Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Spotkanie na szczycie.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Spotkanie na szczycie. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.10.2014
spotkanie_na_najw_szczeblu_20_10_14_000.jpgBurmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski w dniu 17 października br. uczestniczył w spotkaniu mieszkańców naszego regionu z prezydentem RP Bronisławem Komorowskim. Było to piąte spotkanie w ciągu roku, kiedy burmistrz Kowalewa Pom. spotkał się z głową naszego kraju.
Prezydent Bronisław Komorowski gościł w naszym województwie z okazji 25-lecie wolnych wyborów i obwołania 2014- rokiem ludzi wolności. Spotkanie z samorządowcami województwa kujawsko-pomorskiego odbyło się pod hasłem „25 lat wolności".  Goście przed Urzędem Marszałkowskim zrobili sobie wspólną fotografię na tle instalacji WOLNOŚĆ symbolizującej demokratyczne przemiany w naszym kraju.

W czasie spotkania odbył się wykład profesora Romana Bäckera, dziekana Wydziału Politologii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, na temat osiągnięć i wyzwań samorządu terytorialnego w Polsce. Zebrani obejrzeli dokumentalny film „Samorządni", w którym zebrano relacje działaczy podziemnej opozycji demokratycznej, w pierwszych latach transformacji zaangażowanych w budowanie struktur i mechanizmów samorządności.  Wśród występujących w filmie zauważyć można było Kowalewiaka Michała Leszczyca Grabiankę. Zajmując głos to właśnie słowa p. Michała prezydent cytował dwukrotnie.

Prezydent Bronisław Komorowski przyjął z rąk marszałka Piotra Całbeckiego Złoty Medal Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis, przyznany w uznaniu zasług w walce o niepodległość i prawa człowieka. Odznaczanie zostało przyznane za działalność Bronisława Komorowskiego w podziemnej opozycji demokratycznej przed 1989 rokiem. 

W programie wizyty w regionie prezydent Komorowski złożył wieniec pod toruńskim pomnikiem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, zasadził „dąb wolności", a następnie odsłonił pamiątkową tablicę poświęconą Władysławowi Raczkiewiczowi, ostatniemu przedwojennemu wojewodzie pomorskiemu i prezydentowi RP na uchodźstwie, na budynku Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

spotkanie_na_najw_szczeblu_20_10_14_001.jpg
spotkanie_na_najw_szczeblu_20_10_14_002.jpg
spotkanie_na_najw_szczeblu_20_10_14_003.jpg
spotkanie_na_najw_szczeblu_20_10_14_004.jpg
spotkanie_na_najw_szczeblu_20_10_14_005.jpg
spotkanie_na_najw_szczeblu_20_10_14_006.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!