Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dożynki Wojewódzkie w 2015r. w Kowalewie Pomorskim

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dożynki Wojewódzkie w 2015r. w Kowalewie Pomorskim Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.09.2014
dozynki_woj_2015_000.jpgTo już jest pewne. Mamy nawet na to papier. Kujawsko- Pomorskie Dożynki Wojewódzko- Diecezjalne w 2015r. odbędą się w gminie Kowalewo Pomorskie. Marszałek Piotr Całbecki powierzył nam rolę organizatora w czasie tegorocznych dożynek w Łabiszynie (diecezja bydgoska) w dniu 7 września br. 
Wybraliśmy gminę Kowalewo Pomorskie, bo jest bogata i prężnie się rozwija. Jest to wzorowe połączenie interesów miasta i wsi. Jestem przekonany, że wywiąże się z powierzonego zadania równie dobrze, jeśli nie lepiej niż tegoroczny organizator- podkreślał publicznie Marszałek wręczając Burmistrzowi Miasta Andrzejowi Grabowskiemu List Intencyjny.

Odbierając na łabiszyńskiej scenie z rąk marszałka i przewodniczącej sejmiku Doroty Jakuty glejt powierzający nam to poważne przedsięwzięcie Burmistrz Andrzej Grabowski podziękował za zaufanie i zapewniał, że nie zawiedzie pokładanych w nim nadziei.

Z gratulacjami i deklaracjami współpracy i pomocy pospieszyli inni uczestnicy dożynek, w tym najbliżsi sąsiedzi: przewodniczący rady gminy Radomin Janusz Wiwatowski oraz starosta wąbrzeski Krzysztof Mackiewicz. Burmistrz Łabiszyna Jacek Idzi Kaczmarek już dzielił się swoim doświadczeniem, a wojewoda Ewa Mes, wiceprzewodniczący sejmiku Ryszard Bober, starostowie i inni włodarze podkreślali, że rola organizatora trafiła w dobre ręce.

Jestem wzruszony zaszczytem jaki nas spotkał. Jest to docenienie nie tylko mojej pracy, ale działalności i współpracy setek osób, dzięki którym Kowalewo Pomorskie jest rozpoznawalne i wysoko oceniane przez mieszkańców, ale i przez osoby spoza naszego regionu. Zewsząd odbieram słowa sympatii i deklaracje pomocy przy organizacji dożynek wojewódzkich. Zapewniam, że z nich skorzystam, aby nasza Mała Ojczyzna chociaż przez jeden dzień była stolicą regionu. Dożynki to najważniejsze święto w naszej gminie. Będziemy je obchodzić w przyszłym roku z całym województwem- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

A wracając do tegorocznych Dożynek Wojewódzkich w Łabiszynie (powiat żniński), to było to wspaniałe święto wsi i godne podziękowanie za plony. Współgospodarze: Marszałek Województwa, Starosta Powiatu Żnińskiego, Burmistrz Łabiszyna oraz ordynariusz diecezji bydgoskiej biskup Jan Tyrawa w swoich przemówieniach podkreślali, że nasze województwo i w tym region Pałuki to jeden z największych producentów rolnych w kraju. Mówili o pozytywnych zmianach oblicza kujawsko- pomorskiej wsi, o pozyskanych środkach unijnych, i o rozwoju. Nie zapomniano również o problemach polskiego rolnika, nie tylko tych spowodowanych anomaliami pogodowymi, ale przede wszystkim tych spowodowanych mniejszą czy większą polityką.

Po mszy świętej koncelebrowanej przez biskupa ordynariusza i księży były przemówienia, wspólne dzielenie się chlebem, nagrodzenie najlepszych wieńców dożynkowych oraz wręczenie odznaczeń przyznanych przez Ministra Rolnictwa. Wśród wyróżnionych odznaczeniem „Zasłużony dla Rolnictwa" była również Kowalewianka Dorota Sierakowska- pracownik urzędu marszałkowskiego- doceniona za pracę na rzecz sprawnego wykorzystania środków z OGR (tzw. Ochrona Gruntów Rolnych, czyli pieniądze pochodzące z opłat za wyłączenie gruntów z produkcji rolnej). Nie sposób tu nie wspomnieć, że gmina Kowalewo Pom. corocznie korzysta z tego funduszu modernizując drogi. W tym roku była to droga Srebrniki Lądy.

Wieńce dożynkowe to prawdziwe dzieła sztuki. Zwiedzający podziwiali rękodzieła naszych sąsiadów z powiatu wąbrzeskiego, brodnickiego czy lipnowskiego.

Starostami dożynek wojewódzkich byli w tym roku rolnicy z powiatu żnińskiego: Zdzisława Tomczak z Juncewa w gminie Janowiec Wielkopolski i Zenon Mikołaj Zieliński prowadzący swoje gospodarstwo w Łabiszynie Wsi w gminie Łabiszyn. Na zakończenie wystąpiła gwiazda wieczoru, którą była Andrzej Piasek Piaseczny.

 dozynki_woj_2015_001.jpg
 dozynki_woj_2015_002.jpg
 dozynki_woj_2015_003.jpg
 dozynki_woj_2015_004.jpg
 dozynki_woj_2015_005.jpg
 dozynki_woj_2015_006.jpg
 dozynki_woj_2015_007.jpg
 dozynki_woj_2015_008.jpg
 dozynki_woj_2015_009.jpg
 dozynki_woj_2015_010.jpg
 dozynki_woj_2015_011.jpg
 dozynki_woj_2015_012.jpg
 dozynki_woj_2015_013.jpg
 dozynki_woj_2015_014.jpg
 dozynki_woj_2015_015.jpg
 dozynki_woj_2015_016.jpg
 dozynki_woj_2015_018.jpg
 dozynki_woj_2015_017.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!