Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Z dziękczynną, sąsiedzką wizytą

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z dziękczynną, sąsiedzką wizytą Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.08.2014

small.jpgPo żniwach nadszedł czas na dożynki. Jest to staropolski zwyczaj kultywowany w całym kraju. W dniu 24 sierpnia br. skorzystaliśmy z zaproszeń i udaliśmy się z wizytą do sąsiadów, czyli do gminy Golub Dobrzyń i gminy Radomin.. Tradycyjnie wszędzie odbywały się msze polowe, a wybrani starostowie dożynek przekazywali na ręce włodarzy chleb.

Organizatorem dożynek w gminie Golub Dobrzyń była wieś Sokołowo. Rozstrzygnięto tu konkursy ekologiczne na najpiękniejszą zagrodę, wieś i obiekt, użyteczności publicznej.

W gminie Radomin trudu organizacji święta wsi podjęło się sołectwo Radomin. Tu również nagrodzono laureatów konkursu najpiękniejszy ogród.

Bardzo dziękuję moim sąsiadom za zaproszenia. Cieszę się, że mogłem z dumą reprezentować naszych mieszkańców. Żałuję, że uroczystości dożynkowe w wielu gminach nałożyły się terminowo z naszymi uroczystościami przez co nie mogłem skorzystać ze wszystkich zaproszeń. Życzę wszystkim rolnikom odpoczynku po trudach żniwowania oraz obfitych plonów okopowych. Mam nadzieję, że ominą nas anomalie pogodowe, a przyszłoroczne zbiory będą równie zadawalające.- podkreślał Burmistrz Andrzej Grabowski.

 dozynki-sasiedztwo_26_08_2014.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!