Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Amerykański konsul w Kowalewie Pomorskim

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Amerykański konsul w Kowalewie Pomorskim Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.08.2014
small.jpgNa zaproszenie TZMO SA z trzydniową wizytą w regionie przebywał pan R. Lawrance Ashe, Jr - Konsul Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Atlancie wraz z małżonką. W dniu 26 sierpnia br. wspólnie z prezesem Jarosławem Józefowiczem zwiedził kowalewską Plasticę zlokalizowaną na gruntach należących do TZMO. Gospodarz gminy Burmistrz Andrzej Grabowski przedstawił zalety lokalizacji na naszym rynku TZMO i objęcia gruntów podstrefą ekonomiczną.

Taka firma to nie tylko prestiż, ale również konkretne dla gminy profity. Nie ma tu słabych stron, jedynie zalety. Nie mówię tylko o podatkach, które są w naszych dochodach poważną pozycją. Na 1100 pracowników aż 60% to Kowalewiacy. Każdy pracownik to czteroosobowa rodzina, która nie musi korzystać z zasiłków. Z analiz wiemy, że ponad 100 podmiotów z naszej gminy jest w bezpośredniej kooperacji z Plasticą. Prężnie rozwija się u nas rynek budowlany. Również infrastruktura sportowa (Centrum, pływalnia) jest  należycie wykorzystana. Życzę, aby TZMO równie szybko podbiła rynek amerykański co inne rynki- podkreślał w rozmowie z konsulem Burmistrz Andrzej Grabowski.

Państwo Ashe byli zachwyceni miastem, klimatem jaki tu panuje i słoneczną pogodą. Pogratulowali burmistrzowi zaufania społecznego, które od tylu kadencji powierza mu w wyborach funkcję burmistrza.

Pan Ashe jest prawnikiem z 47-letnią praktyką zawodową, założycielem Ogólnokrajowego Centrum Praw Człowieka, w roku 2012 odznaczony nagrodą Wyższej Rady Miasta Atlanta. Wymieniany jest wśród 100 najwybitniejszych prawników w stanie Georgia.

Podczas wizyty goście spotkali się również z  Prezydentem Miasta Torunia Michałem Zaleskim i Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotrem Całbeckim.

 a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!