Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Z dziękczynną, sąsiedzką wizytą

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z dziękczynną, sąsiedzką wizytą Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.08.2014

small.jpgPo żniwach nadszedł czas na dożynki. Jest to staropolski zwyczaj kultywowany w całym kraju. W dniu 24 sierpnia br. skorzystaliśmy z zaproszeń i udaliśmy się z wizytą do sąsiadów, czyli do gminy Golub Dobrzyń i gminy Radomin.. Tradycyjnie wszędzie odbywały się msze polowe, a wybrani starostowie dożynek przekazywali na ręce włodarzy chleb.

Organizatorem dożynek w gminie Golub Dobrzyń była wieś Sokołowo. Rozstrzygnięto tu konkursy ekologiczne na najpiękniejszą zagrodę, wieś i obiekt, użyteczności publicznej.

W gminie Radomin trudu organizacji święta wsi podjęło się sołectwo Radomin. Tu również nagrodzono laureatów konkursu najpiękniejszy ogród.

Bardzo dziękuję moim sąsiadom za zaproszenia. Cieszę się, że mogłem z dumą reprezentować naszych mieszkańców. Żałuję, że uroczystości dożynkowe w wielu gminach nałożyły się terminowo z naszymi uroczystościami przez co nie mogłem skorzystać ze wszystkich zaproszeń. Życzę wszystkim rolnikom odpoczynku po trudach żniwowania oraz obfitych plonów okopowych. Mam nadzieję, że ominą nas anomalie pogodowe, a przyszłoroczne zbiory będą równie zadawalające.- podkreślał Burmistrz Andrzej Grabowski.

 dozynki-sasiedztwo_26_08_2014.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!