Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dożynki w Kiełbasinie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dożynki w Kiełbasinie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.09.2014
dozynki_w_kielbasinie_07_09_14_000.jpgPo dożynkach gminnych w Kowalewie Pomorskim przyszedł czas na podziękowania za plony w Małych Ojczyznach. W dniu 7 września br. swoje małe dożynki urządzili mieszkańcy wsi Nowy Dwór i Mlewo należący do parafii Kiełbasin, a za tydzień świętować będą mieszkańcy wsi Mlewiec, Srebrniki i Mariany należących do parafii Srebrniki.
W parafii Kiełbasin po mszy świętej dziękczynnej nadszedł czas na wspólne biesiadowanie. Wśród uczestników zauważyć można było Burmistrza Kowalewa Pom. Andrzeja Grabowskiego, radnych z naszej gminy: m.in. Justynę Wontorowską i Marie Jolante wisniewską Staszak, wójta Chełmży Jacka Czarneckiego, sołtysa wsi Mlewo Ryszarda Lipińskiego, prezesa straży Jerzego Wilmanowicza i druhów z tej jednostki. Ks. proboszcz Piotr Igielski jako główny organizator zaserwował swym parafianom szereg atrakcji. Były stoły obficie zastawione swojskim jadłem, pokazy strażaków, szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, konkursy, gumowe zamki dla dzieci, a dla dorosłych tańce i kącik piękności.
 
Gratuluję profesjonalnej organizacji uroczystości. Cieszy mnie konsolidacja społeczności lokalnych i zjednywanie się wokół kulturalnych idei. W czasie takich uroczystości mieszkańcy rozmawiają, bawią się i zapominają o sporach. Po co tracić czas i energie na kłótnie, gdy można coś w zamian zrobić wspólnego. Bardzo dziękuje księdzu proboszczowi, sołtysom i radom sołeckim za zaproszenie- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.
dozynki_w_kielbasinie_07_09_14_001.jpg
dozynki_w_kielbasinie_07_09_14_002.jpg
dozynki_w_kielbasinie_07_09_14_003.jpg
dozynki_w_kielbasinie_07_09_14_004.jpg
dozynki_w_kielbasinie_07_09_14_005.jpg
dozynki_w_kielbasinie_07_09_14_006.jpg
 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!