Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Najzdolniejsi sportowcy i ich trenerzy nagrodzeni finansowo

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Najzdolniejsi sportowcy i ich trenerzy nagrodzeni finansowo Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.09.2014

small.jpgW dniu 4 września br Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wręczył stypendia, za szczególne osiągnięcia w sporcie, zawodnikom z naszego regionu. Takie spotkania wzmacniają i podkreślają więź, jaka łączy samorząd lokalny ze sportowcami. Nagrody i stypendia są bowiem wypłacane ze środków z budżetu gminy, a zasady i tryb ich przyznawania został szczegółowo uregulowany w uchwale Rady Miejskiej nr XI/108/12 z dnia 14 czerwca 2012 roku.

Stypendia za wyniki w sporcie za pierwsze półrocze 2014 roku otrzymali:

Błażej Adamowicz -zawodnik Golubsko-Dobrzyńskiego klubu Karate Kyokushin za I miejsce w konkurencji kumite 11-12 lat do + 45 kg, III miejsce w konkurencji kata do lat 12. Jest mistrzem Polski Północnej Polskiej Federacji Kyokushin Karate w kategorii kumite 11-12 lat + 45 kg

Marta Brzozowska - zawodniczka UKS SOKÓŁ Wielkie Rychnowo trenuje pod okiem Mariana Krych Prezes UKS Sokół w sekcji kolarskiej. Mistrzyni Międzywojewódzka w kolarstwie szosowym w konkurencji start wspólny i jazda indywidualna na czas. W dotychczasowych startach zdobyła II klasę sportową, jest również członkiem kadry wojewódzkiej młodzików na rok 2014.

Andżelika Reiwer, Dagmara Żychniewicz i Karolina Rudewicz - zawodniczki starsze piłki ręcznej UKS Olimpijczyk w Kowalewie Pomorskim. Trenerem jest p. Monika Konieczna i p. Robert Bejgier. Największym sukcesem dziewcząt jest zdobycie Wicemistrzostwa kraju w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Piłki Ręcznej Plażowej w kategorii juniorek starszych.

Katarzyna Guttman, Kornelia Kaszubowska, Julia Krystyniuk, Weronika Szymańska, Milena Knop, oraz Agata Nowak- zawodniczki młodsze UKS Olimpijczyk. Drużynę prowadzi para trenerów p. Monika Konieczna i p. Robert Bejgier. Również one z Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w kat. młodziczka przyjechały z medalem brązowym.

Katarzyna Brożek -zawodniczka AZS UMK ENERGA Toruń, absolwentka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Toruniu. Trenuje wioślarstwo. Sukcesy to: IIm. w Mistrzostwach Polski Seniorów w kat. czwórka bez sternika kobiet oraz IIIm. Mistrzostw Polski w czwórce podwójnej kobiet.

Za wysokie wyniki uzyskane przez zawodników nagrodami uhonorowano również: p. Monikę Konieczną i p. Roberta Bejgier- trenerów drużyny dziewcząt w piłce ręcznej UKS „Olimpijczyk" oraz p. Mariana Krycha -trenera ekipy kolarzy.

W imieniu swoim, radnych Rady Miejskiej oraz całego społeczeństwa chciałbym bardzo serdecznie pogratulować wszystkim stypendystom, nie tylko sukcesów w sporcie, ale także wytrwałości i ogromnego zaangażowania. Pomimo realizacji wielu zadań, samorząd gminny wygospodarował środki finansowe na stworzenie jak najlepszych warunków do aktywnego uprawiania sportu. Dlatego cieszę się, że środki, jakie włożyliśmy w budowę na terenie gminy, nowoczesnych obiektów sportowych, są rekompensowane, w postaci Waszych wyników. Promujecie, nie tylko wybraną dyscyplinę sportową, ale także naszą gminę. Dlatego zwracam się z prośbą, abyście zachęcali swoich znajomych do aktywnego uczestnictwa w sporcie. Jeszcze raz gratuluję Wam, trenerom oraz Waszym Rodzicom i życzę wszystkiego dobrego w dalszej karierze sportowej - powiedział Burmistrz Andrzej Grabowski.- dzisiejsi stypendyści pokazali, że runął mit iż w gminie Kowalewo Pom. liczy się tylko piłka nożna. W dniu dzisiejszym stypendia odebrali pasjonaci wielu różnych dziedzin sportowych.

Trener Marian Krych w imieniu wyróżnionych złożył serdeczne podziękowania. Ubolewał trochę, że tak mało chłopców garnie się do uprawiania sportu. Przyłączyli się do nich również rodzice.

Stypendystka Marta Brzozowska indywidualnie podziękowała byłemu zawodnikowi sekcji kolarskiej Zbigniewowi Blunkowskiemu i jego żonie, którzy w czerwcu br. ufundowali jej stypendium za sukcesy na trasach kolarskich

Stypendium sportowe można przeznaczyć na zakup sprzętu sportowego, sfinansowanie obozów kondycyjnych i wyjazdów na zawody sportowe.

W 2007 roku stypendia otrzymali: Paulina Guttmann i Aleksandra Węglerska - (UKS Olimpijczyk w piłce ręcznej), Damian Falkowski (LKS Promień w biegach) i Dariusz Ciepliński - (LKS Promień w piłce nożnej).

W 2008 roku stypendia otrzymało troje zawodników LKS Promień w biegach na różnych dystansach- Sandra Czerwińska, Damian Falkowski i Dawid Rumiński,  

W roku 2009 rok uhonorowano biegaczy LKS „Promień": Sandrę Czerwińską i Damiana Falkowskiego i ich trenera p. Bogdana Oskwarka

W 2010 roku nagrodą uhonorowano p. Mariana Krycha - trenera UKS Sokół w W. Rychnowie

Rok 2011 oraz rok 2012 został zdominowany przez sporty siłowe (dwubój siłowy). Stypendia uzyskały Magdalena Błach i Anna Zubko reprezentantki LKS Promień

Rok 2013 to stypendia dla  kolarzy z UKS Sokół W. Rychnowo (Damian Mądrzejewski, Adrian Brzozowski i Piotr Klimkowski), biegacza Karola Konicznego reprezentującego WKS Zawisza Bydgoszcz oraz dla drużyny piłkarek ręcznych z UKS Olimpijczyk: Natalia Przybyszewska, Dagmara Żychniewicz, Karolina Rudewicz, Andżelika Reiwer, Zuzanna Rychlewska i Monika Trawczyńska. Nagrodą za wysokie wyniki podopiecznych uhonorowano trenera dziewcząt - Roberta Bejgra.

 stypendium_08_09_2014.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!