Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Działkowcy w 100% za pozostaniem w strukturze

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Działkowcy w 100% za pozostaniem w strukturze Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.09.2014
small.jpgCzłonkowie Miejskich Ogrodów Działkowych „Jedność" w Kowalewie Pomorskim na walnym posiedzeniu w dniu 9 września br. jednogłośnie opowiedzieli się za pozostaniem w strukturze Polskiego Zw. Działkowców. Było to drugie podejście, bo czerwcowe walne z powodu zbyt niskiej frekwencji nie odbyło się.

Na drugie spotkanie zarząd ogródków zaprosił Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego oraz Okręgowy Zarząd Toruńsko- Włocławskiego Polskiego Zw. Działkowców.

Prezes PZD Piotr Gadzinowski przedstawił dwie alternatywy. Zgodnie z ustawą o rodzinnych ogrodach działkowych z XII 2013r. działkowcy muszą określić się do stycznia 2015r. czy chcą nadal należeć do struktur PZD, czy przekształcić się we własne stowarzyszenie. W jawnym głosowaniu działkowcy zdecydowali o pozostaniu w PZD.   

Gratuluję p. prezes Agnieszce Uzarewicz, że udało jej się dotrzeć do wszystkich 221 działkowiczów i przekonać ich o potrzebie przybycia na zebranie. Dzisiejsza frekwencja- ponad 70% pokazała, że jednak działkowcom zależy na przyszłości ich małego azylu. Gratuluję podjęcia jednogłośnej decyzji. Gmina, jako właściciel gruntu oddanego w wieczyste użytkowanie PZD nie planuje żadnych inwestycji czy działań mających na celu pozbawienie działkowców ogródków. Odwrotnie. Zależy nam aby sytuacja prawna ostatecznie się uregulowała, abyśmy mogli współpracować jako partnerzy- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.  

Nowa ustawa reguluje między innymi zakładanie, funkcjonowanie i likwidację rodzinnych ogrodów działkowych w kraju. Określa także prawa i obowiązki działkowców, w tym prawo do zrzeszania się w różnego rodzaju stowarzyszenia, a ponadto prawo dziedziczenia praw do działki. Ponadto w nowej ustawie zapisano prawa i obowiązki właścicieli gruntów, na których funkcjonują lub będą tworzone ogrody działkowe.

Ustawa wprowadza również przepisy gwarantujące dotychczasowym działkowcom prawa do działki oraz przekształca Polski Związek Działkowców w zwykłe stowarzyszenie. Polski Związek Działkowców jest bardzo zadowolony z kształtu nowej ustawy. Na swojej stronie internetowej zapewnia, że "ustawa satysfakcjonuje milion obywateli, którym ma służyć", a "użytkownicy działek w ROD mogą być spokojni, że najważniejsze z ich praw zostały odpowiednio zabezpieczone".

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!