Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow W Wielkim Rychnowie poświęcili drogę i świętowali

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

W Wielkim Rychnowie poświęcili drogę i świętowali Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.08.2014

44.jpgMieszkańcy wsi Wielkie Rychnowo, Borówno i Nowy Dwór (gm. Kowalewo Pomorskie) w dniu 24 sierpnia br. dokonali otwarcia zmodernizowanej drogi w kierunku Kamionek. Później już wspólnym festynem podziękowali za udane plony i mijające wakacje. Aby tradycji stało się zadość droga została poświęcona przez ks. kanonika Benedykta Drewek. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, ks. kanonik Benedykt Drewek, Przewodniczący Rady Jerzy Orłowski, sołtys Rychnowa Zdzisław Czarnomski, sołtys Borówna Piotr Strzelecki, sołtys Nowego Dworu Zofia Turowska i pracownik urzędu Małgorzata Wegner.

W tym roku samorząd gminy zmodernizował drogę gminną o długości 1.200m. biegnącą w kierunku ośrodka wypoczynkowego w Kamionkach (gm. Łysomice). Korzystali z niej mieszkańcy trzech przyległych wsi. Droga ta była ujęta w harmonogramie dróg do remontowania ustalonym w III 2012r. Zgodnie z umową zakończenie modernizacji miało nastąpić w VI 2015r, ale wykonawca Firma Zakład Drogowo - Budowlany S. C. K. Wilczyński & M. Wilczyński korzystając ze wspaniałych warunków pogodowych szybciej zakończył prace.

Mieszkańcy Wielkiego Rychnowa, jak sami podkreślają, musieli czekać na modernizację drogi 33 lata. Dzięki usilnym zabiegom poprzedniego radnego Zygmunta Szczepańskiego droga została ujęta w harmonogramie. Przez minione lata o przejezdność tej drogi dbał mieszkaniec Mirosław Split. Własnym sprzętem nawoził własne kruszywo, aby wczasowicze udający się nad jezioro i klienci jego firmy mogli bezpiecznie podróżować. W tym miejscu bardzo mu za to dziękuję. Marzenie się ziściło i mieszkańcy mogą bezpiecznie przejechać ten odcinek. Teraz pozostały zabiegi, aby właściciele następnych odcinków tej drogi: lasy państwowe i gmina Łysomice wywiązały się z wcześniejszych deklaracji wykonania swoich części. Wierzę, że nastąpi to niebawem- podkreślał w czasie otwarcia drogi Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Sołtys Zdzisław Czarnomski w imieniu zebranych mieszkańców podziękował za „kawał dobrej roboty". Zaapelował o dbanie o drogę, nie podorywanie jej i nie wywożenie ziemi z pól. Niespodzianką dla uczestników uroczystości była wizyta pasjonatów motorów, którzy jako pierwsi na dobrą wróżbę przemierzyli drogę od początku do końca. Aby życzenia o bezpieczeństwie się spełniły na maszyny posadzono również Burmistrza Miasta i Ks. Kanonika. Panowie z pewnymi oporami, a nawet ze strachem w oczach skorzystali z zaproszenia.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. W świetlicy wiejskiej spotkała się społeczność trzech sołectw. Były rozmowy, tańce i wspólne grillowanie. Dzięki sponsorom mieszkańcy na długo będą wspominać ten dzień. Pan Mirosław Split ufundował pieczone prosię, a pan Tomasz Rachubiński lody dla dzieci. Członkowie rady sołeckiej dbali o pełne talerze i szklanice, a muzycy z orkiestry dętej przy OSP Wielkie Rychnowo o dobrą zabawę.

 rychnowo_dozynki_26_08_2014.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!