Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dożynki Wojewódzkie w 2015r. w Kowalewie Pomorskim

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dożynki Wojewódzkie w 2015r. w Kowalewie Pomorskim Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.09.2014
dozynki_woj_2015_000.jpgTo już jest pewne. Mamy nawet na to papier. Kujawsko- Pomorskie Dożynki Wojewódzko- Diecezjalne w 2015r. odbędą się w gminie Kowalewo Pomorskie. Marszałek Piotr Całbecki powierzył nam rolę organizatora w czasie tegorocznych dożynek w Łabiszynie (diecezja bydgoska) w dniu 7 września br. 
Wybraliśmy gminę Kowalewo Pomorskie, bo jest bogata i prężnie się rozwija. Jest to wzorowe połączenie interesów miasta i wsi. Jestem przekonany, że wywiąże się z powierzonego zadania równie dobrze, jeśli nie lepiej niż tegoroczny organizator- podkreślał publicznie Marszałek wręczając Burmistrzowi Miasta Andrzejowi Grabowskiemu List Intencyjny.

Odbierając na łabiszyńskiej scenie z rąk marszałka i przewodniczącej sejmiku Doroty Jakuty glejt powierzający nam to poważne przedsięwzięcie Burmistrz Andrzej Grabowski podziękował za zaufanie i zapewniał, że nie zawiedzie pokładanych w nim nadziei.

Z gratulacjami i deklaracjami współpracy i pomocy pospieszyli inni uczestnicy dożynek, w tym najbliżsi sąsiedzi: przewodniczący rady gminy Radomin Janusz Wiwatowski oraz starosta wąbrzeski Krzysztof Mackiewicz. Burmistrz Łabiszyna Jacek Idzi Kaczmarek już dzielił się swoim doświadczeniem, a wojewoda Ewa Mes, wiceprzewodniczący sejmiku Ryszard Bober, starostowie i inni włodarze podkreślali, że rola organizatora trafiła w dobre ręce.

Jestem wzruszony zaszczytem jaki nas spotkał. Jest to docenienie nie tylko mojej pracy, ale działalności i współpracy setek osób, dzięki którym Kowalewo Pomorskie jest rozpoznawalne i wysoko oceniane przez mieszkańców, ale i przez osoby spoza naszego regionu. Zewsząd odbieram słowa sympatii i deklaracje pomocy przy organizacji dożynek wojewódzkich. Zapewniam, że z nich skorzystam, aby nasza Mała Ojczyzna chociaż przez jeden dzień była stolicą regionu. Dożynki to najważniejsze święto w naszej gminie. Będziemy je obchodzić w przyszłym roku z całym województwem- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

A wracając do tegorocznych Dożynek Wojewódzkich w Łabiszynie (powiat żniński), to było to wspaniałe święto wsi i godne podziękowanie za plony. Współgospodarze: Marszałek Województwa, Starosta Powiatu Żnińskiego, Burmistrz Łabiszyna oraz ordynariusz diecezji bydgoskiej biskup Jan Tyrawa w swoich przemówieniach podkreślali, że nasze województwo i w tym region Pałuki to jeden z największych producentów rolnych w kraju. Mówili o pozytywnych zmianach oblicza kujawsko- pomorskiej wsi, o pozyskanych środkach unijnych, i o rozwoju. Nie zapomniano również o problemach polskiego rolnika, nie tylko tych spowodowanych anomaliami pogodowymi, ale przede wszystkim tych spowodowanych mniejszą czy większą polityką.

Po mszy świętej koncelebrowanej przez biskupa ordynariusza i księży były przemówienia, wspólne dzielenie się chlebem, nagrodzenie najlepszych wieńców dożynkowych oraz wręczenie odznaczeń przyznanych przez Ministra Rolnictwa. Wśród wyróżnionych odznaczeniem „Zasłużony dla Rolnictwa" była również Kowalewianka Dorota Sierakowska- pracownik urzędu marszałkowskiego- doceniona za pracę na rzecz sprawnego wykorzystania środków z OGR (tzw. Ochrona Gruntów Rolnych, czyli pieniądze pochodzące z opłat za wyłączenie gruntów z produkcji rolnej). Nie sposób tu nie wspomnieć, że gmina Kowalewo Pom. corocznie korzysta z tego funduszu modernizując drogi. W tym roku była to droga Srebrniki Lądy.

Wieńce dożynkowe to prawdziwe dzieła sztuki. Zwiedzający podziwiali rękodzieła naszych sąsiadów z powiatu wąbrzeskiego, brodnickiego czy lipnowskiego.

Starostami dożynek wojewódzkich byli w tym roku rolnicy z powiatu żnińskiego: Zdzisława Tomczak z Juncewa w gminie Janowiec Wielkopolski i Zenon Mikołaj Zieliński prowadzący swoje gospodarstwo w Łabiszynie Wsi w gminie Łabiszyn. Na zakończenie wystąpiła gwiazda wieczoru, którą była Andrzej Piasek Piaseczny.

 dozynki_woj_2015_001.jpg
 dozynki_woj_2015_002.jpg
 dozynki_woj_2015_003.jpg
 dozynki_woj_2015_004.jpg
 dozynki_woj_2015_005.jpg
 dozynki_woj_2015_006.jpg
 dozynki_woj_2015_007.jpg
 dozynki_woj_2015_008.jpg
 dozynki_woj_2015_009.jpg
 dozynki_woj_2015_010.jpg
 dozynki_woj_2015_011.jpg
 dozynki_woj_2015_012.jpg
 dozynki_woj_2015_013.jpg
 dozynki_woj_2015_014.jpg
 dozynki_woj_2015_015.jpg
 dozynki_woj_2015_016.jpg
 dozynki_woj_2015_018.jpg
 dozynki_woj_2015_017.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!