Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Działkowcy w 100% za pozostaniem w strukturze

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Działkowcy w 100% za pozostaniem w strukturze Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.09.2014
small.jpgCzłonkowie Miejskich Ogrodów Działkowych „Jedność" w Kowalewie Pomorskim na walnym posiedzeniu w dniu 9 września br. jednogłośnie opowiedzieli się za pozostaniem w strukturze Polskiego Zw. Działkowców. Było to drugie podejście, bo czerwcowe walne z powodu zbyt niskiej frekwencji nie odbyło się.

Na drugie spotkanie zarząd ogródków zaprosił Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego oraz Okręgowy Zarząd Toruńsko- Włocławskiego Polskiego Zw. Działkowców.

Prezes PZD Piotr Gadzinowski przedstawił dwie alternatywy. Zgodnie z ustawą o rodzinnych ogrodach działkowych z XII 2013r. działkowcy muszą określić się do stycznia 2015r. czy chcą nadal należeć do struktur PZD, czy przekształcić się we własne stowarzyszenie. W jawnym głosowaniu działkowcy zdecydowali o pozostaniu w PZD.   

Gratuluję p. prezes Agnieszce Uzarewicz, że udało jej się dotrzeć do wszystkich 221 działkowiczów i przekonać ich o potrzebie przybycia na zebranie. Dzisiejsza frekwencja- ponad 70% pokazała, że jednak działkowcom zależy na przyszłości ich małego azylu. Gratuluję podjęcia jednogłośnej decyzji. Gmina, jako właściciel gruntu oddanego w wieczyste użytkowanie PZD nie planuje żadnych inwestycji czy działań mających na celu pozbawienie działkowców ogródków. Odwrotnie. Zależy nam aby sytuacja prawna ostatecznie się uregulowała, abyśmy mogli współpracować jako partnerzy- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.  

Nowa ustawa reguluje między innymi zakładanie, funkcjonowanie i likwidację rodzinnych ogrodów działkowych w kraju. Określa także prawa i obowiązki działkowców, w tym prawo do zrzeszania się w różnego rodzaju stowarzyszenia, a ponadto prawo dziedziczenia praw do działki. Ponadto w nowej ustawie zapisano prawa i obowiązki właścicieli gruntów, na których funkcjonują lub będą tworzone ogrody działkowe.

Ustawa wprowadza również przepisy gwarantujące dotychczasowym działkowcom prawa do działki oraz przekształca Polski Związek Działkowców w zwykłe stowarzyszenie. Polski Związek Działkowców jest bardzo zadowolony z kształtu nowej ustawy. Na swojej stronie internetowej zapewnia, że "ustawa satysfakcjonuje milion obywateli, którym ma służyć", a "użytkownicy działek w ROD mogą być spokojni, że najważniejsze z ich praw zostały odpowiednio zabezpieczone".

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!