Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Podziękowali za drogę

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Podziękowali za drogę Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.09.2014

small.jpgMieszkańcy wsi Wielka Łąka w dniu 21 września br. uroczyście podziękowali za zmodernizowanie drogi gminnej. W jednym punkcie zgromadzili się wszyscy właściciele posesji tam zlokalizowanych. Tradycyjnie ks. Kanonik Benedykt Drewek dokonał poświęcenia i życzył bezpiecznego korzystania. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał, oprócz ks. Kanonika, również Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, sołtys i jednocześnie radny tej wsi Tomasz Matusewicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Orłowski. Po części oficjalnej mieszkańcy zaprosili na poczęstunek, a później już cała wieś świętowała na festynie. Nie przeszkodził im nawet poważny deszcz.

W czasie sąsiedzkiej dyskusji mieszkańcy wspominali jak od pięćdziesięciu lat brnęli w błocie i wreszcie doczekali się asfaltowej nawierzchni. Doceniając troskę samorządu i chcąc podziękować za inwestycję na stole nie zabrakło domowych ciast, wędlin, a nawet pieczonego prosiaka ufundowanego przez rodzinę pp. Majewskich.

Rozumiem radość mieszkańców Wielkiej Łąki z przeprowadzonej inwestycji. Nie chcieli czekać na zakończenie całego zadania, tylko już podziękowali za swój odcinek. Droga ta została ujęta do trwałego zmodernizowania uchwałą rady miejskiej z 2012r. Corocznie utwardzamy ok. 5km. dróg. Przypominam to, aby ukrócić insynuacje, jakoby samorząd działał intensywnie przed wyborami. Po zakończeniu powstanie pętla, którą będzie mógł jeździć autobus szkolny. Już teraz apeluję do użytkowników o przestrzeganie znaków ograniczających prędkość, o niepodorywanie poboczy i nie wywożenie błota na drogę.- zwracał się do mieszkańców Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.  

Cała inwestycja ułożenia nawierzchni na drodze łączącej wsie Wielka Łąka i Szewa  (3,2km.dł) zgodnie z umową trwać ma do końca VI 2015r. Wykonawca - firma Wilczyński & Wilczyński w tym roku wykonał odcinek leżący na terenie wsi Wielka Łąka, zaś druga część, ze względów pogodowych i potrzeby pozyskania destruktu do utwardzenia podłoża przeprowadzona będzie w przyszłym roku.  

Uczestnicy festynu tradycyjnie dziękują p. Andrzejowi Lipińskiemu za udostępnienie placu do zorganizowania zabawy.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 8.jpg
 9.jpg
 10.jpg
 11.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!