Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dożynki w Kiełbasinie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dożynki w Kiełbasinie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.09.2014
dozynki_w_kielbasinie_07_09_14_000.jpgPo dożynkach gminnych w Kowalewie Pomorskim przyszedł czas na podziękowania za plony w Małych Ojczyznach. W dniu 7 września br. swoje małe dożynki urządzili mieszkańcy wsi Nowy Dwór i Mlewo należący do parafii Kiełbasin, a za tydzień świętować będą mieszkańcy wsi Mlewiec, Srebrniki i Mariany należących do parafii Srebrniki.
W parafii Kiełbasin po mszy świętej dziękczynnej nadszedł czas na wspólne biesiadowanie. Wśród uczestników zauważyć można było Burmistrza Kowalewa Pom. Andrzeja Grabowskiego, radnych z naszej gminy: m.in. Justynę Wontorowską i Marie Jolante wisniewską Staszak, wójta Chełmży Jacka Czarneckiego, sołtysa wsi Mlewo Ryszarda Lipińskiego, prezesa straży Jerzego Wilmanowicza i druhów z tej jednostki. Ks. proboszcz Piotr Igielski jako główny organizator zaserwował swym parafianom szereg atrakcji. Były stoły obficie zastawione swojskim jadłem, pokazy strażaków, szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, konkursy, gumowe zamki dla dzieci, a dla dorosłych tańce i kącik piękności.
 
Gratuluję profesjonalnej organizacji uroczystości. Cieszy mnie konsolidacja społeczności lokalnych i zjednywanie się wokół kulturalnych idei. W czasie takich uroczystości mieszkańcy rozmawiają, bawią się i zapominają o sporach. Po co tracić czas i energie na kłótnie, gdy można coś w zamian zrobić wspólnego. Bardzo dziękuje księdzu proboszczowi, sołtysom i radom sołeckim za zaproszenie- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.
dozynki_w_kielbasinie_07_09_14_001.jpg
dozynki_w_kielbasinie_07_09_14_002.jpg
dozynki_w_kielbasinie_07_09_14_003.jpg
dozynki_w_kielbasinie_07_09_14_004.jpg
dozynki_w_kielbasinie_07_09_14_005.jpg
dozynki_w_kielbasinie_07_09_14_006.jpg
 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!