Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Z uśmiechem i bez narzekania

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z uśmiechem i bez narzekania Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.08.2014

z_umiechem.jpgMieszkanka wsi Mlewo świętowała w dniu 25 sierpnia br. 95 urodziny. Jubilatka Kunegunda Sałacka wraz z najbliższymi- chrześniakiem Henrykiem Sałackim i jego małżonką Krystyną zaprosiła znajomych oraz władze samorządowe. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wraz z kierownikiem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Zytą Szymańską i pracownikiem Beatą Życińską życzyli szacownej jubilatce kolejnych lat w tak wyśmienitym zdrowiu.

Jestem pod olbrzymim wrażeniem sprawności Pani Kunegundy. Darem od losu jest takie zdrowie, pamięć, humor i podejście w wieku 95 lat. Widać, że w otoczeniu kochającej rodziny, przyjaciół i atmosfery w Mlewie jest bardzo szczęśliwa. Życzę szanownej jubilatce dni wypełnionych uśmiechem i szczęściem rodzinnym- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Pani Kunegunda może poszczycić się wspaniałą pamięcią i dobrym zdrowiem. Jak twierdzi jest to zasługa aktywnej pracy na stanowisku bibliotekarki i to w najwyższym wówczas budynku w Polsce czyli w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W przededniu urodzin, dzięki uprzejmości ks. Proboszcza Piotra Igielskiego odbyła się msza święta w domu jubilatki. Znajomi dopisali.

Pani Kunegunda urodzona w Mrocznie (warmińsko-mazurskie) w czasie wojny została wywieziona na roboty przymusowe do III Rzeszy. Po wojnie brała udział w odbudowie stolicy, gdzie później osiadła. Całe swoje życie angażowała się w działalność społeczną. Wspierała organizacje parafialne które dziękowały jej licznymi dyplomami. Do dzisiaj odwiedzają Ją podopieczne, którym przez lata okazywała serce. W 2011r. opuściła stolicę i zamieszkała z chrześniakiem w Mlewie. Jest niezgłębioną kopalnią wiedzy o czasach wojny, z której zasobów korzysta wnuk i jego koledzy.

Pani Kunegunda jest zachwycona tradycją odwiedzania przez burmistrza mieszkańców, którzy ukończyli 90 lat. Wspominała również wizytę biskupa Józefa Szamockiego sprzed dwóch lat, który również zażyczył sobie ją odwiedzić.

usmiech_26_08_2014.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!