Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pamiętając o przeszłości dbamy o przyszłość Sierakowo pozyskało mikrodotację

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pamiętając o przeszłości dbamy o przyszłość Sierakowo pozyskało mikrodotację Drukuj
Wpisał: Marta Pawlik-Śliwa - Przewodnicząca KGW Sierakowo   
08.09.2014

089.jpgW dniu 3 września  br. przedstawicielki KGW Sierakowo  Zofia Klugowska i Marta Pawlik-Śliwa podpisały umowę  na mikrodotację, realizowaną przez    Stowarzyszenie Kujawsko -Pomorski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Pozarządowych TŁOK- ‘'Inicjuj z FIO". Projekt dofinansowany ze środków Programu Funduszy Inicjatyw Obywatelskich.

Projekt „Pamiętając o przeszłości dbamy o przyszłość" panie napisały samodzielnie,  a konsultowały w OWES - Kowalewo Pomorskie u p. Małgorzaty Mierzejewskiej. Radość z pozyskanych środków   ogromna, a kwota pokaźna  4872 zł.  Na 173 wnioski, które wpłynęły do TŁOK w Toruniu,  43 rozpatrzono pozytywnie w tym wniosek z Sierakowa; a  na 50 możliwych punktów uzyskał 46.

W ramach projektu  przewidziano cykliczne działania, które mają zintegrować mieszkańców  i sympatyków Sierakowa oraz pozwolą poznać  historię życia i przemian  jakie następowały w Sierakowie. Ocalić od zapomnienia  to czego już nie ma, a zostało zapisane na starej fotografii i zamknięte w starych przedmiotach z duszą.   Celem projektu jest  zaprezentowanie  dawnych fotografii Sierakowa oraz drobnego sprzętu codziennego użytku - wypożyczonych na czas projektu od mieszkańców Sierakowa.

Projekt przewiduje trzy zadania i będzie realizowany od 13 września do 14 listopada br.

I zadanie: Warsztaty fotograficzne.

Poznanie podstawowych tajników fotografii, zapoznanie się z  obsługą profesjonalnego sprzętu fotograficznego oraz przeprowadzenie 2 plenerów  „dziennego" i „nocnego" w celu uwiecznienia współczesnego Sierakowa.  Trzeci dzień warsztatów to podsumowanie oraz  wybranie najciekawszych zdjęć wykonanych przez uczestników. Ponadto obróbka i  przygotowanie  „starych" zdjęć Sierakowa , które będą stanowiły stałą ekspozycję w WDK Sierakowo.

II zadanie: Wycieczka

Wycieczka do Muzeum- Kaszubski Park Etnograficzny  w Wdzydzach Kiszewskich - zwiedzanie  z przewodnikiem obiektów regionalnej architektury wraz ze stałymi wystawami.

III zadanie  Wystawa w WDK Sierakowo

Zaprezentowanie  krótkiego rysu historycznego  Sierakowa, prezentacja zdjęć wykonanych na warsztatach oraz  „starych" zdjęć w dużym formacie;  drobnych sprzętów użytkowych. Wspólne biesiadowanie mieszkańców.

Lider projektu:  Marta Pawlik-Śliwa - Przewodnicząca  KGW Sierakowo

089.jpg
 plakat_projekt_sierakowo_2014.jpg

 

 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!