Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

SPOTKANIE Z POLICJANTEM Drukuj
Wpisał: Iwona Zegarska  Nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
01.10.2014

small.jpgWrzesień w naszym przedszkolu jest miesiącem, w którym szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo wychowanków. Dlatego też przedszkolaki spotkały się z panem policjantem.


W dniu 25.09.2014r. do Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim przybył pan st. sierż. Dariusz Krzemiński z Posterunku Policji w Kowalewie Pomorskim. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się od kilku dni poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały tego co mówi. Pan Policjant przybliżył maluchom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Uwieńczeniem spotkania był spacer w towarzystwie pana policjanta. Dzieci z pełnym zaufaniem i ogromnym zainteresowaniem śledziły poczynania policjanta, który przeprowadzając je przez ulicę wstrzymywał ruch, objaśniał znaczenie znaków drogowych. Swoją wiedzę z zakresu poruszania się w ruchu ulicznym przedszkolaki prezentowały w praktyce, zdając egzamin celująco. Dzieci podziękowały panu policjantowi za wspólny spacer i dobre rady.

Po tej wizycie na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą.

Serdecznie dziękujemy panu policjantowi, że znalazł czas na spotkanie z przedszkolakami.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 8.jpg
 9.jpg
 10.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!