Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Spotkanie na szczycie.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Spotkanie na szczycie. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.10.2014
spotkanie_na_najw_szczeblu_20_10_14_000.jpgBurmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski w dniu 17 października br. uczestniczył w spotkaniu mieszkańców naszego regionu z prezydentem RP Bronisławem Komorowskim. Było to piąte spotkanie w ciągu roku, kiedy burmistrz Kowalewa Pom. spotkał się z głową naszego kraju.
Prezydent Bronisław Komorowski gościł w naszym województwie z okazji 25-lecie wolnych wyborów i obwołania 2014- rokiem ludzi wolności. Spotkanie z samorządowcami województwa kujawsko-pomorskiego odbyło się pod hasłem „25 lat wolności".  Goście przed Urzędem Marszałkowskim zrobili sobie wspólną fotografię na tle instalacji WOLNOŚĆ symbolizującej demokratyczne przemiany w naszym kraju.

W czasie spotkania odbył się wykład profesora Romana Bäckera, dziekana Wydziału Politologii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, na temat osiągnięć i wyzwań samorządu terytorialnego w Polsce. Zebrani obejrzeli dokumentalny film „Samorządni", w którym zebrano relacje działaczy podziemnej opozycji demokratycznej, w pierwszych latach transformacji zaangażowanych w budowanie struktur i mechanizmów samorządności.  Wśród występujących w filmie zauważyć można było Kowalewiaka Michała Leszczyca Grabiankę. Zajmując głos to właśnie słowa p. Michała prezydent cytował dwukrotnie.

Prezydent Bronisław Komorowski przyjął z rąk marszałka Piotra Całbeckiego Złoty Medal Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis, przyznany w uznaniu zasług w walce o niepodległość i prawa człowieka. Odznaczanie zostało przyznane za działalność Bronisława Komorowskiego w podziemnej opozycji demokratycznej przed 1989 rokiem. 

W programie wizyty w regionie prezydent Komorowski złożył wieniec pod toruńskim pomnikiem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, zasadził „dąb wolności", a następnie odsłonił pamiątkową tablicę poświęconą Władysławowi Raczkiewiczowi, ostatniemu przedwojennemu wojewodzie pomorskiemu i prezydentowi RP na uchodźstwie, na budynku Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

spotkanie_na_najw_szczeblu_20_10_14_001.jpg
spotkanie_na_najw_szczeblu_20_10_14_002.jpg
spotkanie_na_najw_szczeblu_20_10_14_003.jpg
spotkanie_na_najw_szczeblu_20_10_14_004.jpg
spotkanie_na_najw_szczeblu_20_10_14_005.jpg
spotkanie_na_najw_szczeblu_20_10_14_006.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!