Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Amerykański konsul w Kowalewie Pomorskim

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Amerykański konsul w Kowalewie Pomorskim Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.08.2014
small.jpgNa zaproszenie TZMO SA z trzydniową wizytą w regionie przebywał pan R. Lawrance Ashe, Jr - Konsul Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Atlancie wraz z małżonką. W dniu 26 sierpnia br. wspólnie z prezesem Jarosławem Józefowiczem zwiedził kowalewską Plasticę zlokalizowaną na gruntach należących do TZMO. Gospodarz gminy Burmistrz Andrzej Grabowski przedstawił zalety lokalizacji na naszym rynku TZMO i objęcia gruntów podstrefą ekonomiczną.

Taka firma to nie tylko prestiż, ale również konkretne dla gminy profity. Nie ma tu słabych stron, jedynie zalety. Nie mówię tylko o podatkach, które są w naszych dochodach poważną pozycją. Na 1100 pracowników aż 60% to Kowalewiacy. Każdy pracownik to czteroosobowa rodzina, która nie musi korzystać z zasiłków. Z analiz wiemy, że ponad 100 podmiotów z naszej gminy jest w bezpośredniej kooperacji z Plasticą. Prężnie rozwija się u nas rynek budowlany. Również infrastruktura sportowa (Centrum, pływalnia) jest  należycie wykorzystana. Życzę, aby TZMO równie szybko podbiła rynek amerykański co inne rynki- podkreślał w rozmowie z konsulem Burmistrz Andrzej Grabowski.

Państwo Ashe byli zachwyceni miastem, klimatem jaki tu panuje i słoneczną pogodą. Pogratulowali burmistrzowi zaufania społecznego, które od tylu kadencji powierza mu w wyborach funkcję burmistrza.

Pan Ashe jest prawnikiem z 47-letnią praktyką zawodową, założycielem Ogólnokrajowego Centrum Praw Człowieka, w roku 2012 odznaczony nagrodą Wyższej Rady Miasta Atlanta. Wymieniany jest wśród 100 najwybitniejszych prawników w stanie Georgia.

Podczas wizyty goście spotkali się również z  Prezydentem Miasta Torunia Michałem Zaleskim i Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotrem Całbeckim.

 a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!