Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow II Zlot Hufca

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

II Zlot Hufca Drukuj
Wpisał: dh Ilona Plewa   
16.09.2014

small.jpgW dniach 12-14 września 2014 roku na terenie zamku w Golubiu - Dobrzyniu odbył się III Zlot Hufca Golub - Dobrzyń. 13 września 2014 roku na terenie zamku odbyło się również święto powiatu golubsko - dobrzyńskiego, które obchodziło swoje 15 - lecie. Te dwie szczytne imprezy zostały ze sobą połączone.

W zlocie brały udział: gromada zuchowa „Pogromcy Gargamela" z Kowalewa Pomorskiego oraz drużyny harcerskie i gromady zuchowe działające na terenie powiatu Golub - Dobrzyń.

Harcerze włączyli się w obchody święta powiatu poprzez uczestnictwo we mszy świętej w intencji ojczyzny i powiatu. Uczestnicy III Zlotu Hufca Golub - Dobrzyń brali udział w uroczystym apelu.
W dalszej części harcerze propagowali Związek Harcerstwa Polskiego, prezentując pokaz układania stosów ogniskowych na różne sposoby, zaprezentowali znane szyfry harcerskie, poprowadzili lekcję udzielania pierwszej pomocy oraz zapraszali obywateli powiatu do wspólnych zabaw i pląsów.

„Pogromcy Gargamela" po raz pierwszy brali udział w zlocie hufca, który był dla nich niesamowitym przeżyciem. Do domu zuchy wróciły zmęczone, ale pełne nowych doświadczeń i wrażeń.

Do końca września trwa rekrutacja do gromady zuchowej „Pogromcy Gargamela" działającej przy Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim. Z tej okazji pragnę zaprosić wszystkie chętne, żądne przygód dzieci w wieku od 6 do 9 lat do przyłączenia się do gromady zuchowej.

W gromadzie dzieci przygotowują się do aktywnego, dorosłego życia. Zuchowa, a potem harcerska szkoła życia, pozostawia swoje trwałe, pozytywne piętno na młodych ludziach, procentując tym samym na całe dorosłe życie.

Serdecznie zapraszam na zbiórki, które odbywać się będą w każdy piątek od godz. 16.00 - 17.30 w sali 63 Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim. Gromadę zuchową prowadzi drużynowa: Ilona Plewa (nauczycielka wychowania przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim).

Więcej informacji na temat działalności gromady zuchowej można zasięgnąć, wchodząc na stronę internetową szkoły: sp.kowalewopomorskie.pl w zakładce harcerze.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!