecz_solecki_26_08-2014.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!