Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pamiętając o przeszłości dbamy o przyszłość Sierakowo pozyskało mikrodotację

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pamiętając o przeszłości dbamy o przyszłość Sierakowo pozyskało mikrodotację Drukuj
Wpisał: Marta Pawlik-Śliwa - Przewodnicząca KGW Sierakowo   
08.09.2014

089.jpgW dniu 3 września  br. przedstawicielki KGW Sierakowo  Zofia Klugowska i Marta Pawlik-Śliwa podpisały umowę  na mikrodotację, realizowaną przez    Stowarzyszenie Kujawsko -Pomorski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Pozarządowych TŁOK- ‘'Inicjuj z FIO". Projekt dofinansowany ze środków Programu Funduszy Inicjatyw Obywatelskich.

Projekt „Pamiętając o przeszłości dbamy o przyszłość" panie napisały samodzielnie,  a konsultowały w OWES - Kowalewo Pomorskie u p. Małgorzaty Mierzejewskiej. Radość z pozyskanych środków   ogromna, a kwota pokaźna  4872 zł.  Na 173 wnioski, które wpłynęły do TŁOK w Toruniu,  43 rozpatrzono pozytywnie w tym wniosek z Sierakowa; a  na 50 możliwych punktów uzyskał 46.

W ramach projektu  przewidziano cykliczne działania, które mają zintegrować mieszkańców  i sympatyków Sierakowa oraz pozwolą poznać  historię życia i przemian  jakie następowały w Sierakowie. Ocalić od zapomnienia  to czego już nie ma, a zostało zapisane na starej fotografii i zamknięte w starych przedmiotach z duszą.   Celem projektu jest  zaprezentowanie  dawnych fotografii Sierakowa oraz drobnego sprzętu codziennego użytku - wypożyczonych na czas projektu od mieszkańców Sierakowa.

Projekt przewiduje trzy zadania i będzie realizowany od 13 września do 14 listopada br.

I zadanie: Warsztaty fotograficzne.

Poznanie podstawowych tajników fotografii, zapoznanie się z  obsługą profesjonalnego sprzętu fotograficznego oraz przeprowadzenie 2 plenerów  „dziennego" i „nocnego" w celu uwiecznienia współczesnego Sierakowa.  Trzeci dzień warsztatów to podsumowanie oraz  wybranie najciekawszych zdjęć wykonanych przez uczestników. Ponadto obróbka i  przygotowanie  „starych" zdjęć Sierakowa , które będą stanowiły stałą ekspozycję w WDK Sierakowo.

II zadanie: Wycieczka

Wycieczka do Muzeum- Kaszubski Park Etnograficzny  w Wdzydzach Kiszewskich - zwiedzanie  z przewodnikiem obiektów regionalnej architektury wraz ze stałymi wystawami.

III zadanie  Wystawa w WDK Sierakowo

Zaprezentowanie  krótkiego rysu historycznego  Sierakowa, prezentacja zdjęć wykonanych na warsztatach oraz  „starych" zdjęć w dużym formacie;  drobnych sprzętów użytkowych. Wspólne biesiadowanie mieszkańców.

Lider projektu:  Marta Pawlik-Śliwa - Przewodnicząca  KGW Sierakowo

089.jpg
 plakat_projekt_sierakowo_2014.jpg

 

 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!