Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow W trosce o najmłodszych

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

W trosce o najmłodszych Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.09.2014

small.jpgWrzesień to miesiąc zebrań rodziców, również w Kowalewie Pomorskim. Wówczas to spotykają się trzy decyzyjne organy każdej placówki oświatowej: dyrekcja i grono pedagogiczne wraz z rodzicami i organem prowadzącym, aby dyskutować o największych skarbach czyli dzieciach.

W dniu 15.09. dyrektor Przedszkola Publicznego Joanna Piasecka przedstawiła rodzicom grono pedagogiczne i wszystkie regulaminy obowiązujące w placówce. Szczegółowo omówiła zasady odbierania i doprowadzania dzieci do placówki. Odpowiednio wygodny ubiór, dbanie o ich zdrowie i prawidłowe odżywianie i zadbanie o rozwój emocjonalny to obowiązek dorosłych, aby przedszkolak miał najlepsze warunki do rozwoju i poznawania świata. Wszystkie wymogi mają na celu jedynie bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój ich dzieci.

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski podkreślał, że wszyscy chętni zostali przyjęci do placówki. Wcześniej istniało w gminie kilka nieodpłatnych punktów przedszkolnych finansowanych przez unię europejską. Pieniądze się skończyły i projekty się skończyły. Pozostali rozczarowani rodzice. W umowach na dofinansowanie nie zadbano, aby zobowiązać beneficjentów do kontynuowania programów i zachowania trwałości projektu. Obecnie w gminie Kowalewo istnieje przedszkole gminne na 100 dzieci i przedszkole komercyjne na 30 dzieci. Nie zaspokaja to wszystkich potrzeb. 

Przez ostatnie cztery lata obiekt gminny został poważnie zmodernizowany i dofinansowany przez samorząd. Kompleksowy remont pomieszczeń, wymiana systemu ogrzewania, systemu podgrzewania wody przez solary i pompy, nowa stolarka drzwiowa i okienna, doposażenie placu zabaw. Dzieci mają zapewnioną bardzo dobrą opiekę. Czują się bardzo bezpiecznie i komfortowo- podkreślał  Burmistrz Miasta jako organ prowadzący placówkę.

Dyrektor oraz burmistrz podkreślali potrzebę współpracy pomiędzy rodzicami a nauczycielami i organem prowadzącym.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!